Labyrint (1.-3. díl)

Labyrint (1.-3. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267979/mid_labyrint-1-3-dil-XNi-267979.jpg 4 210 47

Labyrint série

Kompletní vydání série Labyrint v jediné knize. Thomas se jednoho dne probudí uprostřed Labyrintu bez jediné vzpomínky na to, kým byl předtím. Za vysokými hradbami a nekonečně proměnlivým bludištěm čeká svoboda, ale nikomu se ještě nepodařilo uniknout. Thomas s ostatními chlapci je odhodlán to změnit. A pak se objeví dívka. Vůbec první dívka. A zpráva, kterou nese, je děsivá…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Maze Runner - omnibus edition

Hels-is-unicorn
25.05.2018 5 z 5

Wow, prostě wow. Jsem hrozně ráda, že někoho geniálního napadlo dát všechny tři díly do jedné knihy. Sice to byl celkem workout, zvlášť když jsem zvyklá číst si ležmo v posteli, popř. ve vaně, ale stálo to za to.
První část jsem bohužel znala již z filmu a z toho důvodu mi trvalo poměrně dlouho, než jsem se do ní začetla, moc mě to ani nebavilo, všechno mi přišlo hrozně podobné atd atd. Zato zbytek... to byl jeden velký mindfuck. Hlavně třetí část. Nechci nikomu nic prozrazovat, i když je určitě spousta lidí, co knihy již četli, popřípadě viděli film, ale jedno musím říct - nic z toho, co se tam událo, jsem nečekala. Absolutně nic. A to se mi u knihy snad ještě nikdy nestalo.
Rozhodně mi to bude ležet ještě dlouho v žaludku a smekám klobouk před autorem, že se dokázal vymanit z moderních stereotypů a vytvořil tak neuvěřitelné dílo, kde nic není jisté. Svým způsobem mi připomněl přístup G. R. R. Martina v postoji k tomu, že hlavní hrdinové jsou nedotknutelní a rozhodně nemohou zemřít :-) Ale jsem za to ráda, občas je potřeba si přečíst knihu, ze které nemáte radost, ale totální depresi a absolutní pocit bezvýchodnosti a nesmyslnosti života.
(Btw, velmi si cením také překladu, barvitý slovník a hlavně BEZ CHYB, to se dneska jen tak nevidí :D)

Irikihawa
11.02.2018 5 z 5

Z mého pohledu dokonalý příběh. Především se mi líbí originální slovník Placerů. Útěk a Spáleniště na 5 hvězd. U Vražedné léčby musím dojít na 3,5... Poslední díl už není tak čtivý, jako předchozí dva. Často jsem se u toho nudil a posledních sto stran jsem se opravdu těšil na konec, který je na to, čím vším si ti čóni prošli, dost zfrasený... I přes to si tuto knihu znovu rád přečtu.

KaryAestas
27.11.2017 5 z 5

Knihy hodnotím jako celek. Najdou se zde i slabší momenty, ale výsledný dojem je skvělý. Knihy ukazují sílu člověka, co dokáže, i když naděje na dobrý konec je velmi malá. Líbí se mi, že spisovatel není "sluníčkář". Oproti síle, obětavosti a nezdolné výdrži placerů, ukazuje svět v jeho nejhorší podobě. Nemyslím tím nemocné raply, ačkoli k smrtícímu viru se dá také hodně napsat, to jsem však již v jiné knize, ale schopnost lidstva pro mizivou naději na vlastní záchranu ospravedlnit mučení a zabíjení dětí. Spisovatel také neváhá poslat na smrt některé z oblíbenějších postav. Tím je však děj jen skutečnější.

postrach
07.10.2017 2 z 5

Kompletní vydání všech třech dílů v jedné knize,má skvěle navržený obal.Na knihu jsem čekala celý měsíc,pořád byla zarezervována.Přečetla jsem prvních 60 stran z prvního dílu a zase,taková senzace to není.Spíš zklamání.V seznamu autorových knih,jsou uvedeny,ještě dva díly.Asi,taky ,nic moc.Filmové zpracování,jsem,ještě neviděla.Nekoupím si vlastní knihu,jak jsem měla v plánu.Vyhozené peníze.Nevím,jestli ji dočtu.Zklamání!Stačil by poloviční obsah stran.Přečetla jsem na konec první díl a knihu vrátila.

Radovan_R
24.09.2017

První díl mi přijde nejlepší - bohužel má otevřený konec, takže je nutné pokračovat ve čtení dál. Další díly mi ale přijdou nastavované a natahované co to dá a není to už tak zábavné.
Jako pozitivum ale vidím členění na krátké kapitoly, což dovoluje kdykoliv si dát pauzu bez ztráty orientace.

kralovaviky
14.07.2017

Všechny 3 díly knihy mi trvaly přečíst poměrně krátkou dobu. Byly čtivé, srozumitelně napsané, moc se mi líbily. O mnoho lepší než filmové verze, doporučuji. :)

endyamon
04.03.2017 4 z 5

Útek – sú tu skoro všetky dobré nápady, čo autor mal. Možno mal pridať na stranách a ukončiť celý pribeh už tu. ****
Zhorenisko – príbeh uz pokrivkáva, ale ešte sa to dá, hoci okrem pár zvratov sa dej veľmi neposunie. ***1/2
Smrteľná liečba – chaotické, autor zrejme nevedel čo s tým, veľmi lineárne a obsahovo chudobné. Slabšie ***.

Celkovo za slabé **** aj vďaka tomu peknému Yoli (SK) sumárnemu vydaniu.

zpevSusannah
20.02.2017 3 z 5

Kompletní vydání série Labyrint v jedné knize musím hodnotit průměrnou známkou, tedy za tři. Ať dělám, co dělám, lépe to nevidím.
První kniha byla super. Skvěle vykreslené prostředí celého labyrintu, neustálé zvraty, které udržovaly napínavou atmosféru až po finální vstup do Spáleniště. Navíc si člověk hned najde své oblíbence, kterým přeje, aby to vydrželi až do konce...
Druhá kniha už začala za tou první malinko pokulhávat. Ale přesto se našly momenty, které uměly překvapit a být až skoro děsivé.
Ale to, co udělal z posledním dílem Dashner, se mi už moc nezamlouvalo. Zbytečné protahování, nekonečné až téměř nesmyslné testy a častečně upadající pointa celého příběhu. I závěr mi přišel, že po tom všem, co Thomas a jeho přátelé prožili, by si zasloužil o trochu více... Škoda toho.

LucyPevensie
05.02.2017 4 z 5

Čtyřmi hvězdičkami hodnotím všechny tři knihy jako celek. Jinak první kniha byla určitě za pět hvězdiček, a druhá a třetí za čtyři. Po útěku z Labyrintu, to už autor podle mě neměl tolik promyšlené a přestalo to do sebe tak dobře zapadat

Kali77
14.01.2017 4 z 5

Tohoto třísvazkového macka jsme koupili naší náctileté dceři. Po čase jsem dal na její doporučení a tak jsem se začetl... I přesto, že mi není -náct ,ale -cet, knížkou jsem prosvištěl tak rychle, až jsem se divil....

vinnetou500
22.11.2016 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem čekal pompéznější finále. Škoda toho.

gabice4
22.10.2016 4 z 5

První díl byl naprosto dokonalý....druhý díl ještě ušel...ale u třetí jsem se nudila a přála jsem si už ať je konec...

Alpasstyle
26.08.2016 5 z 5

Dílo mě vtáhlo do příběhu již od začátku. Musím potvrdit,že autorova tématika mě dostala, byla zajímavá a originální. Taky mě zaujal slang, který jsem zanedlouho pochytila.. :-D Pochopím ty, kteří se na mém nadšení nepodílí, neboť může být složitější na pochopení a hodně k zamyšlení. Alespoň mě samotnou to donutilo přemýšlet a uvažovat nad pár věcmi. Doporučuji vám ji přečíst , čóni.. :-)

Sykorka10
16.07.2016 4 z 5

Labyrint mě na začátku velmi bavil. Snad každá kapitola byla opravdu napínavá a plná otázek, které mě nutily číst dál a dál. Vyhovovaly mi také krátké kapitoly. Ale ve třetím díle se to ve mně trochu zlomilo a už mě to nebavilo tolik, jako v prvních dvou dílech. Děj mi připadal zamotaný a až zbytečně protahovaný. Za mě čtyři hvězdy.

sofmysl
14.07.2016 3 z 5

Labyrint je dobrý, ale není z nejlepších knih, které jsem četla. První díl se mi líbil moc, řekla bych až uchvacující, u druhého jsem tajila dech, jak to asi jen bude dál, ale na konci druhého dílu už jsem tak nějak začala ztrácet zápal. Zápal a trpělivost. Pořád jsem si říkala..a teď určitě dojde k nějakému zlomu, ale na místo toho to byl jen další test, další zkouška. Pak, vždy když postavy v knize měly nějaký určitý cíl, úkol, říkala jsem si "no jasně, stejně tam dojdou a všechno zase bude jinak". Proto jen tři hvězdy.
Celá koncepce knihy je velmi propracovaná a zajímavá a pro mou fantazii jako pohlazení na duši, ale první díl stál za to prostě nejvíce...ostatní už pro mě bylo jen takové rozvádění ničeho...jen oddalování konce knihy.

zuzik2301
12.07.2016 3 z 5

Obecně nebyl příběh až tak špatný. Ovšem pokud se podívám víc do hloubky, tak jsou některé pasáže zkrátka příšerně překombinované. Autor do jistých částí prostě vršil jeden problém za druhým a tím se tyto části staly až bolestivě nudné a zdlouhavé. Díky tomu mi přišlo, že děj neutíká plynule, ale spíše se táhne. Převážně ve třetím díle je takových situací víc než je zdrávo.

Možná jsem staromódní, ale myslím, že děj knihy má plynule probíhat a ne tam cpát všechny situace a nápady, které autor za celou dobu psaní měl.

DDEENNIISSAA
06.07.2016

Ahoj,
Zajímalo by mě, jestli někdo neví, jaké jsou navazující díly na tuto sérii....
Viděla sem, jak ste tu psaly, že to YOLI odmítá přeložit, atd. ale o jaké knihy se jedná?

HermionaKnihom
21.06.2016 5 z 5

Labyrint: útěk a Vražedná pomsta přečteny jedním dechem, Spáleniště jsem louskala dlouho. Jinak všechny díly byly naprosto super a těším se na pokračování.

Knihy v pořadí od nejlepší: 1. Labyrint: Útěk
2. Vražedná léčba
3. Spáleniště: Zkouška

Nejlepší postavy v pořadí od nejoblíbenějších: 1. Teresa (to bude tím, že jsem holka :-))
2. Newt
3. Thomas

misowi84
15.06.2016 5 z 5

Výborná dystopická trilogie, kterou jsem přečetl jedním dechem. Po dočtení mi v hlavě kolovaly plopácké myšlenky z trochu zfraseného konce. Doporučuji.

Channach
11.06.2016 3 z 5

Tak nějak to vypadá, když se autor snaží vršit a vršit drama a natahovat stránky...měl to ukončit dvojkou, protože pití kávy, ježdění taxíky a pobíhání po Denveru mě fakt nevzalo. Více v mé recenzi v záložkách.

nebezpečný virus sci-fi

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Labyrint (1.-3. díl) je v