La Grace - Ze dna až na vrchol

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování knihy La Grace pluje! Kniha je svého druhu kronikou brigy La Grace. Mapuje osudy lodě od přeplutí Atlantiku, přes dramatické okamžiky v Karibiku, až po návrat do Evropy. Následuje ztroskotání ve Španělsku a slavné vítězství v závodu Tall Ship Race 2013, stejně jako slavné události Tall Ship Race 2015.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/316810/la-grace-ze-dna-az-na-vrchol-3Xw-316810.jpg 4.54
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, IFP Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha La Grace - Ze dna až na vrchol

Přidat komentář
pagac17
07.03.2017

Se zájmem jsem si přečetl tuto knihu dvou autorů, z nichž jeden je Josef Dvorský, Hradečák. Jak začít moje hodnocení, obsah knihy je úchvatný, také její doplnění obrázky. Dověděl jsem se jak byla zhotovena vlastní loď La Grace, prakticky v Suezu a pak její pouť do Karibiku. Sympatické je současné porovnání trasy lodi s historickým objevem nového světa Kolumem. Také mě překvapila zmínka o Gibraltaské úžině z historie, pak vlastní cesta do Karibiku a příhody cestovatelů na jednotlivých ostrovech. Mnohdy neřešitelné. Naučil jsem se také poznávat umění obsluhy této karavely. Závěr pojednává o ztroskotání lodě a pak její vzkříšení. Jednoznačně znamenitá publikace

Zahonek
11.02.2017

V pořadí již druhá "kronika" La Grace, asi jediné válečné historické lodi, kterou naše republika má. Jestliže se první díl zabýval převážně zhmotněním dětského snu, tato kniha již popisuje ostrou plavbu napříč moři a oceány celého světa. Najdeme v ní jak velmi dramatické události v podobě ztroskotání u pobřeží Španělska, nebo naopak cestu vzhůru až na vrchol v podobě vítězství v mezinárodním závodě plnoplachetníků. O tuto loď se zajímám už nějakou dobu a začínám vážně uvažovat o tom, že na ní - v roli kadeta -, strávím část svého života. Kniha je psaná poutavě, doplněná hromadou pěkných fotek. Na rozdíl od první knihy, kde jsem chyby snad nenašel, je v této takové množství chyb v textu, že to docela sráží jinak kvalitní publikaci.

valda
29.12.2016

Tohle je pokračování knihy La Grace pluje! Moc jsem od knihy nečekal. Vždycky mám pocit, že pokud je v knize příliš mnoho obrázků a lesklého papíru, tak se autor snaží zakrýt, že vlastně nemá o čem psát. Ale překvapilo mě, že je kniha napsaná celkem čtivě.
První díl jsem nečetl, předpokládám, že ten se věnuje stavbě La Grace. Dnes asi jediné válečné historické lodi ČR, repliky z 18. století. Postavené na počest významného českého mořeplavce ze 17. století Augustina Heřmana.
Každopádně klobouk dolů, loď vypadá úžasně. Nevím jestli nějaký čech udělal něco podobného, kromě Rudolfa Krautschneidera.
Tahle kniha je o velkém úspěchu na mezinárodním závodě, myslím, že tradiční námořní národy musely koukat, kde se tam ti čestí piráti vlastně vzali. Ale taky hlavně o tom, že loď měla dvakrát dost namále a mohlo být po ní. Jednou jí málem ukradli "opraváři" v Dominikánské republice a jednou dokonce ztroskotala u Španělského pobřeží.
Ale ze všeho se dostala a pořádá plavby pro veřejnost. Nejen stavba takové lodi stojí obrovské peníze, ale i její provoz a placení různých poplatků je dost náročné. Přál bych České republice, aby na ministerstvu dali taky trochu rozpočtu do námořní plavby, po Koženém to už asi nebude žádná sláva, ale aspoň za tu srandu by to stálo.

Štítky

La Grace (loď) námořní lodě

Autoři knihy

Kniha La Grace - Ze dna až na vrchol je v

Přečtených5x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce5x
Chci si koupit3x