Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

KlarisKaymin
31.01.2019 5 z 5

Na tohle se nedá říct nic jiného než PÁNI. Jednička se mi líbila, opravdu, ale tento díl měl něco do sebe. Četla jsem jej jedním dechem. Za mě opravdu super :)

Adele02
13.01.2019 2 z 5

2,5*
Tohle bylo tak neuvěřitelně pitomý. Jednička se mi opravdu líbila, ale tady jsem jen neuvěřitelně kroutila hlavou. Dialogy byly neskutečně kostrbaté, nic nedávalo smysl, a když se stalo něco pořádného, nevěnovala se tomu pozornost, jako by to bylo naprosto přijatelné. A překlad taky nic moc.
Akce tam byla, to ano, ale ve fakt špatném provedení. Doufám, že trojka to vytáhne na úroveň jedničky, protože ta byla vážně skvělá.

Fazulajda
29.10.2018 4 z 5

(SPOILER) Možná je to tím, že druhý díl jsem nečetla s pocitem, že si chci užít každé slovo a zjistila jsem díky ní, že mě čeká malá reading slump (čtenářská krize), ale první se mi líbil víc. Nemůžu říct, že to bylo špatné, naopak, bylo to výborné a s prvním dílem to srovnávat lze, místy mi to ovšem přišlo trochu monotónní. Jak dlouho šli tou pouští? Co si tak matně vzpomínám možná třetinu knihy, kdy jen jdou k městu a prakticky nic se neděje, pár jich zemřelo - naši hlavní hrdinové samozřejmě všechno přežili. Teresina zrada (nebo jak to mám nazvat) s tou podivnou krabicí mi tam přišla trochu zbytečná a s třetím dílem jsem nabyla dojmu, že šlo jen o záminku, proč v každé pasáži, kde se potkají omývat, jak už jí nemůže věřit.
Dobré, ale mohlo být lepší.

Tabby
19.10.2018 5 z 5

Wow!!
S knihy jsem úplně nadšená, z dvojky víc než z prvního dílu, ale jenom o malý kousek.
Kniha byla napínavá, plná akce. Na jedné straně někomu nebo něčemu věříte a na dalsích stránkách se ukáže že to byla jen lest a je to úplně jinak.
Napínavé sledování Placerů a toho jak se se vším poperou. No držela jsem jim všem palce, aby to ti moji oblíbenci vydrželi až do konce a nic se jim nestalo.
No nenudila jsem se a hned po dočtení jsem se pustila do třetího dílu. :)

Laf
26.09.2018 5 z 5

Výborně zpracované pokračování. Po přečtení tohoto dílu mám víc otázek než odpovědí, o čem to celé je. Nezbývá, než se vrhnout na další díl, který snad do všeho vnese to správné světlo.

buldozer5
20.08.2018 5 z 5

Autorovi se skvěle podařilo navázat na předchozí díl, jen mi připadá, že příběh ze tří čtvrtiny ubíhá v duchu boje o přežití, sotva vyváznou z jedné katastrofy, už zase lítají ve druhé, chyběl mi tam nějaký pořádný dějový zvrat. To mi ale nezabrání v tom, abych knize dal plný počet, u knihy jsem se nenudil a prostě jsem ji musel přečíst za jeden den, jinak to nešlo. :)

Kikulka97
11.08.2018 3 z 5

Srovnatelné s prvním dílem, opět jsme zmatenější než hrdinové samotní a stále nevíme, co je dobré a co zlé. Ale opět děj svižně ubíhá a je to fajn oddechovka. Nemůžu porovnat s filmovým zpracováním, neboť jsem je neviděla.

jasněblond007
14.06.2018 5 z 5

Filmové zpracování má společný jen název a kniha má zásadně jiný děj a dle mého lepší než filmové zpracování.

dia.riedl
01.05.2018 4 z 5

Neskutečná akce od prvních stránek! Jsem ještě víc zmatená a napjatá!
Co se to tam u všech všudy děje, frase!

andrejci
25.04.2018 5 z 5

l když to bylo zase jiné jak film hrozně se mi to líbilo.Čte se to rychle a je to napínavé. Rozhodně lepší jak film. Okamžitě se vrhám na další díl a modlím se,aby byl stejně dobrý jako tady ten.

aginecka
28.03.2018 3 z 5

Opět čtivé, svižné tempo a krátké kapitoly taky zůstaly, ale cesta spáleništěm mě bavila nějak míň. Nejspíš proto, že princip "všechno je zrada" už se mi poněkud okoukal...

-Elizabeth-
16.03.2018 5 z 5

Tato kniha si mě získala již po prvních pár stránkách. Velmi mě zaujalo hned několik věcí, stejně jako u prvního dílu této trilogie. Líbí se mi, jak autor vyobrazuje myšlení, jednání a pocity hlavního hrdiny. Na knize bych také ocenila, že i když jsem před přečtením knih viděla filmy, stále mě překvapovalo mnoho věcí. Při čtení vás to vtáhne do děje, že nevíte kdy se odtrhnout. Není nouze o chvíle, kdy se i vám také v žilách rozproudí adrenalin. Také mě ohromilo, jak nečekaně a velmi překvapivě jsou ukončeny jednotlivé kapitoly, kdy vás nevyzpytatelné zakončení donutí číst další.

V mém případě bych nevytknula jedinou věc. Mohu jedině a s čistým svědomím doporučit. :)

Aires
10.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla akční, příběh pěkně odsýpal a neustále se něco dělo. Autor nedopřeje Placerům ani čtenářům chvilku oddechu. Neustále je potřeba být na nohou, ve střehu a připraven na nečekané. Jednoduše z téhle knihy vás chytí čtenářský rapl, musíte si ji přečíst na posezení, protože jinak vám bude mozek neustále nahlodávat myšlenka- a co bylo dál?

Spáleniště je tedy dobré čtení. Ale příběh samotný a všechny ty zkoušky mi moc nedávaly smysl. Ouvej, je to totiž úplně jiné než film. A musím říct, že v tomhle případě mi přijde o dost lepší film. Ta zápletka ve filmu je uvěřitelnější než v této knize.

Dodee
05.03.2018 5 z 5

No... První jsem viděla filmy. Takže už jen po tomhle tvrzení, musí být všem jasné, co se mi teď asi odehrává v hlavě :D. Jo, vážně jsem čekala, že když budu číst knihy, tak budu zhruba vědět, co se stane dál - podle scén ve filmu. (Díky Bohu) Nakonec jsem četla úplně nový příběh, kde jsem absolutně netušila, co se může stát dál. Opět zmáknuté na jedničku, příběh mě hrozně bavil a film je proti tomu úplný "plopák", protože po dokoukání filmů jsem měla spousty otázek, spousty nejasností, které mi autor knih objasnil. Ovšem to už zabíhám trochu do třetího dílu série. Začátek této knihy mě trochu ... řekněme zarazil. Přišlo mi to přitažené za vlasy, protože jsem vážně počítala s více "reálným" příběhem z filmu. Ale po zavření dočtené knihy, jsem byla vážně vděčná, že je to jiný příběh, jen se stejnou pointou. Opět - autor to zvládl na výbornou, filmaři na tři mínus :)

bara5465
03.03.2018

Zase tu jsou špatně fungující situace. Zase. Nápad celé této série je boží, škoda, že ho dostal zrovna tento autor.

ardeas
28.02.2018 3 z 5

O proti prvej knihe, ale to býva takmer vždy tak, ked sa jedná o trilogiu, je to dosť veľká analógia. Už nie su zatvorený v labyrinte, ale v podstate sa tak stále deje niečo, čo im robí zle. Keďže stále mi nie je známy celkový zámer, nemala by som to odsudzovať, ale popravde mi táto nevedomosť sa niekam posunúť a dozvedieť sa viac išla poriadne na nervy. Partia Newt, Minho a Thomas je super, mám ich rada, no celkovo je to málo. Vidím to skôr na slabý priemer. Uvidíme čo vystrúha posledná kniha :)

anna246
20.02.2018 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl celé trilogie. Napínavý, akční (stejně jako první a třetí), ale bylo tam něco, co příběhu dávalo něco víc. Jednoduše nejlepší díl, a já jsem si ho nejvíc užila.

Viky007
17.02.2018 5 z 5

Začínám mít pocit, že jsem dostala erupci a přicházím o rozum. Stejně jako Thomas už nevím, komu vlastně věřit. Trochu jsem doufala, že se něco vysvětlí, ale zamotalo se to ještě víc. Jinak ale chválím. Bylo to extra čtivé a taky extra děsivé - u některých scén jsem měla pocit, že si plopnu do gatí.
Jo, a toho slovníku se už asi nezbavím.

DracoMalfoy
03.02.2018 4 z 5

Kniha byla fajn, ale v některých částech už jsem se ztrácela a občas to bylo přitažený za vlasy.

juni
30.01.2018 5 z 5

Pokračování labyrintu mě zase vtáhlo do děje. Přišlo mi, že tam bylo více děje než v předchozím díle, ale přesto se mi první díl o malinko (ale vážně malinko) líbil víc. Doporučuji přečíst všem, komu s líbil první díl a kdo má rád sci-fi.