Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 516 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

Simstr
20.09.2019 5 z 5

Jako vždy výborné čtení od začátku až do konce. Paní Boltonová nikdy nezklame !

JaninaV.
06.09.2019 1 z 5

Knihu jsem odložila v necelé půlce čtení - nezaujala mě.

marion111
04.09.2019 5 z 5

Přečetla jsem celou serii jednim dechem. První díl se mi zdál trochu překombinovaný, ale i tak každé knize ze serie 5 hvězd.

Netopyr07
19.08.2019 5 z 5

Pěkná detektivka. Lacey se mi líbí. Problém je, že knihy nečtu řádně po sobě, takže občas nechápu souvislosti :-) Nicméně závěr (pointa) se mi zdál překombinovaný. Spoiler - Proč musí být šéfka lesbička taky nechápu. Asi je to moderní...

terimila
14.08.2019 3 z 5

Nebylo to špatný, ale pořád ne a ne mě to strhnout naplno. Dobrou detektivku mám hotovou za pár dní, tohle jsem četla snad přes týden. Děj se rozbíhá dost pomalu a pomalu i plyne... prostě jako líná řeka. Aspoň že hlavní postava je fajn, Lacey je zajímavá postava. Možná kouknu i po něčem dalším ze série.

lenkavildomcova
25.07.2019 5 z 5

Mám moc ráda tuto autorku. Kniha opět nezklamala.

janina66
23.07.2019 5 z 5

super detektivka, napětí a krátké kapitoly. Přečteno rychle, nemohla jsem se dočkat, kdo to dělá. Mohla být trochu kratší.
Za mě ale pořád vede "Už teď jsi mrtvá"

sissque
20.07.2019 5 z 5

Několikrát tady v komentářích zaznělo, že je tento díl z celé série nejslabší.
To já nemohu posoudit, četla jsem předtím pouze díl třetí a vidím je tak na stejné úrovni, nicméně na ty první dva se stoprocentně chystám.

Opět jsem si od začátku myslela, že je to "někdo", no, chyba lávky, autorka mi to zase závěrem vyvrátila.

Je to obsáhlé, jak už jsem psala u předchozího dílu, ale děj krásně ubíhá, prostředí Temže mi přišlo místy až magické.

S. J. Bolton se od teď rozhodně řadí mezi mé oblíbené autory.
Její knihy jsou takové "pohádkové" detektivky a nějakým způsobem je mi to sympatické.

mysce
08.07.2019 5 z 5

Autorka rozhodně ví, jak napsat zatraceně čtivý text a mě na ní, kromě jiného, baví její dovednost skvěle pracovat s prostředím, do kterého své knihy zasazuje. Děj Temných říčních proudů se odehrává na řece Temži, která je alfou a omegou tohoto románu.
Ústřední motiv příběhu mi vyrazil dech svou brutalitou a nelidskostí…
Doufám, že Temné říční proudy nejsou rozloučením se sympatickou policistkou Lacey Flintovou, ale že po řádném odpočinku nastoupí k dalšímu případu. Ode mě totiž dostává plný počet hvězdiček!

petrzel
30.06.2019 5 z 5

Tato série mě dost bavila, skvělá kniha se skvělým zaverem.

sun.from.ibiza
25.06.2019 4 z 5

Možná to bylo momentálním rozpoložením, ale já bych tento díl hodnotila asi nejhůře z celé série. První polovina se tak zvláštně táhla (ale nenudila jsem se, to zase ne), ve druhé už jsem správně odhadla směr, kam se to vše bude ubíhat, což bylo zklamání. Budu doufat, že další díl mi opět bude u čtení bušit srdce o závod.

ivoiro
22.06.2019 4 z 5

Tentokrát se kniha rozbíhala tak nějak pomalu, nemohl jsem se soustředit. V druhé půlce už děj ubíhal velmi svižně.

Dragoneria
20.06.2019 5 z 5

Lacey mám prostě moc ráda. Každá kniha autorky má šťávu, ale tahle knižní serie přeci jen vyniká. Možná je to tím že s postavami už jsme strávily hodně času. Lacey má prostě tu řeku v krvi.

mol378
17.06.2019 4 z 5

Oddechovka, napínavé, dobře se čte, jen to rozuzlení trochu za vlasy přitažené, ale u tohoto nenáročného čtení se odpouští.

Olous1
10.06.2019 4 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka od mojí oblíbené autorky s prostředí Temže.Kapitoly byli krátké, takže mi čtení rychle utíkalo .Za mě doporučuji.

Azmodan
06.06.2019 5 z 5

Dle mě nejlepší díl série. První díl byl výborný, ale měl jistou ostrost kolidující s reálnosti a uvěřitelnosti. Tomuto dílu se podařilo hrany ohladit. Vše na sebe krásné navazuje, dej se krásně buduje a rozvíjí a je završen vynikajícím finále. Vše jen podtrhuje temná, tajemná a prastará řeka Temže na níž se příběh odehrává. Odpouštím i nešvar z minulého dílu o náhlém a nečekaném pachateli. Zde to nepůsobí tak násilně a vyumelkovaně jako v předešlém dile. Tohle jsem si užil a všem doporučuji!

konicekbily
18.05.2019 4 z 5

Hodně temné, překombinované - ale dobře se to četlo! Po pomalejsím začátku děj se rozeběhne - i díky velkému množství krátkých kapitol. Autorka má ráda "zapeklitě složité" příběhy, myslím si, že čím to více zamotá, tím se cítí lépe! A čtenář nemá šanci předvídat jak to dopadne!

zdendula31
15.05.2019 5 z 5

S.J.opět nezklamala.Líbí se mi všechny její knihy.Tato je opět napínavá až do konce.

šipek
15.05.2019 4 z 5

Tak u této knihy mi něco k udělení pěti hvězdiček chybělo, ale dost málo. Za mě asi nejslabší kniha z této série s Lacey Flint. Kniha ze začátku postrádala napětí, téma je zajímavé a prostředí v okolí Temže úžasné. Knihu doporučuji.

josska
05.05.2019 5 z 5

spisovatelku mám moc ráda,knížky jsou napínavé,mají děj,prostě mě moc baví,,,,,,,