Tak to je, tak to bude

Tak to je, tak to bude https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302102/bmid_tak-to-je-tak-to-bude-IDS-302102.jpg 5 669 191

Lacey Flint série

Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi? Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas. Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka... A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Like This, For Ever , 2013

ladyka
19.01.2020 5 z 5

Ani knize o 3.případu Lacey nemohu nedat plný počet. Tato série je pro mě zárukou napínavého rychlého čtení, které baví, krapet děsí - ale naštěstí si nelibuje v detailních popisech nechutností. Jen mě trochu mrzí, že už mám před sebou poslední díl série...snad v něm autorka Lacey dopřála aspoň trochu víc osobního štěstí, té temnoty rozhodně není málo!

Jana-Marie
05.01.2020 5 z 5

Úžasné čtení - přečteno jedním dechem - stejně jako předchozí dva díly.

ZuK1
01.01.2020 5 z 5

Všechny tři dosud přečtené díly série Lacey Flint byly mimořádně čtivé, napínavé, občas trochu mrazivé a všechny jsem je četla jedním dechem ...

Andrea7272
16.12.2019 5 z 5

Tak zase jen pochvala !! 3.dil a zase ,dobře se četl,akce a napětí. Jen už se těším až to ty dva dají koooonečně dohromady! Tedy aspoň v to doufám. Dávám opět plný počet a šupky do posledního 4.dílů !!! :-)

Netopyr07
04.12.2019 5 z 5

Téééda, musím říct, že toto byla jízda! Za mě asi nejlepší ze čtyř knih, které jsem s Lacey četla. Téma ovšem šílené, ale četlo se to tak, že jsem se nedokázala odtrhnout. Výborná detektivka!

MonikaV
10.11.2019 5 z 5

Pecka, bomba, paráda. Nevím, co víc dodat.

bizonka
01.11.2019 5 z 5

Druhé kniha od této autorky, doporučuji.

TomTomis
31.10.2019 4 z 5

Nedokážu dát těmto knihám pět hvězd. Vražedné tažení pachatele nakonec vyústilo v jeho chycení, jak už to bývá. Bylo to napínavé. Lacey opět zamotaná do případu, opět v ohrožení života. Opět zachráněna. Snad to nikdo nebude považovat za spoiler. Je to tradiční kostra knih od Bolton. Aspoň těch , co jsem zatím četl. Opět jsem byl sice překvapen, ale... Opravdu?? Opravdu by někdo jednal zrovna takto?

Lotka
24.10.2019 4 z 5

Ze série zatím nejlepší. Četla se skvěle... Jen Lacey je v těch vztazích prostě nablblá...

Gigy
23.10.2019 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jízda! Moje první Bolton. Jsem nadšená! Za mě je to něco jako Carter v sukni :D Carter byl dost drastický, u jeho příběhů jsem se skoro až bála. Bolton je taková light verze, ale skvělá. Příběh byl správně zamotaný, postava detektivky Lacey byla dobře vykreslená a jako osobnost policejního světa mě opravdu zaujala. Rozhodně si přečtu i další díly ze série. Myslím, že mám novou oblíbenou autorku thrillerů :)

hanzmb
17.10.2019 5 z 5

Po třetí se setkávám s Lacey a po třetí je v jiné pozici v probíhajícím příběhu. Klobouk dolů, tohle jsem u autorů sérií ještě nezažil. Snad i proto má série bohužel jen 4 díly. I když tentokrát byla možná až 3. postavou co do rozsahu knihy, určitě pořád tou nejzajímavější. Jen ten její sexuální život je jak z Večerů pod lampou. Copak ženská, která vyhledává víkendové jednorázovky, najednou bude zcela neschopná reagovat na normálního, volného chlapa, který se ji navíc nabízí? Ale to je jen malá skvrnka na kráse jinak zcela bezvadného počteníčka.

tamila
10.10.2019 4 z 5

Tahle knížka mne hodně překvapila, teď teprve jsem si všimla, že se jedná o sérii. Vraha jsem tipovala jiného, pro mne překvapení až do samého konce. Pěkně vykreslené osobní vztahy.

Mirin1349
07.10.2019 5 z 5

Třetí díl série byl naprosto skvělý, kvalitou skoro dosahoval prvního dílu a rozhodně o dost převyšoval předchozí Volavku. Bude to asi znít zle, ale vážně moc oceňuji, že se autorka pustila do vraždění dětí. Strašně ráda si přečtu příběh, kde to prostě s těmi slabšími nedopadá dobře. Od půlky knihy jsem byla přesvědčená o tom, že vím, kdo je vrah, ale konec mi ukázal, že jsem se pěkně spletla. Lacey a Mark jsou sympaťáci, bylo by fajn, kdyby se už konečně dali dohromady.

iška
30.09.2019 4 z 5

Četlo se jedním dechem. Děsivé téma, ale to k tomuto žánru rozhodně patří.

alnahu
16.09.2019 4 z 5

Tentokrát je příběh o to děsivější,že jsou unášeni a brutálně zavražděni malí chlapci.Vyšetřovatelka Lacey ,která je momentálně mimo službu je povolána,aby se vrátila a pustila se do vyšetřování.K tomu ji donutí ,až Barny-chlapec,který s ní bydlí v domě a najde s kamarády dalšího zabitého chlapce.Pošle Lacey o tom anonym a ta se tohoto případu ujme,aby vraha vypátrala.Kniha má výstižný název, pro případ,kdy je policie úplně bezmocná.

Refadora
23.07.2019 5 z 5

Knížku jsem četla hned po předchozích knihách série o Lacey, proto se neubráním určitému srovnání. Knížka mi přijde měně napínavá než Volavka a nemá takovou hloubku jako Už mě vidíš. Přesto z ní mám po přečtení asi nejlepší pocit. Příběh nebyl příliš zamotaný, dokázala jsem se do něj velmi dobře vžít a situace si představit a nic mi v něm (na rozdíl od předchozích dílů) nepřišlo zbytečné. Knížka se četla tak nějak sama a ještě více jsem si v ní oblíbila některé postavy, které nás provází příběhem od prvního dílu. Jdu shánět Temné říční proudy.

mi-380
10.07.2019 4 z 5

Mé druhé setkání (Volavku jsem omylem přeskočil) s nekonvenční policistkou Lacey. Její role tentokrát není zdaleka tak výrazná jako v úvodní knize, některé další postavy se jí tu významem minimálně vyrovnají, stejně jako ponuré prostředí kolem noční Temže s jejími nekonečnými přílivy a odlivy.
Na posledních stránkách dostaly prostor pro sebeuplatnění i paní Náhoda s paní Nerozumnou. Bohužel.
75 % (zatím 407 hodnotících to vidí v průměru mnohem lépe, aktuálně jsme na 92 %).

Mandlevest
06.07.2019 5 z 5

Před pár lety jsem četla Volavku a líbila se mi moc. Jelikož je nabídka krimi tak velká a lákavá, nějak jsem autorku přestala sledovat a to byla velká chyba. Výborný příběh s opravdu překvapivým závěrem. V DK vidím další knihy autorky, které mi už nesmí uniknout.

morava
30.06.2019 5 z 5

Obetina mne nadchla natolik, ze jsem vedela, ze si brzy prectu dalsi knihu od teto autorky. Ze to bude tak rychle jsem vsak necekala, ponevadz se mi moc casto nestava, ze si prectu dve knihy od stejneho autora hned po sobe. No, i kdyz vyjimkou je asi Chris Carter.Rekla jsem si, prectu si anotaci, at vim, co muzu cekat, az se budu chtit zacist do teto knihy, no a hned po te jsem se zacetla, protoze mne zaujal namet knihy, a nebudu lhat, ta obalka ma tak tajemnou atmosferu, ze by jsem se zacetla hned asi i bez precteni anotace.A udelala jsem dobre, protoze to bylo opet skvele cteni a premysleni nad tim, kdo muze byt tim vrahem.A ne jednou jsem si rekla, ze ted uz je to prece jasne, ted uz to vim, ted uz jsem na to prisla.No a na konci jsem byla prekvapena.To me na takovych pripadech strasne bavi.

moudivlacek
02.06.2019 5 z 5

Super detektivka, hodně založená na emocích, protože se zde jedná o vraždy a únosy malých chlapců. Jakmile policie (kdekoliv na světě) pátrá po vrahovi dětí, je to hodně psychicky i fyzicky náročné. Zde je Lacey naoko v pozadí, protože je stále na zdravotní dovolené, přesto je spojena jedním z malých hrdinů. Byl to skvělý kluk Barney, přestože je chytrý, je zároveň i hodně zmatený a bojí se o tátu a zároveň táty. Pak je tu dětská parta, která se zaplete do vyšetřování. Jen jsem nechápala detektivku Danu, šéfku, která zaujala negativní postoj proti Lacey, který nechápe nikdo na oddělení. Možná měla pravdu sestra Lacey, která je nyní na doživotí ve vězení. Jsem zvědavá na další osud Lacey.

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2016  92%Tak to je, tak to bude
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Tak to je, tak to bude je v