La Fontainovy bajky

La Fontainovy bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484841/bmid_la-fontainovy-bajky-QcI-484841.jpg 5 12 4

Nejznámější příběhy francouzské literatury ani po 360 letech neztrácejí na aktuálnosti a stále baví děti po celém světě. Znovu a znovu čtou nové generace bajky O lišce a čápu či O lišce a vráně a mnoho dalších, které vyšly z pera Jeana de La Fontaina a svým vtipem a chytrostí jsou zcela nadčasové. K 400. výročí narození tohoto fenomenálního spisovatele a básníka vychází výpravné vydání jeho bajek, jež svými ilustracemi doprovodil Alexandre Honoré a do českého jazyka volně přebásnil Robin Král.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

Fables de La Fontaine , 2017

ddkk
25.03.2023 5 z 5

Neodolala jsem a mám doma pro vnuky krásné velkoformátové veršované vydání nejznámějších francouzských bajek s úžasnými ilustracemi Alexandra Honoré.

A ano, jsou nadčasové a tudíž aktuální:

Pták zasažený šípem

Krásného ptáka trefil šíp.
Šíp, který dobře držel směr,
neboť měl patku z ptačích per.
"Ach, lidé, jaký krutý vtip,
ničí mne moje vlastní dílo!
Jen se směj, lidstvo na zemi,
však i ty zmíráš zbraněmi,
které jsi samo vytvořilo!"

Doporučuji.

marti7729
24.02.2023

Na bajkách je úžasné to, že v každém věku si z nich odnesete to co zrovna potřebujete a na co jste zralý. Takže dospělý chápe úplnou podstatu bajky i s tím temným pozadím příběhu a dítě si vezme ponaučení ze špatných vlastností zvířátek. La Fontainovy bajky jsou opravdu nadčasové a můžete je číst v jakémkoliv věku. Krásné obří ilustrace podtrhují tohle skvělé klasické dílo. Dětem 3 a 5r se velmi líbily.

Kontryhelka
01.02.2022 5 z 5

Nádherné, poučné a i celkem vtipné bajky. Bajky jsou ze života a místo lidí jsou tam zvířátka, která mají lidské vlastnosti. Moc hezké čtení. A velmi k zamyšlení.

Ishir
29.01.2022 4 z 5