Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 669 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

martina1199
17.03.2017 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu napínavé čtení. Autorka mě pěkně vodila od jedné slepé stopy ke druhé, mátla mě a nechávala mě vytvářet si jednu, a pak druhou hypotézu a ani jedna nevedla k vrahovi:-)

Byla to moje první kniha ze série Lacey Flint, a možná proto mi přišlo to, co si prováděla (ti, co četli, jistě pochopí mou narážku), přehnané. Možná to přehodnotím, až zjistím, čím konkrétně si prošla.

Vyvrcholení příběhu a postava vraha mě překvapila a přišla mi dost originální. Pochopila jsem motiv, jen jsem jaksi postrádala nějakou informaci o spouštěči. Proč, když to měl vrah v sobě tak dlouho, začal zabíjet až nyní?

Nelly
05.03.2017 5 z 5

Tak tohle byla opravdu lahůdka, kterou si vychutnáte až do konce. Autorka se knihu od knihy stále zlepšuje. I zde Vás nechá na pochybách o vlastních dohadech, dedukcích a představivosti až do posledních stran natolik, že odtrhnout se od čtení je téměř nemožné...

Shinky
02.03.2017 5 z 5

Ze všech tří mnou přečtených dílů s Lacey je za mě tento absolutně nejlepší. Vraha se mi nepodařilo odhadnout, což beru jako obrovské plus. A během čtení jsem měla husí kůži, příběh je mrazivý, možná místy až nepříjemný, když se jedná o mrtvé děti, ale za mě naprosto super a skvělé čtení. Autorka je prostě skvělá a ráda se pustím do jejích dalších knih. :-)

Veruna111
01.03.2017 5 z 5

Od knížky se těžko odchází ,díky chřipce jsem ani moc nemusela ,takže jsem ji přečetla v rekordním čase.Až mě to mrzí.Postupně byl u mě podezřelý snad každý ,díky postupnému rozplétání děje a objasňování nových skutečností.Tak jako "Už mě vidíš?"je pro mě TOP v tomto žánru.Těším se na další "dítko" autorky.

NikaMirka
27.02.2017 5 z 5

Naprosto dokonaly pribeh. Vraha jsem videla v kazdem trochu vic podezrelem, nakonec jsem byla ale vedle jak ta jedle, male podezreni jsem sice pojala po navratu Olivera ale zacalo mi to byt vsechno jasne az kdyz Lacey vraha potkala, coz bylo az v posledni casti knihy. Byl to ale sok. Davam dvacet hvezdicek z peti, doporucuji vsem a uz se tesim na pokracovani, jen doufam ze tam uz Lacey nebude delat hrdinku a tomu Markovi skoci kolem krku...

Kolka11
22.02.2017 4 z 5

Má první kniha od této autorky a určitě sáhnu i po další. Tento žánr a styl mi sedí. Čtivé, napínavé, se zajímavým koncem.

Vladísek
21.02.2017 5 z 5

První knížka, kterou jsem od této autorky četla a musím přiznat že pokud bych mohla hodnotit více než "pouhými" 5*, nic mi v tom nezabrání. Za mě tedy naprostá pecka, bravurně vymyšlený a napsaný thriller, který čtenáře drží v napětí od začátku do konce. V tomto případě jsem vraha neodhadla ani náhodou. Doporučuji opravdu všem, kteří si rádi přečtou kvalitní thriller s překvapivým koncem!

Daenerys
17.02.2017 4 z 5

Má oblíbená autorka rozhodně nezklamala. Možná byl tento titul pro mě osobně o malinko slabší než ostatní - především ze začátku, ovšem konec bravurní! Těším se na další.

dee95
14.02.2017 5 z 5

Autorku naprosto zbožňuji, a proto pro mě nebylo překvapením, že i tato kniha byla mistrovská. Napínavá, nečekaná, překvapivá. Fascinující téma a naprosto neuvěřitelné zakončení (prokrista, vždyť já už si začala myslet, že to snad dělá Lacey) Ale na rozdíl od většiny tady, si myslím, že na "Volavku" nemá. Ale i tak určitě stála za přečtení - jedním dechem a prosím přeložte další díl, asi nedokážu žít bez Joseburyho :D

klara225
06.02.2017 5 z 5

Po přečtení úvodní anotace jsem z toho nebyla úplně paf a říkala jsem si, jestli si zrovna tento díl zaslouží nejvyšší hodnocení z celé série. Po přečtení knížky jsem byla naprosto nadšená. Pokud patříte mezi ty, kteří se snaží vraha uhodnout, tak tady se Vám to nepodaří. GENIÁLNÍ ! Potřebuji si nutně přečíst další díl, jen škoda, že není jisté, zda v ČR vůbec vyjde. :(

happy-smile
06.02.2017 3 z 5

První díl mi přišel jako svěží vítr na poli detektivek, třetí díl už se mi zdá spíš jako takový standard. Nebylo to špatné, ale četla jsem už i lepší detektivky. Navíc ta linka s Joesburrym mě už začíná dost štvát. V prvním dílu jsem jim ještě fandila, ale teď už si jenom říkám, ať s tím autorka něco udělá, ať z toho není dívčí román.

encyklopedie
05.02.2017 5 z 5

..četl jsem...nějak jsem v polovině zjistil, že mi vadí, když mne někdo od čtení vyrušuje....
ve dvou třetinách jsem věděl, že jestli mne někdo vyruší.....budu vraždit
....poslední stránky jsem byl mimo tento svět, dokud jsem nedočetl ......

ji7967
23.01.2017 3 z 5

I přesto, že jde o mou oblíbenou autorku, od které jsem přečetla všechny knihy, tato je pro mě určitým zklamáním. Ne, že by to nebyla dobrá a propracovaná detektivka... Možná mi jen nesedlo téma. Nicméně, pokud bych měla porovnávat s předešlými knihami, pak všechny lepší než tato. Pokud přemýšlíte o této knize, určitě doporučuji přečíst od první knihy, protože na sebe - co se vztahů hlavních hrdinů týká - navazují. Stála za to přečíst, ale asi se k ní jen tak nevrátím. Za mě 3,5*.

DominikV
20.01.2017 5 z 5

Za mě určitě knihu hodnotím jako zatím nejlepší, co jsem od autorky četl. Jak její prvotina "Už mě vidíš?" tak "Volavka" s "Obětinou" byly velmi slušně napsané a četly se jedním dechem. Na konci bohužel chybělo něco, co by knihu vystřelilo k oblakům dokonalosti. To ovšem u tohoto díla neplatí. Mrs. Bolton nejenže zachovala styl psaní, který se dobře čte, ale zároveň dotáhla finále k oné dokonalosti, která předchozím knihám chyběla.

BarBarBar
17.01.2017 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, nu ale ten konec, ten byl naprosto šokojucí a skvěle vyvedený !!! A v květnu se dočkáme další knihy od autorky :)

ankaras
14.01.2017 5 z 5

Kdyby bylo víc hvězd, dám je. Kniha mě úplně pohltila a hrozně bavila. Příběh vás chytne a do vyřešení nepustí. Autorovi poklona.

Pavlnka
14.01.2017 5 z 5

Výborná knížka. Moje první setkání s touto autorkou a dávám si ji mezi oblíbené.

bosorka
09.01.2017 5 z 5

Moje první setkání s Sharon J. Bolton a hned trefa do černého. V rámci detektivního žánru výborné, už dlouho jsem nečetla tak dobrou a chytlavou (a mrazivou) detektivku. Čte se jedna báseň, napínavé je to jak napnutá guma na praku. A když ji autorka pustí, má to švih, jak se patří, takže cíl nemine. Mě tedy trefila přímo doprostřed čela.

Vlak7
02.01.2017 5 z 5

Velice čtivá kniha jako všechny doposud vydané knihy. Napínavá až do konce.

Leaena
28.12.2016 5 z 5

Autorka mě opět vtáhla do děje, který jsem hltala a potupně přiznávám, že vraha jsem odhadla až v závěru. Velice mě potěšil "dotáhlý" závěr, tokové to rozuzlení na konci, který podle mého v předešlém díle chyběl. Poslední vrahova věta podtrhla jeho vyšinutost.
Kdy bude další díl??

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2016  92%Tak to je, tak to bude
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v