Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2307 443

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

Dalgiona
24.09.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přímo mě nutila číst, abych se dozvěděla zda uniknou. Líbila moc.

Laf
15.09.2018 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst spíše ze zvědavosti a moc vysoké nároky jsem na ní neměla. Po přečtení prvních stránek mne však děj vtáhl a každou stránku jsem hltala, jak to je výborně napsané. Neustále se něco děje a hlavně jsem čekala, kdy tam bude něco k celkové situaci mimo labyrint, ale na to si musím zřejmě počkat na další díly. Za mě bomba a můžu jen doporučit :)

buldozer5
20.08.2018 5 z 5

Od začátku se tam něco děje, takže se člověk prostě nemá šanci u čtení nudit. Příběh jsem prožíval s Thomasem, v duchu jsem mu radil, jak postupovat a nadával jsem, když se podle mě chystal udělat nějakou chybu, sám jsem byl zvědavěj, co to všechno kolem Labyrintu znamená, celej příběh mě prostě zaujal. Postavy mi byly sympatické s výjimkou Gallyho, ale to byl autorův záměr.
Za nejvíc vydařenou část považuju první boj s rmuty, po celou dobu jsem byl napjatý, jak to dopadne.
Hodně lidí si ti stěžuje na slang, který v knize používali, mě teda ale nijak neotravoval (četl jsem knihu v české verzi).
Závěr zůstal otevřený, ale s tím jsem počítal, když vyšly ještě další dva díly. Už se nemůžu dočkat na pokračování. :)

Kikulka97
11.08.2018 3 z 5

Jedna akce stířdá druhou, kniha velmi rychle ubíhá. Jedinou věcí, s kterou se mi těžko smiřovalo, byl slang, který v Labyrintu používali. Docela mě mrzelo, že většina slov neměla český základ a také nebylo jasné z čeho slova vycházejí (ano, výjimkou bylo guty).

Evkamat
16.06.2018 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Přečtena téměř jedním dechem. Jako první jsem viděla film, který mi v některých ohledech nedával smysl. Na popud toho jsem si našla celou knižní sérii.
Sice je to jedna z tuctových post-apo knížek pro mládež, ale přišla mi o něco promyšlenější a zajímavější, než třeba Hunger Games.

jasněblond007
14.06.2018 5 z 5

Filmové zpracování se hodně drží knihy, ale najdou se místa, která jsou dějově jiná a díky nim je kniha čtivá a překvapující.

Škubín
26.05.2018 odpad!

Největší slátanina, kterou jsem kdy četl.. Vydržel jsem 195 stran a doufal, že se to zlepší, protože znám několik lidí co přečetlo všechny díly, ale opak je pravdou...
Postavy jsou idioti, jazyk který používají je nesmyslný, zápletka směšná a lepší záporák je i Jožin z bažin...

Opravdu knihu nedoporučuju ani na WC, kde radši budu číst složení vonících stříkátek...

Fourgirl
17.05.2018 odpad!

Nevím, co na ní lidé vidí. Sto lidí, sto chutí.

Varjohukka
25.04.2018 4 z 5

V angličtině se mi kniha líbila o něco více, ale i česká verze má něco do sebe.

andrejci
22.04.2018 4 z 5

Viděla jsem film a četla jsem i knížku a můžu říct ,že knížka byla lepší. Ve filmu se vůbec nedrželi děje. Knížce dávám jenom 4 hvězdičky. Něco bych tam totiž pozměnila. Jsem zvědavá na další díl. Doufám ,že knížka a film budou mít stejný děj.

Janexoxd
03.04.2018 5 z 5

Nejprve jsem se podívala na film a až potom četla knížku, to mne trošku mrzí, protože jsem často knihu porovnávala s filmem, musím ale uznat, že kniha je čtivá a líbí se mi členění do kapitol, těším se až si přečtu i další díly.

LilyJane
21.03.2018 4 z 5

Když jsem si knihu koupila, měla jsem celkem obavy že bude až příliš "pubertální". A mile mě překvapila. Hlavní hrdinové nejsou přespříliš dokonalí (i když... trošku... no...), rozhovory odpovídají věku a mentalitě v daném věku a zápletka je skvělá. Je tu zase něco jiného co je lehce příbuzné Hunger Games ale s naprosto odlišným příběhem.
Můžu vřele doporučit!

Dodee
05.03.2018 5 z 5

První jsem viděla filmy (vzhledem k tomu, že na filmy moc nejsem, tak mě k tomu přitáhl přítel, který má rád tuhle sérii filmů), docela mě to chytlo a tak jsem neváhala a šla do kina na premiéru 3 dílu. Vzhledem k tomu, že jsem netušila, že existují filmy, tak jsem nevěděla ani o tom, že existují i knížky. Když se přítel jen tak mezi řečí zmínil, že je to podle knižních předloh, málem jsem mu vynadala, že to taky mohl říct dřív. No, okamžitě jsem letěla do knihovny a všechny tři si půjčila. Dlouho jsem hledala něco, co by bylo něčím nové a zaujalo mě to - a našla jsem. Knížku jsem měla přečtenou během dne a půl (musela jsem to, bohužel, proložit trochou spánku a povinnou docházkou do zaměstnání). Naprosto mě uchvátila. Oproti filmu je tam toho mnohem víc a to mě baví. No co Vám budu povídat. Musela jsem si celou sérii koupit, aby zaujímala místo v mé knihovně, protože jsem ji určitě nečetla naposledy. Za mě to autor zvládl na výbornou, filmaři na ... tři mínus. Bohužel. Navíc, jako bonus, mě čtení Labyrintu naučilo dvě věci: 1. Mít ráda sci-fi knížky. 2. Spoustu nových slov, které ze svého slovníku už asi nikdy nedostanu :D

bara5465
03.03.2018

A c h B o ž e. OIproti filmu katastrofa, jsem ráda, že filmaři vypustili některé nefungující kraviny, pocta pro ně!
Co se dále knížky týče, všechny postavy stejné, všechny debilní, zabedněné. Zápletka je taková pitomoučká. Kniha psaná pro masy.

ardeas
28.02.2018 4 z 5

Zo začiatku som mala veľký problém sa začítať, no potom sa to poddalo. Nemôžem si pomôcť, ale táto kniha mi príde ako kombinácia Divergencie a Hier o život. Niečo z toho, niečo z tamtoho a plus faktor absolútnej nevedomosti, o čo vlastne ide.
Ale má to niečo do seba. Knihy čítam skôr ako filmy, takže s týmto nemám problém, ale stále mám pocit, že je niečo zle. Môžno je to štýlom, aký zvolil autor, ale niečo tomu chýba. Som zvedavá ako sa to rozuzlí. Tento komentár píšem už po prečítaní 2 knihy, takže v trojke už sa hádam aj niečo dozviem, na čo to všetko bolo dobré :D

P.S.: sorry za "niečo", akosi som ho veľakrát použila v priebehu 1 komentára :DD

žvejka
28.02.2018 3 z 5

Mám přečteno dvakrát. Kniha má spád, neustále drží čtenáře v napětí. Bavil mě i slang, který si placeři vymysleli. Mohu jen doporučit. Poslední dobou vyšlo několik sérií o vzpouře mladých lidí vůči systému apod. tato je i přesto originální. Jen je škoda filmů, které se knižních předloh moc nedrží..

Etule
21.02.2018 3 z 5

Mám trošku rozporuplné pocity. Nejspíš jsem hodně ovlivněna tím, že jsem jako první viděla všechny tři filmy a teprve potom jsem se pustila do prvního dílu knihy. Překvapivě mi to trvalo docela dlouho, ale to spíše kvůli krizi, než kvůli tomu, že by kniha byla špatná.
Je to poměrně jiné, minimálně v těch zásadních (z mého úhlu pohledu) věcech oproti filmu. Přesto se mi to líbilo, ačkoliv jsem věděla, co se stane. :) Čtivé, napínavé a rozhodně zajímavé. Oblíbila jsem si v knize stejné postavy jako ve filmu, ačkoliv tady vedl Newt, oproti oblíbenému Minhovi, kterého miluju ve filmu. Tady ale taky. :D Tak uvidíme, jak se poperu s dalšími díly.

Viky007
10.02.2018 5 z 5

Tenhle čón Dashner rozhodně není žádný plopák! Bylo to velmi čtivé, napínavé, místy děsivé a nechyběly ani sympatické postavy, zejména Thomas, Minho a Newt. Konec mi přišel trochu zmatený, ale hádám, že se to v dalším díle vyjasní. Tož jdu na to!

aginecka
10.02.2018 4 z 5

Žádný zázrak, ale dystopie přesně taková, jaký má být. Napívaná, svižná a návyková.

Aires
09.02.2018 4 z 5

Skvělá kniha :) Ale přiznám se, že film mám radši. Je to asi poprvé, co mám raději filmy než knihu. Příběh je perfektní. V knize mi však nesedí autorův styl psaní a zmatený začátek, kdy tam jsou samé zvláštní výrazy. Čóni. Baža. Futrálníci. No je toho více. A ani Thomas na mě v knize moc nezapůsobil. Ve filmu je celkem sebejistý a odhodlaný hrdina, tady je vyplašený přesně jak ten bažant, za kterého ho všichni mají :D