Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 669 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

Pája699
19.10.2021 4 z 5

Napětí knize nechybí, i když tento díl hodnotím o chlupíček slabší, než ty předešlé. Pomalejší rozjezd, ale i tak tento díl stál za to. Autorka je mistryní manipulací a ve své podstatě jsem až skoro do samého konce nevěděla, kdo je vrah. Přečteno jedním dechem a těším se na pokračování.

veronika4001
15.08.2021 5 z 5

Sarah J. Bolton ovládá techniku počátečního zaujetí, které má tendenci narůstat někde až do obřích rozměrů. Ten impulz ve vás se dostává do varu a vy prostě chcete číst a číst a číst. Pookřejete s každým slovem, ačkoliv se příběh stáčí jinak a vy se divíte až v jakých končinách se ocitáte. Děj se odehrává ve vaší mysli a vy jen určujete jeho dynamiku, a to, zda a nakolik se jím necháte pohltit. Skvělý příběh. U Bolton to stojí za to, alespoň prozatím u Obětiny, Má mě rád, nemá mě rád a teď u knihy Tak to je, tak to bude. Začátek u Tak to je, tak to bude byl narozdíl od knihy Má mě rád, nemá mě rád, trochu pomalejší a neměl tak strmý spád, ale přesto to mělo ten správný "Boltonský" nádech. Stálo to za to a doporučuji. PS: Ještě mi od Bolton zbývá několik knih, ale rozhodně se těším na Už mě vidíš? ;-)

TeaPeter
18.05.2021 3 z 5

S hodnocením jsem dlouho váhal. Na jednu stranu mi větší část svou rozvláčností připomínala spíše dobrodružné knihy pro menší děti (možná to byl i tak trochu autorčin záměr, když většina postav byly děti), na stranu druhou se mi moc líbil vztah Lacey a Barneyho. Vlastně když se nad tím tak zamýšlím, tak tahle knížka byla i přes počet obětí o zločinu spíš jen okrajově a její hlavní těžiště bylo o lidech, jejich pocitech a vztazích (sem bych zařadil i Daniny biologické hodiny velikosti Big Benu a to jak iracionálně se chovala). Takže jsem ani moc neřešil technikálie, třeba jestli pachatel opravdu mohl udělat to, co udělal, z důvodů popsaných v knížce.

danielavachova
02.05.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha,téměř jsem uvěřila,že vše páchá Barnyho otec ,pak sám Barny,Lacey byla úžasná. Vřele doporučuji.

Mrňous1
17.04.2021 4 z 5

Kniha se opět četla sama. Ale asi mám už dost načteno v tomto žánru, nebo jsem úchylná, ale to navádění na pachatele mi přišlo až moc okaté a důvody tajností moc jasné a asi sto padesát stran před koncem jsem už tušila, kdo je vrah, což se mi na konci potvrdilo jako správné tušení. Přesto to bylo napínavé a bavila jsem se. Nakolik je motivace vraha reálná posoudit nedokážu, ale myslím, že možné to určitě je. Jak už tady někdo psal, trochu mi vadilo to psychické rozpoložení Lacey, ale po tak silném traumatu to asi není od věci. Takže já se těším na další díl.

petunkav
22.02.2021 5 z 5

K autorce se ráda čas od času vracím. Zatím mě žádná její detektivka nezklamala.
I tato se mi líbila - povedla se.

Renca.ch
09.02.2021 5 z 5

Napínavý thiller, kniha se dobře a rychle četla, nelze jí nic vytknout. Autorku jsem znala pouze z knihy Malé temné lži,netušila jsem,že v této knize postavy navazují na předchozí díly.Nesedla mi postava policistky Dany, jinak Lacey a Mark super, a také mě i více bavilo vyprávění z pohledu Barneyeho než z policejního vyšetřování.

vera4669
25.12.2020 5 z 5

Tohle byla jízda... I přesto, že má kniha 500 stran, tak jsem ji za den přečetla, nešlo jinak.. Tahle série mě baví a už mám na cestě další díl.. :)

jankasvanka
23.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha

Pavlína2019
06.12.2020 4 z 5

Souhlasím, výborná a napínavá kniha, od které se nedá odtrhnout. Člověk předpokládá a pak je to mnohokrát zase jinak. Dobře napsané. Vše výstižně a dobře popsané. Doporučuji!

RomanDušek
26.09.2020 4 z 5

Lacey opět překvapila. Mám tuhle holku hrozně rád!
Hodně jsem si oblíbil postavu Barneyho. To ani jinak nešlo. Správný klučina :-)
Co se týče samotného příběhu – líbilo se mi to! Sharon mě dokonale vodila za nos. Chvilku vás přinutí myslet si, že vrahem je ta či ona osoba. Pak změna. Vrah může být zase někdo úplně jiný. Předhodí vám to tak, že každá změna názoru na vraha dává smysl. A takto to je několikrát. Až ve finále koukáte, kdo je pravý vrah...!
Zkrátka výborná klasika Sharon Boltonové.

Dumicek
09.09.2020 4 z 5

Řekla bych,že tato kniha byla lehce slabší než předchozí díly..do poloviny knihy mě to zas tolik netáhlo,děj se vlekl a něco mi tam scházelo..pak se to začlo pomalu ale jistě rozjìždět a kniha mě začla bavit..kdo je vrah jsem netušila, měla jsem vsazeno na někoho jiného. Závěr se mi také líbil a hned se vrhnu na poslední díl.

MirkaProk
29.08.2020 3 z 5

Tak tento díl se mi líbil méně než ty předešlé. Ale i tak to byla celkem fajn detektivka a určitě si přečtu další z této série.

Sudin
20.08.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale předchozí dva díly se mi líbily více. Tak nějak jsem tušil kdo za tím bude, tak ní to přišlo trošku zdlouhavé.

Kyri
06.08.2020 4 z 5

Není to špatné. Méně napínavé, než ostatní díly. Vztahy na policii trochu víc dávají smysl. Líbí se mi, že autorka převádí pozornost a tedy i podezření z jednoho na druhého. Jen tedy ta psychologická stránka je dost divoká a nepravděpodobná. Konec nebyl napínavý. Nevím, čím to bylo, ale vůbec mě to nechytlo, bylo mi jasné, že nakonec nikdo neumře a vrah se prozradí, takže jsem těch posledních pár stran četla neúměrně dlouho. Abych neprozradila, co nemám, tak napíšu, že autorka nenaplnila jedno ze základních pravidel detektivek.

čika
31.07.2020 5 z 5

"Pobavilo" - ak sa takto da zhodnotit detektivka, kde zabijaju deti. Dej svizne odsypal, popritom postavy neboli odflaknute, jedine, co ma mrzi, ze som nedopatrenim ako prvu precitala vlastne az tretiu knihu serie. Nijako nevadilo.

midloch
07.07.2020 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Solidní detektivka, ale bohužel neznám předchozí díly, abych ocenil reference k předchozím případům. Děj ubíhá svižně a čte se to lehce - ani mi nepřišlo, že to bylo bezmála 500 stran. Vrah je odkryt až na závěr, nicméně ten závěr je strašně rychlý, v porovnání s předchozím dějem. Možná si přečtu další knihy autorky, když si budu zase chtít přečíst něco lehkého a svižného.

Babo
08.02.2020 5 z 5

Další skvělá kniha, kde neexistuje hluché místo a děj pěkně odsýpá. Průběžně jsem měnila pachatele a přišla jsem na správnou odpověď opravdu až na konci. Nemůžu jinak než se pustit i do posledního dílu.

Tirisa
03.02.2020 5 z 5

Opět skvělé...nechápu, jak to autorka dělá, ale těch téměř 500 stran mám vždy přečtených během chvilky (nutno dodat, že tím trpí především domácnost)...včera odpoledne jsem se pustila do posledního dílu a už jsem zase na straně 179...

Monkas1
24.01.2020 5 z 5

Knížka mě moc bavila, za mě ano doporučuju .

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2016  92%Tak to je, tak to bude
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v