Lady Hamiltonová

Slavný příběh Emmy Lyonové, pasačky ovcí, která se stala lady Hamiltonovou, manželkou anglického velvyslance v Neapoli, a posléze milenkou anglického admirála Nelsona.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223439/lady-hamiltonova-mhj-223439.jpg 3.996

La San Felice (3.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Melantrich

Lady Hamilton ou Souvenirs d (1865)

Kniha Lady Hamiltonová

Kuža007
25.11.2018

Asi nejzábavnější kniha Alexandra Dumase, je tam sice vážnost, ale dle mého názoru vtip je v této knize to hlavní.

Andi
24.06.2018

Přečteno za odpoledne. Od knihy jsem odběhla snad jen dvakrát - a to na záchod. Tak mě Emma a její příběh pohltil. Chtěla jsem vědět a znát víc, kam dál jí osud zavede, co dalšího zažije. Fandila jsem ji. Oblíbila jsem si ji. Opravdu jsem uveřila, že má admirála Nelsona ráda. (ikdyž v La San Felice jsem se dočetla, že ve skutečnosti by to snad mohlo být i jinak). Nevadí, jsem ráda za to, že jsem na knihu náhodně vztáhla ruku s tím, že zkusím od autora, po 3 mušketýrech, něco nového. A nelituji. Ani podruhé. Ani potřetí. Líbí se mi, jak Alexandre píše. Tak čtivě a poutavě. Mám jeho knihy ráda.
Je to zajímavá děva, ta Emma, se zajímavým životem. To jo.

klaramal
29.05.2018

Příběh Lady Hamiltonové mě bavil a četla jsem ho s chutí, hlavně tedy v první části, kde se tolik nezabrušuje do politiky, přestože i ta mě většinou bavila. Musím se přiznat, že mě její život zaujal tak moc, že jsem si hledala doplňující informace na netu, takže jsem si před koncem knihy všechno vyspoilovala (možná proto mě ten konec tolik nebavil :D) každopádně určitě doporučuji))

bigbabe
02.03.2018

Moje druhá kniha, když na vesnici pršelo a počítače nebyly (čteno v r. 1995).
Pamatuji si, že to bylo moc krásné a romantické a dokonce mě uchvátily právě i ty politické historické události.

Kája95
27.12.2017

V začátku jsem hltala každou stránku, závěrem mi přišli až nudné kapitoly, kde byla vylíčena politika a bitevní události. Chvílemi mi přišlo, že hlavni postava byla vykreslena jako největší chudinka, ktera za nic nemůže a přitom se vlastně vzdala bez ostychu svých prvních děti a manžela měla jen jako figurku aby se dostala do společnosti. Roman je výborně napsaný, ale jednu hvězdičku uberu za vykreslení Lady Emmy

intelektuálka
16.09.2017

Pěkný a čtivý příběh z historie Francie

03.09.2017

Moc zajímavá kniha, popisující pravdivý příběh, který se opravdu stal. A co mi bylo opravdu sympatické, byl osud Emminy dcery Horatie, která nakonec žila úplně jinak než její matka...

Leňa287
10.02.2017

Povedená kniha, dobře se čte.