Labyrint

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rita se probudila ve tmě. Řetězy se jí zařezávají do rukou, tvrdá židle tlačí do zad. Netuší, jak se sem dostala. Možná ji unesli? Jak se vzápětí ukáže, stejně jsou na tom i čtyři další lidé. Student, stařičký důchodce, modelka a uprchlý vězeň. Někdo je uvěznil pod zemí. Proč? A co mají společného? Aby to zjistili, budou muset utéci ze smrtícího labyrintu pražské kanalizace, která skrývá mnohem víc, než kdo tuší. Pod víky kanálů začíná boj o život. Na zoufalé hrdiny čeká tlupa bezdomovců, která už ztratila pojem o tom, co je lidství. Bláznivý rytíř-knihovník, prchající před svou minulostí. Lidožroutská mafie Hluchých a mnohem víc... Hraje se podle drsných pravidel. Kdo se zastaví, zemře. Pouze zapomenutá válečná tajemství mohou přinést vysvětlení. To ale počká... hlavní je teď přežít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51369/labyrint-LBE-51369.png 4.198
Série

Městské války

Žánr
Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Labyrint

Přidat komentář
Jarka_rybář
30.09.2020

Vážně skvělá kniha. Trochu připomíná Nikdykde, ale je jiná. Je to první česká urban fantasy, kterou jsem četla. Směle doporučuji k přečtení.

Nazli
21.04.2019

Tak toto bylo skvělé. Příběh mě zcela pohltil a nepustil, dokud jsem to celé nedočetla. Pan Renčín má u mě další plus. Doporučuji.


baacinka
17.03.2019

Přečetla jsem to jedním dechem. Jazyk, kterým hrdinové v českých fantasy mluví, často působí nepřirozeně, tady ne. Akce střídá akci. Chvílemi je na tom znát, že to je prequel psaný zpětně. Těším se na další díly, tady se možná i odrazil ten zvláštní způsob psaní knihy, kdy se jej účastnili fanoušci, což jakožto neznalá hlavní trilogie těžko docením. Možná by byl lepší způsobe četby v tom pořadí, jak byly knihy napsány. Tři hvězdičky dávám proto, že ten podzemní svět je fakt hnusný a já nemám ráda hnusné knihy. Tak doufám, že v té hlavní trilogii se najde taky trochu světla, tady se našlo vlastně až v poslední kapitole.

Mergirus
07.03.2019

Moje prvotina od Pavla Renčína a plně doufám, že seženu jeho další knížky. Jsem z něj nadšená. Kombinace několika žánrů.. A co bude dál s Ritou? Tu jsem si oblíbila a chtěla bych znát její další osud. Ale docela jsem ráda, že jsem tohle dílo nenašla jako internetový román, to napětí bych nevydržela a žila bych jen každou kapitolou.

Melisandra
03.03.2019

Povedená kniha.

wlado
29.12.2018

pre čitateľov fantasy... prečítal som len po tú časť, kde jedna z postáv nasadla na potkana veľkosti poníka a odcválala...

trudoš
24.06.2018

Hlavními hrdiny Labyrintu je nesourodá skupinka obyčejných lidí, kteří byli z neznámého důvodu uneseni do nitra pražské kanalizace. Kdo a proč je pro ně hádankou, na kterou se snaží nalézt odpověď, tedy hned poté, co se dostanou ven. Jestli přežijí. Záhy totiž zjišťují, že stoky nejsou opuštěné a už vůbec ne mírumilovné. Navíc čím déle putují v hlubokých temnotách, tím více se jim podzemní svět dostává pod kůži a přeměňuje je k obrazu svému...
Tenhle nezávislý prolog k cyklu Městské války vznikal původně on-line na internetu, kde se do jeho tvorby aktivně zapojovali i čtenáři. Kniha tak jako bonus obsahuje kromě samotného textu i nejzajímavější příspěvky z diskuse, torzo metalové opery, komiksové stripy - a jako překvapení - zbrusu novou povídku Král olší, která na Labyrint volně navazuje. Pro mě bez diskuzí perfektní čtenářský zážitek, jak pro autorovu imaginaci, tak kvůli propracované gradaci, zapříčiněné nutností s každým dalším pokračováním děj někam posunout. Maximální spokojenost.

PetrKral
14.06.2018

Výborná kanálnická klasika.

1