Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1355 227

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

LilianaFalcon
01.10.2015 4 z 5

Jop, takhle nějak bych si představovala závěr série ;-) Přiměřeně akční, přiměřeně napínavé... dobré zápletky, pohnutky hrdinů... prostě to splnilo svůj účel. Jen to nebylo tak strhující, aby to dostalo i pátou hvězdičku. Očekávala bych, že se od knížky nebudu moct odtrhnout, ale odtrhávala jsem se docela snadno.

Asuka
29.09.2015 4 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila. Kniha mě nadchla ale má očekávání byla jiná. Knize dávám 5 hvězdiček i přesto že byl tento díl nejslabší.
Celá tato série pro mě bylo něco nového, jelikož tohle není úplně můj žánr. Postavy jsem si zamilovala. Hlavně pokud se jedná o Thomase a Newta (ale i Minha). Ve zkratce by jsem tuto kniho ohodnotila kladně, stojí za přečtení :) není třeba nic jiného dodávat

neoskaut
28.09.2015 3 z 5

Labyrint, který býl úvodem této série, byla velice poutavá knížka. Vražedná léčba sérii uzavírá. Bohužel mě trochu zklamala. Napětí v příběhu i tajemno tam určitě najdete, ale bohužel vás už nečeká žádné překvapení. V díle se sice objeví postava, kterou byste tam už nečekali, ale není s ní spojen žádný významný děj. A závěr? Bohužel neobsahuje také nic speciálního. Kniha stojí za přečtení, ať víte jak vše dopadne, ale je jen škoda, že se autorovi nepodařilo přidat nějakou třešničku na dortu.

Verca01
24.09.2015 4 z 5

Tento díl byl podle mě ze všech nejslabší. Ze začátků se to hodne táhlo a chybělo mi tam to napětí, které mě doprovázelo během čtení Labyrintu a Spáleniště. Ke konci se ale děj změnil natolik, ze jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Sice jsem tak torochu jsem čekala, jak to dopadne, ale ten způsob, než se hrdinové na ten konec dostali, byl dechberoucí. Nelituji toho, že jsem na tuhle triologii narazila, a už se nemůžu dočkat filmového zpracování.

AnnieBarming
24.09.2015 4 z 5

Na závěrečný díl jsem se těšila, protože jsem byla zvědavá, jak se to celé rozuzlí. možnosti byly dvě: 1) Zápletka bude prostě geniální a skvěle vymyšlená. 2) Ze zápletky vyleze úplná blbost.
Nakonec mi to přišlo tak někde mezi, ale moc zklamaná jsem nebyla. Zajímavá byla Newtova proměna od druhého dílu, ale je pravda, že se děj dal celkem snadno odhadnout. První díl zůstane alespoň pro mě z této triologie nejlepším.

sydney
22.09.2015 3 z 5

Třetí díl této triologie nebyl nic moc. Už druhý díl nebyl žádná sláva, ale ten třetí byl tah vedle... Přišel mi jednotvárný se snadno předvídatelným dějem, který nebyl žádná velká jízda.

katerinad
22.09.2015 4 z 5

Jsem mírně zklamaná, ani ne tak dějem jako spíš celkovým dojmem. Zakončení nebylo tak zlé jak mnozí tvrdili, když nad tím přemýšlím chvilku déle po dočtení bylo to vlastně vyřešeno dobře. Zkusilo se to jednou cestou a nešlo to tak se zvolila jiná snad s lepším úspěchem. Spíš jsem nějak ten konec neprožívala, moc mě to nebralo, že bych byla přilepená na stránkách a nemohla jít spát, než to dočtu. Thomas mi místy přišel jako blb, celkově z knihy nemám žádné postavy co by mi nějak extra přirostli k srdci nebo si je nějak oblíbila, takže smrt některých postav jsem nijak neprožívala. Asi mi úplně nesedl styl autorova psaní.

lea6493
20.09.2015 5 z 5

kniha mě bavila ale že by u mě způsobila nějaký wow efekt to ne :) musím říct, že první dvě mě bavili více, ale i tato měla něco do sebe. Asi jsem čekala trochu jiný konec a ne takové hrr hrr zakončení v posledních cca 60 stránkách.

Mishell14
17.09.2015 4 z 5

Poslední díl této triologie mě překvapil, ale zároveň trochu zklamal. To je také důvod proč nedávám plný počet hvězdiček. Nicméně, je fajn, že autor dokázal že člověk nemá dávat na první dojmy a že z těch co vypadají jako nepřátelé jsou nakonec ti co stojí při nás.. Samozřejmě mě nejvíc zklamalo úmrtí. Ale, k samotnému konci zdál se mi takový ani vyřešený, ani nedořešený, takže každý si může ve své fantazii utvořit jak je to teď nejspíš všechno dál nicméně tato triologie celkově se mi líbila a filmové spracování je super, jsem zvědavá jak se poperou ze třetím dílem :)

Denisa.knizky
15.09.2015 3 z 5

Celkove byl namet triologie velmi zajimavy, spojeni scifi, technologie, apokalypsy, viru, dobra, zla, pratelstvi apod, jinymi slovy podle prvnich dvou dilu, ktere byly velmi neotrele, ctive a originalni jsem se tesila na treti dil jako na vyvrcholeni a dil s pribehem plnym zvratu. Bohuzel se tak nekonalo a treti dil, respektive vyvrcholeni cele triologie je pro ne mirnym zklamanim, jelikoz nedoslo k zadnemu zvratu, konec byl od prvnich stranek tretiho dilu jasny a bohuzel nijak zvlastni. Povazovala jsem za cil autora, ze po celou dobu nastinuje, jak cely pribeh skonci a cekala jsem na konci poradnou odbocku, zvrat ci neco podobneho, jak jsem jiz napsala bohuzel. Takze konec dobry vsechno dobre, ale od konce velmi dobre konstruovane triologie s neotrelym nametem i zpracovanim jsem cekala vice. PS velmi se mi libil rychly spad a zpracovani vsech dilu ale zbytecne se v nekterych vecech autor opakoval a budu se tady tudiz opakovat i ja v navaznosti na komentare z predchozich dilu - chapu, ze chtel autor zduraznit nektere hlavne Thomasovi pocity, ale opakovat je treba tricetkrat za Trista stranek relativne kratke knizky mi prijde zbytecne, misti az obtezujici. Zaverem - precteni urcite nelituji, triologie se mi libila, ale zaver me troche zklamal. Treba by mohl byt labyrint 4. X let pote:)

Ben Nevis
08.09.2015 2 z 5

Toto je prozatím nejhorší trilogie z žánru, co jsem četla. Dashner to s emocemi moc neumí. Měla jsem se bát o Thomase, ale byl mi ukradený. Mělo mi být líto některých postav, ale nebylo, a všechno je to autorova chyba.
V závěrečném dílu jsem čekala zvraty, ospravedlnění investic do dvou (!) labyrintů a různých vraždících konstruktů, ale dostala jsem jenom bojůvky a nepředvídatelný děj, protože takovou přímočarost jsem nepředvídala. :-)

PetraBery
08.09.2015 4 z 5

I poslední díl celé trilogie stál určitě za přečtení... Co mě osobně přijde, že tam nebylo tolik akce, na druhou stranu jsem ráda, že během posledního dílu byly zodpovězeny téměř všechny otázky týkající se ZLOSINU. Smrt některých hrdinů mě hodně mrzela, návrat do Labyrintu byl skvělý a konec zase až tolik nepřekvapil. Dle mého kvality prvního dílu nedosahuje, přesto výborné čtení.

Centropenka
07.09.2015 5 z 5

Obsahuje spoilery: Hodnotím jako druhý nejlepší díl ze tří vyšlých česky (jedničku to přece jenom nepřekonalo). Ovšem návrat do labyrintu hodnotím jako jeden z nejlepších tahů celé série (a že jich tam bylo hodně dobrých). A co kvituji snad ještě víc - i přes mnohá rozuzlení nemůžeme na konci říct, kdo byl dobrý a kdo špatný ...

kachnch
06.09.2015 5 z 5

Poslední díl příběhu splnil má očekávání a nasadil celé sérii skvělou třešničku na dortu. Až na pár drobností, jako jsou třeba některé nezodpovězené otázky, se mi knížka líbila a napětí na mě sálalo z každé kapitoly, což je přesně to, co od dobré knížky čekám.
Musím říct, že je mi docela smutno, že je tahle trilogie za mnou. :)

Schullerka
03.09.2015 4 z 5

Třetí kniha se mi z celé série líbila nejvíc. Stále se něco dělo, postupně se odhalovaly další a další věci. Líbila se mi skupina lidí, kterou příběh sledoval. Brenda byla rozhodně nejlepší charakter v celé knize.

Stránky mi ubíhaly, ani nevím jak. Závěr knihy se mi líbil už jenom proto, že byl asi jediným logickým koncem, jakým mohl Dashner celou sérii uzavřít. Vražedná léčba pro mě tedy vyzdvihla celou sérii o hodně výš, než jsem předpokládala. :)

ivzu77
01.09.2015 4 z 5

Na třetí finální díl jsme se také těšila. Opět se mi kniha četla velice dobře. Autor se dostal do centrály společnosti, k popisu situace normálního světa za hranicemi zkoušek, labyrintů a Spáleniště, do světa postiženého zákeřnou nemocí, do rozkládající se společnosti .... Příběh Thomase, Minhy, Newta, Brendy, Teresy mne bavil. Více neprozradím.

Maragad
27.08.2015 3 z 5

Zhodnocení Vražedné léčby jako zakončení celé série není zrovna snadné. Na jednu stranu jsem čekala něco většího, při čtení kolem mne měly létat rachejtle a bouchat petardy. Ale to se bohužel nekonalo. Dočkala jsem se sice veškerého vysvětlení a zodpovězení otázek z předchozích dílů, ale podáno to bylo nemastně a neslaně. A i když je v některých místech vidět autorovo zlepšení, i tak mě tento díl bohužel zklamal.

Phoenix16.cz
22.08.2015 3 z 5

Hm, je tu konec... Co na to říct? Dokud ještě dobíhal děj a vysvětlování věcí předešlých, se to číst dalo. Ale ten závěr! Víc klišé už tam autor asi nedokázal nacpat. Řekněme, že jsem celou dobu doufala, že to neskončí takto, ale jakkoliv jinak. No, bohužel, autor má poslední slovo. Ale je to trochu škoda, protože zabil poměrně slušnou sérii.

knihomil1
21.08.2015 5 z 5

Celou tuto triologii bych shrnula jedním slovem : Úžasné!
Doporučuji :)

maca5449
16.08.2015 3 z 5

Podle ohlasů na knihu jsem očekávala nějaký zásadní zvrat, který překope celý můj pohled na tuto sérii a na vše, co Thomas prožil. A nic. Už jsem asi z toho žánru přečetla příliš, a proto je zřejmě těžké mě vyšokovat. Posledních 20 stran mě bavilo nejvíce, ale zdá se mi, jakoby si autor nechal ještě prostor pro další příběhy z tohoto světa. Kniha se dobře čte, ale více ji asi ocení mladší čtenáři, pro mě je to lepší průměr.

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 077x