Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198077/bmid_uz-me-vidis-198077.jpg 4 921 252

Lacey Flint série

Novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl... Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Domino

Now You See Me , 2011

Forest66
Forest66
08.05.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nečetl tak vynikající detektivku. Laťka nastavena hodně vysoko :)

makke
makke
28.04.2019 5 z 5

Před několika lety jsem si zakoupila knihu Volavka a po prvních pár řádcích zjistila, že je až druhou knihou v sérii. Odložila jsem ji, protože jsem chtěla začít od začátku, ale zjistila jsem, že první díl dávno vyprodán. Kniha tedy dosud zaujímá čestné místo v komíncích knih na nočním stolku, které se chystám číst. Potěšilo mě, když jsem zjistila, že vyšlo druhé vydání prvního dílu a jala se ho koupit. A byla to dobrá volba, v knize bylo sice pár drobností, které mě trochu štvaly, ale celkový dojem byl víc než dobrý, kniha je čtivá, má spád a místy je až nesnesitelně napínavá. Těším se na druhý díl.

ddkk
ddkk
28.03.2019 5 z 5

Začala jsem s Lacey Flintovou hezky od začátku a byla jsem příjemně překvapená. Tak, že jsem přečetla všechny knihy dosavadní série jednu po druhé. Je to skvělé čtení - napínavý děj, zajímavá zápletka, inspirována nikdy nevyřešeným případem Jacka Rozparovače a tajemství podivuhodné Lacey až do konce...
Moc dobře jsem si početla a doporučuji :-)

certik003
certik003
26.03.2019 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Zajímavá zápletka, líbilo se mi to propojení s Jackem Rozparovačem, o kterém jsem toho zase tak moc nevěděla. Napínavé čtení, které gradovalo na konci, kdy si se mnou autorka slušně pohrála, protože už jsem pomalu netušila, kdo je kdo.

Veronika.Lap
Veronika.Lap
20.03.2019 4 z 5

Kniha byla psaná čtivě, děj utíkal pěkně. Spojitost s Rozparovačem sem i líbila a knihu oživila. ALE, trochu mi přišlo, že cca v polovině knihy by mohl být konec, ale autorka si pak řekla "A co to udělat ještě jinak" a vymyslela zvrat a další natažení knihy. Nevím proč, ale nepřišlo mi, že to co se děje v druhé půlce knihy je předem vymyšlené. V závěru knihy jsem se trochu začala ztrácet ve jménech všech obětí/dětí/manželů atd a také popis závěrečné scény byl na mě moc dlouhý. Rozuzlení je dá se říct šokující, opravdu jsem ho nečekala. No Lacey jako takovou jsem si oblíbila a nejspíš bych si přečetla i další budoucí díly.

Welinie
Welinie
28.02.2019 5 z 5

Snadno se četla, zápletka zajímavá, rozuzlení taky zajímavé. Kniha se nesla v duchu napění od začátku do konce.

hanzmb
hanzmb
19.02.2019 4 z 5

Slyšel jsem spoustu chvály na Volavku a tak jsem se musel pustit do série od začátku. Na prvotinu to nebylo špatné, ale pár rušivých míst tam bylo. Slušné je zakomponování Jacka. Už jsem četl o něm spoustu, ale některé Laceyiny rozbory jsem si opravdu vychutnával. I to závěrečné who is who bylo velmi pěkně vygradováno. Asi nejvíc mi vadil ten její vztah k Markovi. To bylo na můj vkus až moc románu pro ženy v tak silném thrilleru. Ale to je asi mužský pohled. Třeba to naopak přiláká spoustu čtenářek k dalším dílům.

Januli
Januli
19.02.2019 3 z 5

No bohužel nejásám jako ostatní.... zbytečně moc dlouhé a chvílemi jsem měla chuť knihu odložit. Ale závěr mě bavil a tak trošku překvapil.

Marika Vanova
Marika Vanova
13.02.2019 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k této spisovatelce a její sérii s Lacey Flintovou. Skoro až do konce mi připadalo, že mě autorka tak trochu vodí za nos, ale nakonec mi to docvaklo a mám v tom jasno. Dobře se to čte a těším se na další díly.

ilčidlo
ilčidlo
13.02.2019 5 z 5

Tak to byla zase jednou kniha od které se těžko odchází. Napínavá od začátku až do konce. Ohromný žážitek

JířaBalicu
JířaBalicu
06.02.2019 5 z 5

Četla jsem tu to knihu podruhé a zase mě dostala. Dokonalý příběh. V půlce knihy se dozvíme kdo je vrah, a přesto vůbec nic nevime. Vřele doporučuji a jdu na další Flintovou.

Luciluc
Luciluc
03.02.2019 5 z 5

Kniha, od které se nebudete moci odtrhnout! Zaujala mě už anotace knížky, protože Jack Rozparovač je legenda, i když bohužel ve špatném slova smyslu.
Ocenila jsem krátké kapitoly, které byly velmi čtivé, děj rychle plynul, protože se neustále něco dělo, bylo to napínavé a plné zvratů, a obzvlášť konec byl opravdu velmi překvapivý.
Zpočátku jsem nevěděla, co si myslet o Marku Joesburym, nakonec mi ale přirostl k srdci a doufala jsem, že autorka rozvine nějakou intimnější linku mezi ním a Lacey.
Detailní popisy vražd byly docela drsné, až žasnete nad tím, co je člověk člověku schopen udělat. Ale to platí i v případě popisů znásilňování. Prostě se otřesete hrůzou.
V příběhu mi nebyla žádná z postav nesympatická, což se mi už delší dobu nestalo.
Určitě mám v plánu přečíst si i Volavku, jsem zvědavá, jak se bude osud Lacey dál vyvíjet.

Rade
Rade
03.02.2019 4 z 5

Celkem fajn detektivka s trochu pochmurnou atmosférou, snad i s ohledem na dějepisné odskoky k Jackovi Rozparovači, i když tam, kde jsem se měla bát (závěrečné pátrání v podzemním bludišti), už to u mě nefungovalo. Zvláštní vztah mezi Lacey a Joesburym pro mě taky být nemusel… (To je minus sérií, v jednom díle se něco nakousne, a pak to pokračuje dál a dál dalšími díly, snad aby čtenář byl chycen, kdo se na další díly nechystá, je pro něj tahle červená linka zbytečná…)
Co se mi naopak líbilo, že během celé knihy probleskovaly náznaky a pohledy do minulosti, kdy jsme pravdu mohli začít tušit a domýšlet si. Žádné ohromující překvapivé rozuzlení, i když nakonec vlastně trošičku ano…

Kyri
Kyri
20.01.2019 4 z 5

Taky jsem objevila novou autorku a jdu do dalšího dílu.
Super bych neřekla, ale velmi zdařilý a čtivý thriller. Líbilo se mi, že zápletka je složitější než obvykle, výjimečně se mi líbila i hlavní hrdinka. Moc se mi líbily části, kde figurovala Temže.
Asi je teď móda psát o znásilnění a je to dost otravná móda. Velmi slabý byl taky mužský hrdina a jeho poněkud pubertální vztah k hlavní hrdince (a její vztah k němu). To se asi stává ženám, když popisují věci z mužského úhlu pohledu.
Nicméně celkově nadprůměr.

ivoiro
ivoiro
14.01.2019 5 z 5

Tak zde je objevená super autorka. Jdu do dalšího dílu.

Tyrkysovka
Tyrkysovka
14.01.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá,povídání o Jacku Rozparovači ve 20 stoleti.Bylo to úžasný a nikdy bych nepřišla,jak to skončí

Eulenleiterin
Eulenleiterin
06.01.2019

Skvělé Má ji rád, nemá ji rád - důvod, proč jsem se pro tuto knihu rozhodla. A musím říct, že se ve mně bijí dva pocity - zklamání, neb jsem čekala více a příběh nedostál mému očekávání, však ačkoliv šla brilantní autorka pod své možnosti, i tak přesahuje laťku nastavenou dnešními autory podobného žánru a já nemůžu být nespokojená, Sharon to se mnou holt umí.

metrolog
metrolog
28.12.2018 3 z 5

Určitě to není špatná kniha. Jen si musím postesknout nad tou délkou. Přiznávám se, že jsem si od ní odskočil ještě k dalším dvěma, nějak jsem to prostě najednou nedal. Také si nejsem jistý, jestli po závěrečném rozuzlení mám vůbec chuť na další ze série. Ale kniha i série si jistě své skalní čtenáře najde.

Prateri
Prateri
11.12.2018 5 z 5

Tak to byla zase jízda! Četba zřejmě ne pro každého, ale já to můžu. Čtenář se nenudí, hltá stránku za stránkou s pocitem, že je to příliš neskutečné, i když se pachatel nechá inspirovat skutečnými případy z devatenáctého století. Všem "thrillerářům", kteří spisovatelku Sharon J. Bolton neobjevili, doporučuji to co nejdříve napravit.

radka8970
radka8970
08.12.2018 5 z 5

Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějěm to bylo napínavější a neuvěřitelně strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý čtenářský zážitek.