Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167592/bmid_uz-me-vidis-hlY-167592.jpg 4 921 252

Lacey Flint série

Novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl... Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Now You See Me , 2011

Jana38
Jana38
13.11.2019 4 z 5

Napínavá detektivka,krátké kapitoly,trochu tajemna,náznak začínajícího vztahu , to vše nutí čtenáře číst dál.dokud nepřečte poslední stránku.Doporučuji.

MonikaV
MonikaV
05.11.2019 5 z 5

Tak to byla pecka! Dávám všechny hvězdy, co jsou možné plus jednu navíc.

TeaPeter
TeaPeter
30.10.2019 4 z 5

Kniha místy působila zmatečně, ale ve výsledku to byl dobře realizovaný zajímavý nápad. A že ti dva (čtenáři vědí) neskončili v posteli hned v prvním díle je obrovské plus. Tomuto klišé málokterý autor odolá.

Babo
Babo
29.10.2019 4 z 5

Knihu jsem začala číst v tramvaji a když jsem byla asi u 70 stránky, tak jsem si řekla,že mě zase tak moc nebaví a začala číst jinou knihu.
Ta je ale příliš rozměrově výrazná,tak jsem se vrátila k této , kterou mám ve čtečce. Právě v místě kdy to bylo napínavé a tak se stalo,že jsem knihu dočetla. A teď mi došlo , že už jsem dlouho nečetla tak překombinovaný thriller . Moje chyba a umění autorky .
V každém případě se kniha čte docela dobře a když se čtenář nechá unášet dějem , tak asi dobrý .

MirkaProk
MirkaProk
22.10.2019 5 z 5

Tak tato kniha byla fakt skvělá a autorku zařazuji mezi mé oblíbené. Toto byla moje první kniha od této autorky a rozhodně nebyla poslední. Napsáno velmi čtivě a hlavně sympatičtí vyšetřovatelé. Nechybí napětí a překvapivé rozuzlení na konci. Určitě doporučuji k přečtení.

Lotka
Lotka
13.10.2019 4 z 5

Tak jsme se seznámili s hlavními hrdiny detektivní série a uvidíme, jak to s nimi bude dál, protože první díl se povedl, tak směle dál do Volavky.

Mirin1349
Mirin1349
25.09.2019 5 z 5

Tak se zdá, že jsem právě našla novou oblíbenou autorku a vyšetřovatelku. Nejradši mám knížky, které mě vtáhnou do děje prakticky od první strany, a přesně to se mi stalo s touto knihou. Zasadit příběh o Jacku Rozparovačovi do současnosti je skvělý nápad. Přijde mi, že to asi nikdy nebude vyčpělé téma a autorka se toho zhostila skvěle. Příběh měl všechno, co by měl mít – přesně odměřenou dávku brutality, napínavý děj skrz naskrz, pěkných pár dějových zvratů, sympatickou Lacey i její kolegy… Moc se těším na další pokračování.

Netopyr07
Netopyr07
17.09.2019 5 z 5

Kdybych byla bývala nečetla jako první druhý díl, poté čtvrtý a teprve pak ten první... Ale jo, dílky zapadly do skládanky, jen mi to delší dobu trvalo. Čte se to výborně, je to vkusně "nechutné", občas logice se vymykající :-) Rozhodně doporučuji.

Veveruškaaa
Veveruškaaa
06.09.2019 3 z 5

Promyšlené, čtivé tak, že jsem se nemohla odtrhnout a hlavně morbidní.
Odehrává se to v Londýně, což tomu taky dávalo svou atmosféru a vrah se inspiruje Jackem Rozparovačem.
U Lacey jsem si od začátku říkala, že něco tají a nebude to jenom tak. A vždycky mě zmátly ty kapitoly, které se odehrávaly před 10. lety. Postupně mi to docházelo...
Ale ten konec, jako vážně?? Přišlo mi to trochu jako zklamání...možná i lehce předvídatelné..

sissque
sissque
03.09.2019 5 z 5

Sharon J. Bolton mě strašně baví.
Mám stejnou "úchylku", jako hlavní postava této série, Lacey – fascinují mě sérioví vrazi.
Zajímá mě jejich psychologie, myšlení, motivy, modus operandi, ...

V Londýně začal vraždit novodobý Jack Rozparovač, místy se vracíme do viktoriánské Anglie.
Autorka nás seznamuje s tímto případem, přesto z něj ale dokázala vytvořit další nový příběh, napínavý, čtivý a skvěle promyšlený.

Teď už mi chybí přečíst pouze Volavka a pak se stoprocentně zaměřím na nějaké další knihy této spisovatelky, která mě přesvědčila o tom, že umí psát skvělé detektivky, přesně takové, jak je mám ráda.

sgjoli
sgjoli
02.09.2019 5 z 5

Tak tohle byl napínavý, nervy drásající thriller se vším všudy. Fantasticky napsané, velmi čtivé, se zvratem na konci, který jsem absolutně nečekala. Jsem z této knihy naprosto nadšená a moc doporučuji. Do dalších dílů série se určitě pustím co nejdříve. Tuto knihu jsem si velmi užila a doufám, že další díly budou stejně dobré.

Ketkaket
Ketkaket
17.08.2019 5 z 5

Děsivě surové, fantasticky napsané a napínavé....

martina.tim
martina.tim
14.08.2019 5 z 5

Dávám si reriding série s Lacy a stále je to naprostá bomba. První díl jsem si pamatovala tak z poloviny a i když jsem věděla, jak to vše skončí, tak jsem i tak četla s napětím a chutí. Jedna z těch, které se prostě musí číst znovu a znovu.

iška
iška
28.07.2019 3 z 5

Dobře napsaný thriller, jen některé pasáže bych lehce pokrátila.

Tynuse7
Tynuse7
20.07.2019 4 z 5

Těžko se mi odkládala. Zrovna tato kniha patří k těm, u kterých prostě musíte číst dál. Z knihy jsem byla nadšená nejen já, ale babička, která hodnotila knihu výstižně - "Ta kniha se četla sama." :)

TomTomis
TomTomis
18.07.2019 4 z 5

Kniha mě bavila, letní oddechovka na neoddechové téma. Připomenutí Jacka Rozparovače. Překvapivý děj i závěr. Co víc si přát. Určitě bych tohle nenazval klasickou detektivkou. Spíše možná thrillerem. Povedený úvod do série, jistě přečtu i další díly.

Refadora
Refadora
13.07.2019 4 z 5

Knížky od S.J. Bolton mám obecně ráda a ani tato nebyla vyjímkou. Nechybí jí napětí ani šokující zvraty a čte se téměř sama- i přes její délku jsem ji přečetla za dva dny. Ze začátku mi připomínala Má ji rád, nemá ji rád, hlavní hrdinka si i tady držela od čtenářů trochu odstup a nepustila je úplně do své hlavy. To jediné mi trošku vadilo, do děje jsem se nemohla plně vcítit a prožívat ho spolu s postavami.

Vesina
Vesina
02.07.2019 5 z 5

Twl tak to byla jízda. Za mě fakt jedna z TOP knížek, co jsem četla !!

Alizon
Alizon
30.06.2019 5 z 5

Diky ostatnim ctenarum na Databazi knih jsem mela detektivky s Lacey Flint uz dlouho na svem ctecim seznamu. Ale den ma jen 24 hodin, takze jsem se k prvnimu dilu dostala az ted, kdyz uz jsou vydany dily ctyri. A muzu jen konstatovat, ze si i dalsi dily co nejrychleji poridim a prectu. Namet je tedy pekne brutalni, a tim ted nemyslim jen motiv "Jacka Rozparovace", ale hlavne kdo, proc a co tomu vsechno predchazelo. K tomu spravna atmosfera Londyna a navraty do Viktorianske Anglie.

mi-380
mi-380
11.05.2019 4 z 5

Vyšetřovatelka Lacey Flintová – jedna z nejnaivnějších policejních krásek. Zkušený čtenář detektivek by jí mohl radit a napovídat už od prvních stránek, a to nejen při vyšetřování, ale i ve vývoji jejích vztahů. Tak to vypadá v první čtvrtině, jenže zdání klame. Autorka to má dobře promyšlené a rozehrává se čtenářem kvalitní novodobý rozparovačský, ale ještě více montechristovský příběh s poučnou procházkou Londýnem a s odvážnými postřehy a odhaleními týkajícími se kriminality v některých čtvrtích zabydlených přistěhovalci.
A pointa, ta překvapí i velezkušeného čtenáře detektivek…
85 % (zatím 605 hodnocení s průměrem 90 %).

P.S. Při čtení se mi často vybavovalo Backmanovo povzdechnutí z knihy „My proti vám“: Když se tmy bojí kluci, bojí se strašidel a příšer, když se tmy bojí holky, bojí se kluků.