L’homme qui plantait des arbres / Muž, který sázel stromy (dvojjazyčná kniha)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Francouzsko-české vydání slavné knihy "L'home qui plaitant des arbres - Muž, který sázel stromy" s ilustracemi Pavla Čecha. Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446543/big_l-homme-qui-plantait-des-arbres-muz-f1H-446543.jpg 4.325
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Veronika Reynková
Originální název:

L'homme qui plantait des arbres, 1953


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha L’homme qui plantait des arbres / Muž, který sázel stromy (dvojjazyčná kniha)

yaja8823
11.10.2021

Moc krásná kniha o sepjetí člověka a přírody, ducha a smyslnosti.... doporučuji všem !

jhnatek
29.10.2020

Pokud hledáte důvod, proč žít, přečtěte si dvě krátké povídky: Muž, který sázel stromy a Krásné srdce (z povídkové knížky Bruna Ferrera – Balzám pro duši). V nich je vše (nebo alespoň mnohé :-) ): poznávej člověka a Boha, buduj svůj život na věcech, které přesahují práh věčnosti a buď “obyčejným hrdinou”, který den za dnem rozsévá zrnka pravdy, lásky, dobra.

S ohledem na kontext knihy se určitě dá ještě dodat: Rovněž spravuj dobře zemi, do níž Tě Bůh stvořil a kterou Ti svěřil k opatrování – zajímej se o ni, pečuj o ni, zkoumej ji, nakládej s ní, co nejlépe, aby nesla hojný užitek! Na konci svého života pak odevzdej Ti svěřené, v lepším stavu, než v jakém jsi to přijal.


KaroM
15.01.2020

Nádherná povídka s krásnými ilustracemi. Doporučuji do každé domácí knihovny.

zuzulique
29.12.2011

Oceňujem krásne ilustrácie a dvojjazyčný text, ktorý mne ako milovníkovi francúzšiny pohladil dušu :-) Samozrejme v neposlednom rade i krásny príbeh...odporúčam a filmovú animovanú verziu :-)

kniholka
07.12.2011

Útlá knížečka, ale tolik mi toho dala. Navíc číst ji dvojjazyčně je neuvěřitelný zážitek...