Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Alpasstyle
26.08.2016 5 z 5

S tímto dílem jsem byla stejně spokojená jako s prvním dílem.S tím rozdílem, že jsem naprosto pochytila slang, který budu mít v hlavě ještě chvíli :-D. za mě 5 hvězdiček.

Alenes
24.08.2016 5 z 5

Dokonalá kniha. Druhý díl byl lepší, než první.

AnetaM
21.08.2016 5 z 5

Jako wau!
Necetla jsem první díl a na třetí se zatím ani nechystam, protože jsem viděla film.
Příběh to má skvělý, ja to akorát celou dobu srovnavala s filmem:D
Musím tomu dát pět ☆, protože jsem se s hrdiny szila, zamilovala si Minha a obdivuji autora!

Pasadenka
13.08.2016 3 z 5

Dočtena dvojka a prozatím nedokázala změnit můj názor na to, že knížka je plně průměrná, příběh fádní a postavy nudné. Čte se to docela dobře, místy je to napínavý, ale prostě mám za sebou lepší knížky, lepší příběhy, lepší postavy, které uchvátili mé zkřehnuté srdce, a tato série mě nedokáže ničím nakopnout k většímu zájmu. Pořád lepší než film. :D Autor se pořád snaží o to uchvátit čtenáře nějakým nečekaným zvratem, vytvořit napětí, jenomže když jsou vám všichni v té trilogii ukradení, těžko vás zaujme, kdo má jakou nemoc, nebo proč kdo dělá, co dělá, kdo přežije, kdo zradí a tak dále pořád dokola. Je to jakýsi nejasný záznam dělání věcí pro vyšší dobro, které má ospravedlnit nelidské chování. A asi to bude mnou, protože po přečtení knížek, které se dopodrobna zaobírají morálkou, empatií a nelidskostí mi tento traktát připadá jak týden odležený vejcový sendvič. Nějak to zapáchá…

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

No, druhý díl je rozhodně napínavější a zajímavější, protože už samotné putování placerů je pohybem někam. První díl je podle mne stále lepší, ale rozhodně druhý díl skrývá neuvěřitelný zvrat, který spoustu z nás určitě překvapil. Rozhodně skvělá volba :)

Sam99
23.07.2016 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, Kdy už to konečně začne? kdy se konečně něco stane? Místy jsem se knihou skutečně prokousávala, myslím si tedy, že některé scény tam vůbec být nemusely. Nudné scény střídaly ty dobrodružné.

Malý spoiler:
Musím říct, že autor chtěl mít obludy na konci tak moc strašné, že to nakonec bylo až směšné. Víte co tím myslím?

Ale i přes všechny zápory mám z knihy docela dobrý pocit. Knihu jsem četla před filmem a myslím si, že je to lepší.

LucyNej
22.06.2016 5 z 5

Knížka mě bavila mnohem víc než první díl. Uvidíme, jak dopadne ten poslední

AAndulka
09.05.2016 3 z 5

Za mě lepší než první díl. Ovšem stále to není žádná sláva. Stále musím tvrdit, že s takovýmto tématem (nápadem), šlo naložit mnohem lépe. Doufejme, že stoupající tendence potrvá a třetí díl už budu moct pochválit.

Ann4
09.05.2016 5 z 5

Napínavé, velmi pěkné.

PandaKombajn
07.05.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila ale zároveň jsem se bála co se stane. No když jsem se ji odhodlala přečíst tak my to netrvalo ani týden. Náhlé zvraty, nové postavy a vysvětlení sytuace ve světě bylo velice poutavé. Od knihy jsem dostala co jsem očekávala a velmi se my líbila.

fantasy_love
02.05.2016 5 z 5

Super, trochu překvapil konec :-)

p.stranska
28.04.2016 5 z 5

Čtení druhého dílu už nemá ten wow efekt, po Útěku už počítáte s lecčím, ale napětí se nijak nezmírnilo. Těším se na třetí díl a doufám, že bude poslední a že se konečně dozvím, kde je jádro pudla ;-)

Dindi
26.04.2016 3 z 5

Tento díl mi připadal slabší oproti tomu prvnímu. Dlouhý rozjezd a málo akce. Ale i tak fajn čtení.

Terunkaa
20.04.2016 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, byla jsem plna očekávání, pač jsem viděla film. První 3 kapitoly jsem byla v mírném šoku a nevěděla jsem, zda čtu stejnou knihu, jako byl film, který jsem viděla. Hrozně moc se to liší oproti filmu.
Na druhou stranu tuhle knihu hodnotím velmi kladně, líbí se mi mnohem víc, než příběh, který znám z filmového zpracování.
Držím v rukou další díl a nemohu se dočkat, jak to bude pokračovat.

Anet09
15.04.2016 1 z 5

Knihu jsem ani nedočetla, prostě mě nebavila.

Karčaa
01.04.2016

Docela mi vadilo, že film je úplně, ale úplně jiný než kniha. Kniha byla lepší, jako vždy.:)

monz
30.03.2016 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a byla zvědavá na srovnání. Překvapilo mě, že to bylo úplně jiné. Vůbec mi to k sobě nesedělo. Což bylo překvapení, protože první díl se filmově poměrně podařil. Kniha je však v tomto případě lepší než film. S tím vysvětlením, které se do knihy vešlo, to prostě dávalo smysl. Některé filmové pasáže s celou sérií vůbec nesouvisí. První díl byl rozhodně nejlepší.

InFinito
29.03.2016 5 z 5

Wow. Prostě wow.
Opět originální, zajímavý nápad, ale narozdíl od jedničky je to celé mnohem čtivější a napínavější, zajímavější.
Jsem ráda, že moji oblíbenci z jedničky byli i zde, ale i nové postavy jsem si také oblíbila. A Thomas mě zde už neštval, což je velké plus vzhledem k tomu, že je to hlavní postava.
Prostředí se mi opět líbilo, bylo zas jiné, zajímavé.
Celý nápad se ZLOSINem, erupcí a raply, proměnnými atd. se mi hodně zamlouvá.
Takže celkově se mi to vážně líbilo a jsem zvědavá, co přinese 3. díl, na který se co nejdřív vrhnu.
5* jasných.

deedulka
27.03.2016 4 z 5

Prvni polovina knihy byla docela hnusna, co vsechno se jim delo.Druha uz nastesti trochu ubrala a zaverecna svetelna hra byla i fajn. :) I kdyz byt na jejich miste, tak to asi tak nevidim. Videla jsem i film, ale s knihou nemel temer nic spolecneho Takze tohle byl zbrusu novy pribeh a byl povedeny.

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Osobně se mi tento díl libil nejvíc, je plný zvratů a nečekaných událostí a je daleko čtivější oproti jedničce. Některé věci sice nedávají moc smysl, respektive zůstávají bez bližšího vysvětlení a spíše nahodile vznikají. Ale celé je to o experimentu, který vlastně musí být plný překvapení... Užila jsem si tento díl a těšila jsem se na další