La Grace pluje!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha popisuje okolnosti stavby a dobrodružství prvních plaveb historického plachetníku La Grace, kterou postavila v Egyptě parta českých nadšenců v čele s kapitánem Josefem Dvorským a Danem Roseckým ...

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100181/la-grace-pluje-100181.jpg 57
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, IFP Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha La Grace pluje!

Přidat komentář
Hoshi
04.05.2019

Už nějaký ten pátek mi kniha ležela zavřená v knihovně, že si ji někdy přečtu. Nakonec mě letošní ČV přeci jen donutila po La Grace sahnout a... Mé obavy byly zcela zbytečné. Kniha je příjemně napsaná, velice čtivá a opravdu překvapivá. Zaujme i čtenáře, který je tímto tématem - loděmi, mořem, piráty nepolíben a dozví se, jak se z jednoho dětského snu stala La Grace. Pokud budu mít příležitost, sahnu i po pokračování :)

Mark
24.01.2019

Naprosto skvělá a úžasná kniha.


Zahonek
05.11.2016

Překrásná kniha přeplněná fotkami, nejen o zhmotnění dětského snu, ale třeba i o mentalitě egyptského lidu a všudypřítomné byrokracii. Popisuje průběh stavby krásné historické plachetnice od jejích počátků na papíře, přes stavbu v Suezu a křest, až po několik prvních zajížděcích plaveb. Kniha nám dá nahlédnout i do podpalubí a interiérů La Grace a seznámí nás s posádkou na její palubě i s ostatními lidmi, kteří stáli za jejím zrodem a bez kterých by sen zůstal pouhým snem. Jinak super námět na zajímavou dovolenou, strávenou v ráhnoví například jako kadet..

Kapik
09.04.2012

Nádherná knížka o tom, jak se z jednoho dětského snu stala realita. Je to krásné čtení i pro ty, kteří s jachtingem nemají žádné zkušenosti (což je i můj případ) a to grafické zpracování je jednoduše nádherné!

Doporučujeme

Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki
Born to Run - Zrozeni k běhu
Born to Run - Zrozeni k běhu
Továrna na sny
Továrna na sny
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Pěšky mezi buddhisty a komunisty