Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

ema57
26.02.2015 5 z 5

James Dashner je co se popisu děje a pocitů postav týče opravdu skvělý. Ale celý tenhle příběh je neuvěřitelně krutý a upřímně....kdyby mi tuhle knihu někdo hodil do obličeje bolelo by to míň než číst ji. Ale co se dá dělat, když už jsem se do děje dostala bylo nemožné přestat.

Ruxandra
25.02.2015 5 z 5

Páni! Na přelouskání druhého dílu mi stačilo pár hodin a představa jak dlouho teď musím čekat, než se dozvím ve třetím díle, jak to dopadne... Strhující a dech beroucí díl, dle mého názoru se plně vyrovná jedničce.

PierRe Vesper
21.02.2015 4 z 5

Lepší než první díl, řekl bych, že i čtivější. Děj pěkně ubíhá a neustále se něco děje. Plné zvratů a lží až do konce.

Maragad
17.02.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška zcela navazuje na první díl Labyrint: Útěk. Na čtenáře opět čeká strhující děj, který je nabitý akcí. Napětí způsobuje strach o Placery, kteří bojují o holý život, ale také se v knize objevují scény někdy opravdu až hororové. Koho by také nerozhodily koule neznámého původu a složení, jež vám spolknou hlavu anebo „raplové“ bez nosů, kteří chtějí ten váš a u toho si prozpěvují morbidní říkanku. O zvraty tentokrát také není nouze a hlavní zápletka je převážně nepředvídatelná. Do poslední chvíle netušíte, komu se dá věřit. Thomas má záblesky z minulosti, které ovšem zase nejsou takovou výhrou, protože jste díky nim ještě zmatenější a děj je ještě záhadnější. Ale co jistě většinu čtenářů potěší, je zachování slangu Placerů, který vznikl v Labyrintu. Bohužel ani tento díl nepřinesl skoro žádná vysvětlení, a tak čtenáři dále tápou. Teď už jen můžeme doufat, že si James Dashner připravil velké rozuzlení do posledního dílu, jenž tím vygraduje. Ovšem zda bude toto vysvětlení stát za to a vynahradí tak velké čekání a zmatenost z předchozích dílů, na to si ještě budeme muset počkat.

lenka608
12.02.2015 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Dobře se to čte, téměř neustále se něco dělo. Žádná nuda. Občas jsem byla vzteky bez sebe ze ZLOSINU. Nicméně změnil se můj postoj vůči Terese, už mi není sympatická. Knížce nemám co vytknout, 5*

Culinka
11.02.2015 3 z 5

Já vůbec nevím, co si o tomhle dílu mám myslet! Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale jen proto, že jsem doufala, že na další stránce bude konečně nějaké vysvětlení, proč se to všechno děje. Ale než jsem se nadála, byla jsem na konci a nedozvěděla jsem se vůbec nic! Známé postavy, zajímavé prostředí a boj o přežití dával knize náboj. Ale pocit, že je pořád víc otázek než odpovědí mě štval a pokaždé, když Thomas někomu vypráví celý příběh od začátku jsem měla sto chutí praštit s knihou do kouta a vybodnout se na to. A zase ten konec! Ale co jsem taky čekala, vždyť to bude mít ještě třetí díl. Ten si samozřejmě přečtu, protože mě neskutečně štve, že tomu prostřednímu dílu vlastně vůbec nerozumím.

milunka21
09.02.2015 5 z 5

Nemam slov,knihu sem za dva dny přečetla :-D ale nevim jestli vydržim do léta na třetí díl

zdenek2831
09.02.2015 4 z 5

Zásadní rozdíl oproti prvnímu Labyrintu jsem zjistil hned v prvních několika kapitolách. V jedničce jsou hrdinové vhozeni na Plac bez jakýchkoliv vzpomínek a vše, včetně samotného smyslu labyrintu, je velkou neznámou. Ve Spáleništi jsou od začátku karty vyložené, postavy mají jasně vymezený cíl (dostat se přes Spáleniště) a jedinné pravidlo - žádná pravidla nejsou. Hra na záhady se tedy mění ve hru o přežití.

Záhad nám ale autor i tak předhazuje dostatek. Bohužel je položeno až příliš mnoho otázek a málo odpovědí. Po dočtení jsem si uvědomil, že zase nedošlo k žádnému zásadnímu odhalení a celý druhý díl působí trochu jako výplň. Pokud se ale podaří v posledním díle vše uspokojivě vysvětlit (čemuž věřím), je to výplň více než příjemná.

Pomalejší rozjezd na klaustrofobické Ubikaci bohatě vyváží napínavá druhá polovina knihy, kdy každou stránku čtete ještě rychleji než tu předchozí, jako by na tom závisel život hrdinů. Co se jich týče, přibyla celá nová skupina, ale kniha se přesto věnuje pouze těm několika zásadním postavám. Na jednu stranu škoda, na druhou stranu si k těm hlavním vytvoříte lepší vztah. Otázkou je, zda by se v tempu příběhu vůbec našel čas na vykreslení vedlejších postav. K dobru také přičítám, že se Thomas nechová jako superhrdina, spoléhá na své přátele, má hlad, žízeň, bolesti i obavy a když se někde ozve podezřelý zvuk, nejde "to" sám prozkoumat.

Celkově je kniha fantasticky čtivá, stejně jako první díl, ale postrádá ten prvek úplného neznáma. Také trošku trpí syndromem prostředního dílu, kdy příběh v podstatě nemá konec ani začátek.

LenkaWal
07.02.2015 5 z 5

Ještě lepší díl než ten první. I když bych možná měla říct horší, protože tentokrát to bylo víc hororové. Ale jinak nádhera. James Dashner je genius. Doufám, že Přeloží i další jeho knihy. Nemůžu se dočkat třetího dílu. Jen tak dál.

anishta
07.02.2015 5 z 5

Ach jo, to mám zas jako čekat na další díl? Musím říct, že kniha je hodně napínavá, opět je zde plno zvratů. Dokud nebudu mít přečtený další díl, tak nebudu spokojená. Takové otevřené konce mě strašně štvou! Jinak celkově opět povedený příběh.

Mishak
04.02.2015 5 z 5

Co mi to sakra ten autor dělá???? ... Nemůže jim ty vzpomínky prostě rovnou vrátit????

Kniha super, zvraty nečekané a skvělé =) Byla jsem napnutá od začátku až do konce a kolikrát se i bála... Neustále jsem se kousala do ruky nervozitou a nejistotou a pořád čekala, že se snad už konečně dozvím trochu víc. Ano, něco málo tam bylo, ale pořád to není ono a třetí díl zatím není.... =( nu, myslím, že budu muset vydržet napnutá až do té doby, než vyjde... A neustále mě to bude nutit nad knihou přemýšlet =)

Každopádně postavy jsou skvělé (jen mě mrzí, že neměl tolik prostoru v knize Newt), děj rychlý, měl spád, byl napínavý... Za mě určitě 5 hvězdiček a opravdu se těším, až zjistím, jak to všechno je. Doufám, že to bude stát za to, abych se nestyděla za těch udělených 5 hvězdiček...

vlcice326
04.02.2015 4 z 5

Kniha je mnohem lepší než film.Vím,že do filmu nejde nacpat všechno,ale i tak je pro mě na prvním místě knížka před stejnojmenným filmem :)

kklepkaa
04.02.2015 3 z 5

Já ani nevím co si o knize mám vlastně myslet. Četlo se to dobře, od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy a s politováním musím říct, že jsem opět vůbec nic nepochopila. Už aby byl třetí díl a všechny dílky skládačky zapadly na své místo... buď to bude geniální a nebo totální blbost.

m.sosinka.m
03.02.2015 5 z 5

Zatím ta nejlepší kniha, kterou jsem četla. Přečteno doslova jedním dechem. Děj akční, lepší než v předchozím díle, chvílema jsem ani nedýchala :)
Doporučuji a už se těším na další díl!
Martina

tigrislinda
03.02.2015

Perfektní počteníčko. Druhý díl je ještě napínavější a akčnější než první. Opravdu jsem knihu zhltla a těším se na pointu, co se z toho všeho nakonec vyvine. Opravdu knížka nemá chybu!!!

MagdalenaHalow
03.02.2015 5 z 5

Musím říct, že je to od prvního dílu zlepšení. Styl psaní je pořád jednodušší, ale příběh už není tak snadno předvídatelný jako v Labyrintu, děje se velká spousta zvratů a knížce zase nechybí velká akce. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

BlondeReader
31.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, takže jsem jí měla za pár hodin přečtenou. Moc se mi líbil humor, který autor použil - Minho mě vždycky rozsekal nějakou svou hláškou a ta část s nosem - "Ahoj, nosánkové!" - to mě dostalo :D Mrzí mě, že nedostal více prostoru Newt a ostatní placeři. Moc se těším na film, protože ten první byl naprostá bomba.

PetraBery
30.01.2015 5 z 5

I druhý díl byl skvělý... Dost akce, děj se valil kupředu a já se opravdu nenudila. Třetí díl si určitě nenechám ujít, těším se už teď!

shecoola
30.01.2015 5 z 5

Skvělé čtení, jak první, tak ani druhý díl nezklamal. Již se nemohu dočkat třetího dílu

martina.nd
28.01.2015 5 z 5

Cože? Tak tuhle otázku jsem si během čtení položila snad 100x. Fakt bomba. Jako v prvním díle příběh graduje, je svižný a napínavý. I když tentokrát s prvky hororu. Alespoň mi to tak přišlo..opravdu jsem byla několikrát dost vyděšená. :) Zlatí rmuti.

Thomas mi od prvního dílu moc k srdci nepřirostl, takže mě mrzelo, že spisovatel nerozvedl více Minha a Newta (mé oblíbence). Jinak není knize co vytknout. Nemůžu se dočkat až vyjde poslední díl a těším se, že konečně pochopím a dílky skládanky do sebe zapadnou.