Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 669 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

petrzel
26.05.2019 5 z 5

Výborná kniha, četla se jedním dechem.

atevi4
03.05.2019 4 z 5

Přečetla jsem jako první Temné říční proudy a až pak jsem se dostala k předchozím 3 knihám. A v rámci detektivek mne nadchly. Jsou to takové ty knihy, co se od nich nejde odtrhnout a jsou v nich zajímavé postavy a postavičky... za mě výborný čtení.

Simstr
02.05.2019 5 z 5

skvělé čtení, koncovka velice dobře zvládnutá :-) Paní Boltonová to umí na první dobrou :-)

elenk
29.04.2019 5 z 5

Waaaau.....Škoda ze neznám první dvě knihy trilogie ale tato kniha byla famózní.....tyto konce, kdy si autor se čtenářem pohrává do poslední chvíle miluji....v knize nejsou nějaké nechutnosti..nebo tedy alespoň já to tak nevnímam a bylo by fajn zfilmovat.

Welinie
31.03.2019 5 z 5

Ze začátku mi trochu dělalo problém se začíst, ale s gradací příběhu už to bylo lepší a lepší. Nenechte se vyvézt z omylu! Už už si myslíte, že víte co a jak a ono je to vlastně úplně jinak. Neskutečně mě knížky s Lacey baví. Dalším díl čeká (☞゚∀゚)☞

ddkk
28.03.2019 4 z 5

Tenhle díl série se tak trochu vymyká - Lacey je odstavená na vedlejší kolej (trochu chybí to, že do češtiny nebyl přeložen předchozí díl) a věci kolem ní se dějí bez ní, byť přímo v jejím sousedství a ona je pouze pozorovatelkou...Do věci se vloží až ke konci. Pro mne to bylo tentokrát děsivé čtení. Autorka je schopna tak realistických popisů, že moje vlastní představivost mi vyrážela dech...Téma dopadu hrůzostrašných zážitků z dětství na duši malého človíčka je pro mne jen těžko zvládnutelné...Jen proto ubírám jednu hvězdičku, ale doporučuji.

certik003
26.03.2019 4 z 5

Lacey se tentokrát do vyšetřování zapojí až na samém konci, i tak to knížce neubírá na čtivosti. Jenom motiv pachatele jsem asi úplně nepostřehla. Co mi už ale leze krkem, je jejich "vztah" s Markem.

Jupijow
14.03.2019 3 z 5

Tak nějak mě ty pasáže s dětma a jejich výpravama moc nebavily. Vrah a jeho důvody k vraždám mě přišly už fakt přes čáru. Taky moc nechápu tu změnu charakteru u Dany. Nicméně po dosti zdlouhavé první části se to navzdory všemu výše zmíněnému přece jen rozjelo a do čtyřky půjdu s nadějí, že některé věci se konečně uzavřou.

Januli
12.03.2019 4 z 5

Tak za mě nejlepší díl série o Lacey. Kniha měla spád i děj. Ani mi nevadilo, že je Lacey odsunuta do pozadí, možná jsem to i přivítala, protože i přesto, že si prošla peklem, mě moc ty deprese a neustále rozebirani psycholozkou nebaví. Jen moc nechápu příčinu vrahova řádění...

Šárka5875
25.02.2019 5 z 5

Sharon J. Bolton opět předvedla, jak je výborná. Tak to je, tak to bude je vynikající, svižný thriller, kde sice dostala naše známá Lacey Flintová méně prostoru, ale zase více poznáváme šéfku vyšetřovacího týmu Danu Tullochovou. Příběh má grády, autorka nám poskytuje vodítka, abychom si mysleli, že tentokrát jistě pachatele uhodneme, a vzápětí nás vyvede z omylu, a my dál přemýšlíme, jak to tedy nakonec dopadne. Jelikož jsou námětem tohoto dílu vraždy dětí, u některých pasáží mi opravdu běhal mráz po zádech.

Luczisha
21.02.2019 5 z 5

Další pokračování vyšetřovatelky Flintové, opět jsem neuhádla kdo je vrah :-) jdu na další díl.

JířaBalicu
14.02.2019 5 z 5

Jako zatím všechny knížky od pani Bolton, i tato mně "uspokojila". Dokonce jsem odhalila i vraha, ale jen na zlomek sekundy, pak jsem tapala dál. Jdu na další, tak se ukaž Lacey, jak se popereš s minulostí, hodiš uz Viky za hlavu?

ivoiro
24.01.2019 5 z 5

Další skvělý počin této autorky. Kniha chytne a nepustí a nepustí. Kdopak tím vrahem asi je?

raffi
17.01.2019 3 z 5

Po tej trápnej druhej knihe v sérii (Volavka) som si dala šancu napraviť si o autorke mienenie. Ale tak úplne sa to nepodarilo. Všetko odpáral koniec, kedy zas Lacey vbehne sama do akcie... jasné, sama proti celému svetu... To je ako cez kopírák a nebaví to. Čo u mňa ale túto knihu najviac zhadzuje, sú náznaky. Nič sa nevyvíja, postavy (myslím postavy, ktoré vystupujú v celej sérii, nie epizódne) sú ustrnulé a pokiaľ to mal byť zámer, ako stupňovať napätie a záujem, u mňa sa to úplne míňa účinkom.
Pozitívom knihy ale bola postava Barneyho, veľké šťastie, že príbeh bol postavený hlavne na ňom. Keď nad tým premýšľam, ako by ho stvoril nejaký iný spisovteľ, bol totiž uveriteľný...

Prateri
05.01.2019 4 z 5

Tak v této knize se psychiatři vyřádili. I mezi vyšetřovacím týmem by našli svůj materiál. Možná, že to působilo jen na mě, protože já ty psycho rozbory moc ráda nemám. Zdá se mi to zdlouhavé. Ale kniha po rozjezdu je zase dobré počtení. Mark a Lacey stále si nemohou ujasnit svůj vztah. Já ty dospělé vůbec nechápu :). A děti - to je taky síla. Pachatele jsem párkrát odhalila - špatně. Kdo jste nečetl, dejte se do odhalování.

Anna Elizabeth
24.12.2018 4 z 5

Začátek mě tolik nebavil, ale pak už to byla Bolton, tak jak ji znám! Naprostá dokonalost! Mám novou oblíbenou autorku

mysce
23.11.2018 5 z 5

Třetí kniha série s policistkou Lacey Flintovou a zase pecka!
V Londýně jsou k hrůze všech vražděny děti. Lacey je složitá povaha, kterou pronásledují její vlastní démoni a v předešlých dílech si užila své. Na pozadí příběhu se dál odehrává komplikovaná milostná zápletka mezi ní a detektivem Markem Joesburym. Vedle Lacey se objevuje zvláštní chlapec Barney, který dává příběhu další rozměr. Barney s partou kamarádů jsou z pochopitelných důvodů velmi zaujati událostmi, při nichž umírají chlapci v jejich věku.
Několikrát jsem si tipla, kdo je pachatel a několikrát to bylo špatně, až jsem to vzdala. Ke konci knihy jsem se už bála o všechny a všech, protože pachatelem mohl být opravdu kdokoliv… Kniha je zároveň tak trochu výpovědí o současnosti, ve které se dospívá rychleji. Bohužel, i v tom negativním slova smyslu. Významnou roli v ději hrají sociální sítě i hysterická média.
Jestliže jsem vás nalákala k přečtení série o detektivce Flintové, doporučuji, začněte od prvního dílu „Už mě vidíš?“. Užijete si tak naplno zajímavý vývoj postav i zápletek mimo hlavní děj...

emamat
19.11.2018 5 z 5

Přečetla jsem
3 díly "v jednom tahu". Nešlo se odtrhnout.

Azmodan
18.11.2018 5 z 5

Zajímavý příběh. Autorka opět vsadila na "provařený motiv" (tentokrá na Drákulu, netvora lačnícího po krvy) a stejně jako v případě Jacka Rozparovače se jí podařilo vytvořit velmi zajímavý příběh. Celé je to okořeněno faktem, že obětmi jsou malý chlapci a těžko se člověk chytá nitek, které by ho dovedly k vrahovy, když kromě ztráty krve oběti žádné další stopy nemají. Přesto člověk v určité fázi knihy nabyde pocitu, že ví, kdo je vrah. A těch malých neznatelných náznaků a stop se začne držet až ho dovedou do cíle.
A zde se dostávám k vítce k této knize. Protože ve finále, když už je to v podstatě jen o dopadení vraha, ke kterému Vás kniha celou dobu vede je najednou proveden střih, z ničeho spadne z nebe nová příběhová linka a na jejím konci stojí nový pachatel. A to mi trochu vadí. Protože i když ve finále smysl dává je to dle mého názoru zbytečná změna jen pro ten efekt ještě více překvapivého konce. Navíc k tomuto konci nevede jediná nižka, jediná stopa a nedá se na to přijít jinak než že se s vrahem zavřete do jedné místnosti a doufáte, že to je on...a on to možná je a možná není a nezáleží na tom, kam Vás drobné indicie celou knihu vedly....
To ale překvapivě příliš nehatí celkový dojem z knihy a tak se ji nebojím doporučit jako velmi zajímavé a příjemné, napínavé a poutavé dobrodružství!

Ester71
09.11.2018 5 z 5

Naprosto se shoduji s příspěvkem Alibaby72. Přesně tyto pocity jsem při čtení měla.
Doporučuji...

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2016  92%Tak to je, tak to bude
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v