Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 516 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

matejko
15.03.2020 2 z 5

Knihu jsem četl s chutí, ale po přečtení jsme neměl dobrý pocit, Byly to jako dvě knihy v jedné, dva styly, dva příběhy. Problémy moderního světa, Londýna (zajímavé a poučné) a k tomu pemný příběh jak od Edgara Wallace. To mi nejde k sobě - radši moderní detektivku a pak zvlášť klasiku. třeba Mrtvé oči Londýna.

hanzmb
04.03.2020 4 z 5

Asi nejslabší díl série, kdybych hodnotil hned po přečtení tak nejspíš jen 3*. Jako přínos vidím jen popis řeky a života okolo ní. Kriminální zápletka zajímavá, ale finální řešení nereálně vykombinované. Nezvládnutá a dostatečně nevysvětlená osoba vraha. Zcela mi uniká smysl odchodu k říční policii. Pár vstupů zcela na začátku a pak zase je součástí staré party. Uvidím, co přinesou zatím nepřeložené 2 díly.

ladyka
29.02.2020 5 z 5

Ani zatím poslední případ Lacey nemohu ohodnotit jinak než plným počtem. Takhle série je prostě skvělá. Doufám, že se dočkáme dalších knih o této tajemné policistce!

Pavlnka
17.02.2020 5 z 5

Další díl s tajemnou a odvážnou Lacey byl skvělý zážitek. Celou sérii doporučuji, je velmi zajímavá a napínavá.

Babo
16.02.2020 4 z 5

Série byla opravdu skvělá,ale tento poslední díl byl pro mne nejslabší .
Občas mi to přišlo hodně přeplácané a i když mi bylo jasné, že téměř nic se neděje bez příčiny , tak to rozuzlení se mi zdálo tak překombinované až jsem se musela usmívat .
Autorka je ale velmi dobrá vypravěčka a určitě si přečtu i další její knihy .

Tirisa
06.02.2020 5 z 5

A je konec :-( Byla to skvělá série, celou dobu jsem se bavila a při čtení jsem byla naprosto ponořená do děje. Myslela jsem si o sobě, že po tolika přečtených detektivkách dokážu odhadnout vraha hned na začátku (většinou totiž funguje pravidlo - je to ten nejmíň pravděpodobný)...tady jsem ale byla vždy napjatá a až do úplného konce jsem si nebyla jistá a moje podezření se pořád točilo (i když třeba jen kolem dvou tří postav)...O tom že je série skvělá vypovídá i to, že jsem neměla ani mezi jedním dílem potřebu přečíst něco z jiného soudku...naopak jsem se pokaždé modlila, aby mi v knihovně stihli včas splnit rezervaci, abych mohla jeden díl hned vyměnit za druhý.

kap66
27.01.2020 4 z 5

Pozapomněla jsem, jak to bylo se vztahy v předchozích dílech, ale autorka mě celkem dobře navrátila do starých kolejí - a já si uvědomila, že: Lacey Flint je v každém dílu magnet na úchylné sériové vrahy, zase to bude osobní, zase tahle dlouhovlasá krasavice vydrží fyzickou i psychickou nálož jako vazba chlap, opět vraha těžko odhalím, protože - zkrátka protože tohle všechno nepřipomíná život ani v nejmenším. Na druhou stranu, jde jenom o to na to přistoupit, pokud chci. U téhle série mi nevadí to takhle vzít, zřejmě i pro tu uvěřitelnou temnou atmosféru kolem Temže a pro trošku humoru, který hodně věcí zachrání (nejen v detektivce). Říkám tedy ano; kdo jste si sérii oblíbili, potopte se směle do Temných říčních proudů.

ZuK1
23.01.2020 4 z 5

Opět čtivé a napínavé, ale hodně temné a ponuré ... předcházející tři díly série se mi ale líbily víc ...

Monkas1
18.01.2020 5 z 5

Doporučuju

Andrea7272
30.12.2019 5 z 5

Tento díl se mi opět líbil,jako ty tři předchozí :-) Vraha jsem neuhodla vůbec jsem netušila, kdo to je... Trochu jsem čekala, že tam bude trochu víc o Markovi a Lasley :-) jinak úžasný zvraty,napětí,kniha se nedala odložit. A taky jsem vůbec netušila,že vůbec nějaká Sirenomelie existuje. Série se mi moc líbila mohu jen doporučit fakt pecka. K autorce se stopro vrátím !!!!

Kyri
24.12.2019 4 z 5

Napínavé čtení až do konce. Využití Temže jako dějiště mi už přišlo trochu jako kalkul, ale stejně se m to líbilo. Knížka má trochu romantické prvky: záhadní sourozenci, krásné zahrady a tajemné stoky. Na mě už trochu moc. Stále mi přijde vztahová linka poněkud ujetá.... Všichni si myslí, že je to její milenec, ale ona se červená, když od něj dostane pusu na čelo... Vraha jsem ale neuhádla skoro až do konce a nemohla jsem knížku pustit ruky.

lucyq
30.11.2019 5 z 5

Kontroverzní téma, napínavá knížka, úžasné zvraty.

lenka7679
18.11.2019 5 z 5

Tenhle díl byl dle mého nejlepší ze série, děj až na pár míst ubíhal pěkně, knihy této autorky jsou čtivé všechny, ale tato u mne zatím vede nejvíce.

moudivlacek
18.11.2019 5 z 5

Skvělé! Napínavý příběh od začátku do konce. Lacey - to je prostě přitahovač problémů, nebezpečných situací a různých šílených vrahů. Ať se hne kamkoliv, oni si ji prostě najdou. A jí pak tedy nezbývá nic jiného, než se znovu pustit do pátrání, zachránit nejen ohrožené, ale hlavně i sebe. A hlavně najít "spravedlnost" i pro mrtvé. Konec je až neuvěřitelný.
Pro milovníky thrillerů stoprocentní doporučení k přečtení knihy.

TomTomis
31.10.2019 4 z 5

První polovinu knihy jsem se jaksi nemohl začíst. Lacey se opět cosi přihodí, zaplete se do případu, aniž by chtěla. Vždy si ji to jaksi najde. Druhá půlka se již vezla v napínavé podobě, typické pro autorku. Překvapivý konec. Opět zašmodrchaný, opět pro mě poněkud nepravděpodobný. Autorka si hraje s naší dedukcí a vše pak vyřeší zajímavým vysvětlením, jen člověku spadne čelist. Místy opět zajímavé náhody, bez kterých by děj nefungoval. Říkám si, zda by normalní člověk přežil psychicky tolik ohrožení na životě atd....Tři boltonovky jsem četl za sebou, teď si dám od autorky pauzu.... jakou z jejích knih považujete za nejlepší?

Lotka
31.10.2019 3 z 5

Celkově dobrý, ale zhruba kolem prostředku knihy to byla nuda, nuda, nuda.

mi-380
24.10.2019 5 z 5

Začátkem týdne jsem strávil zase jednou pár dní v Londýně a cestou kolem Temže jsem si vzpomněl na krásnou (jak jinak) policistku Lacey a její dramatická londýnská vodní dobrodružství. Pustil jsem se tedy do četby čtvrté, zatím poslední, části série. Ten neustálý příliv a odliv, který je přímo v Londýně fascinující, řeka se valí jednou k moři, jednou od moře, a rozdíl mezi hladinami bývá i víc než 6 metrů, tak právě ten zde spolu s Lacey a pravým přítokem pod Greenwich, plným hausbotů, dostává zaslouženě jednu z hlavních rolí. Ve skutečné hlavní roli je upozornění, že určité procento imigrantů se evropským poměrům nepřizpůsobí. Prostě to nejde. Já bych se pralesnímu kmenu nebo ortodoxní náboženské komunitě také nedokázal přizpůsobit. Vážné téma autorka občas oživuje vtipnými dialogy, povedlo se i finále, pro mě nejlepší díl.
90 % (285 hodnotících je na průměru 86 %).

Příliv stoupá pomalu. Nejprve zvolna jako predátor, který si ještě není jistý svou kořistí. První známkou, že se voda blíží, je skoro neznatelné rozvolnění písku. Najednou není tak homogenní. Jako by se jednotlivá zrnka, do té doby tvořící pevný podklad, začala oddělovat a ztrácet hmotnost. Vlhko se změní v mokro a Yass ví, že je načase se pohnout.

Mandlevest
19.10.2019 5 z 5

Knížka temná jak avizuje její název. Nápad udělat z řeky Temže jednu z hlavních postav tohoto příběhu byl více jak originální. Atmosféra knížky je opravdu docela depresivní. Nic to ale neubírá na kvalitě příběhu, který pochmurná atmosféra dokonale doplňuje. Výborné čtení.

iška
18.10.2019 4 z 5

Opět velmi dobrá detektivka, přestože jsem se v jedné fázi začínala lehce nudit. Naštěstí to bylo krátkodobé a hned opět nabralo tempo. Snad se autorka rozhodne pokračovat.

Mirin1349
09.10.2019 5 z 5

Po skvostném prvním dílu jsem si chtěla ostatní díly série dávkovat, abych si nevyčerpala skvělé čtivo tak rychle. Nepodařilo se a všechny 4 knihy série jsem přečetla během měsíce. I tento poslední počin se četl jedním dechem, opět tam bylo skvělé prostředí, moc se mi líbily kapitoly věnované pohledu různých lidí, dostalo se mi i hezké lekce bylinkářství. Dana se nám v tomto díle ještě více otevřela a je lidštěji vykreslena. Mark a Lacey je kapitola sama pro sebe. Doufám, že vyjdou ještě další díly.