Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Greenfingers
31.07.2020 3 z 5

Druhému dílu série rozhodně nechybí dramatičnost a některé scény jsou jakoby vystřiženy z hororů mistra Kinga. Jen se mi poněkud ztrácel smysl celého snažení obou part (kluků i holek). Žánr "Young adult" už zřejmě nebude mou preferovanou četbou.

Marxt5
19.07.2020 4 z 5

Kniha je překvapivější a možná mírně dospělejší než první díl.
Zajímavý děj a zajímavý vývoj postav. Rozhodně lepší než film.

blackoutzuzi
11.05.2020 3 z 5

Druhý díl série Labyrintu, ve kterém se děj odehrává mimo Labyrint. Placeři se domnívali, že po tom všem, co prožili v Labyrintu už budou v bezpečí. Že vyhráli. Omyl. Tentokrát je uzavřený prostor vyměněn za prostor venkovní - ocitáme se na Spáleništi, kde jsou naši hlavní hrdinové opět vystaveni zkoušce a boji o přežití. Paradoxně v prvním díle hledali cestu ven, teď hledají cestu dovnitř, do bezpečí. Venku je totiž nečeká nic dobrého, jen postapo sežehnutý svět. Na této cestě potkávají nové lidi – navozují spojenectví, vznikají nová přátelství, krom toho ale také potkávají nebezpečné lidi, před kterými je dobré držet se v úkrytu. Když zhodnotím všechny díly, tak druhý díl je slabší než první. Ovšem není tím nejhorším. Opět je velice čtivý, děj ubíhá rychle. Jako oddechovka - dobrá volba.

Maara320
05.04.2020 5 z 5

Opravdu tuhle trilogii miluju. Co mě fest zarazilo, že film je úplně jiný oproti knize. Ale za mě je prostě kniha TOP. Má to spád, akci. Začal jsem číst a nešlo se odtrhnout.

pipa36
20.02.2020 3 z 5

Druhý díl série, který za svým starším bráchou jaksi pokulhává. O akci nebyla nouze, ale stejně tomu jaksi chyběla šťáva. Spousta otázek a tajemství, na které ne a ne najít odpovědi, až mi to místy připadalo jako umělé natahování děje. Postava Brendy mě iritovala - připadala mi afektovaná, její dle mého názoru zbytečné začlenění do děje jsem jaksi nepochopila. Třetímu dílu dám ještě šanci, ale spíš jen abych dokončila sérii. Třeba mě příjemně překvapí.
Hodnotím tak 2,5*.

ijcro
10.01.2020 3 z 5

Na rozdíl od jedničky se mi v tomto díle zdálo, že je jazyk položený do jiné roviny než v díle prvním, není tak propracovaný ale o dějové zvraty není nouze. Opět říkám, není to lehké čtení

nai.ivka
06.12.2019

Zatím odkládám, dá se říct, že mi ke spokojenosti stačila jednička.

Knihomolka10942
01.10.2019 3 z 5

První díl byl lepší... Tenhle díl sice také nebyl úplně špatný, ale na můj vkus to už byla moc velká slátanina...

Adele02
20.08.2019 2 z 5

2,5*
Tohle bylo tak neuvěřitelně pitomý. Jednička se mi opravdu líbila, ale tady jsem jen neuvěřitelně kroutila hlavou. Dialogy byly neskutečně kostrbaté, nic nedávalo smysl, a když se stalo něco pořádného, nevěnovala se tomu pozornost, jako by to bylo naprosto přijatelné. A překlad taky nic moc.
Akce tam byla, to ano, ale ve fakt špatném provedení. Doufám, že trojka to vytáhne na úroveň jedničky, protože ta byla vážně skvělá.

EvaStark
07.07.2019 3 z 5

První díl byl lepší. Druhý díl byl někdy nudný a některé kapitoly byly zbytečně dlouhé. Film se mi naopak moc líbil a všechny tři díly patří mezi mé oblíbené!!!

hurikan123
19.06.2019 3 z 5

no zas tak slavný to nebylo, víc se mi líbil labirint .nepropracovaný svět, samý tajemství a intriky, čtenář neví, co se stane v tom špatným smyslu, až mě to občas štvalo. navíc film je odpad.

Aveli
18.06.2019 4 z 5

Jedna z mála knížek, kdy mě druhý díl bavil více než první. Za mě skvělý příběh, plný zvratů, které jsem leckdy nečekala. Přiznávám, ale že místy byl děj až za hranou uvěřitelnosti. Na druhou stranu, kdo ví čeho bychom byli schopni v postapokalyptickém světě.

katushah
12.06.2019 4 z 5

Je to trochu slabší než první díl, ale pořád je to celkem slušné počteníčko.

Liana
11.06.2019 5 z 5

Druhá časť trilógie sa mi páčila ešte viac ako prvá, avšak ani po jej dočítaní nie som o moc múdrejšia, všetko ostáva zahalené rúškom tajomstva, pekne sa to zamotáva a tak neostáva nič iné ako sa vrhnúť na záverečný diel.
Oproti filmovej verzii je to úplne iný príbeh a spoločné ostali snáď len hlavné postavy. A za mňa knižná verzia sa mi páči omnoho viac ako filmová.

Mergirus
10.06.2019 5 z 5

Ach jo, kdy už to konečně skončí? Chci se dozvědět všechno.

LordCookie
07.06.2019 4 z 5

Ze začátku musím říct, že jsem tuto knihu četla asi se čtyřletou odmlkou od prvního dílu, takže než jsem si znovu přivykla na postavy a jejich mluvu, dlouho mi to trvalo. Taky jsem samozřejmě měla určité mezery v ději. Každopádně mi to nevadilo, abych si knihu užila. Ke konci se mi sice děj zdál překombinovaný, ale za tu čtivost a napínavost si myslím, že jsou čtyři hvězdy akorát.

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Na rozdíl od filmu, který mě ani trochu nezaujal a div že jsem v kině neusnula, se mi druhý knižní díl líbí z celé série nejvíc. Pro čtenáře atraktivní prostředí Spáleniště je popsáno velmi zdařile a sugestivně, jako kdybyste tam celou dobu byli s hlavními hrdiny, otírali si pot z čela a brodili se nekonečných pískem. Rovněž zápletka dostává spád, ukazuje se, že je všechno mnohem složitější, než se zdálo.

Leniik33
25.04.2019 4 z 5

Druhý díl mě bavil hned od začátku. Jednu hvězdu jsem ubrala, protože některé části spisovatel moc překombinoval. Ale jinak super příběh a jdu se vrhnout na poslední díl :)

trudoš
23.02.2019 2 z 5

Čeho jsem se obával u konce prvního dílu, tady nabývá konkrétního tvaru - tedy moje předpoklady, ne zápletka jako taková. James Dashner totiž namísto odpovědí celou situaci ještě víc znepřehledňuje, až to ke konci připomíná komicky dětskou hru na tajemství pro tajemství. Nikdo nikomu nic neřekne, protože kdyby náhodou ano, čtenář by už konečně věděl na čem je a další vyprávění by tak ztratilo smysl. A kde to v Labyrintu ještě jak takž fungovalo, tady už je to malinko otravné. Možná ale za to může změna prostředí, protože kamenné bludiště pro mě bylo mnohem zajímavější, než otevřená krajina, se kterou si evidentně ani sám autor neví rady. Důležité jsou tentokrát intriky ve vlastních řadách, než co se děje všude kolem. Celek ale pořád drží tenká nitka atraktivity, která však s největší pravděpodobností ztratí hodně na svém kouzlu, až se odhalí „proč a jak“. Vlastě se pomalu bojím závěrečnou knihu vůbec otevřít. Jestli půjde o pointu alá Matrix, dostane pan spisovatel procentama po hlavě.

kubakubikula
07.02.2019 5 z 5

zvlastni, jiny, uzasny... kniha se cetla sama, takze jsem ji zvladla za dva dny, uz se tesim na treti... ale mam pocit, ze ve filmu si z knihy vzali jen jmena postav a krajinu :-D