Kytice z královské zahrady

Kytice z královské zahrady https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160549/kytice-z-kralovske-zahrady-160549.jpg 4 14 4

Příběhy svatých ochránců Čech a Moravy pro děti. / Kniha přináší vyprávění o hrdinech - nikoli o těch na poli válečném, ale na poli víry a lásky. Nese podtitul Příběhy svatých ochránců Čech a Moravy pro děti a malí čtenáři se zde mohou přitažlivou formou seznámit s životem sv. Anežky České, sv. Vojtěcha, sv. Cyrila a Metoděje, sv. Ludmily, sv. Jana Nepomuckého, sv. Václava aj. Knihu ilustrovala Z. Krejčová.... celý text

sgjoli
06.04.2020 3 z 5

Zajímavá publikace, do které určitě je fajn nahlédnout a prolistovat si ji. Bez ohledu na to, jestli jsme věřící nebo ateisti, naši světci patří do naší historie a kultury a je fajn o nich aspoň něco málo vědět - mít aspoň trochu nějaké povědomí, o koho jde.
U této knihy je potřeba ale počítat s tím, že některé věci možná dítě bude potřeba ještě dovysvětlit. Nejde o historické pojednání, ale spíše zbeletrizované vyprávění, podle mne i trochu přikrášlené, aby to působilo skoro jako dobrodružná vyprávěnka, stravitelná pro dětské čtenáře. Aspoň takový to na mne dělalo dojem.
Tahle kniha je určena primárně pro děti a je to z toho poznat. Asi proto, když jsem to teď četla prvně ve svém dospělém věku, jsem to už tolik neuměla ocenit, na mne to bylo až moc jednoduše napsané.
Některá vyprávění se mi svým pojetím líbila více, některá méně, ale jsem ráda, že jsem se k této knize nakonec dostala. Také bych ráda vyzdvihla překrásné ilustrace, které byly v "mém" vydání (rok 1996, nakladatelství Zvon).
Celkově dávám lepší tři hvězdy.

IchLiebeLesen
16.04.2017 odpad!

Tato kniha v žádném případě není o životopisech svatých, jsou to jen pohádky.

tester
03.04.2016

Klasika, pěkná a přehledná kniha s ilustracemi. Velmi uklidňující čtení.

iti
04.11.2012 5 z 5

Krásná kniha o našich národních světcích, pro děti i dospělé.

křesťanství světice světci čeští světci a patroni 9.-18. století

Ivan Renč
česká, 1937
2003  100%Šest kamenných džbánů
1995  93%Pasáček Asaf
2002  80%Kytice z královské zahrady
2004  92%Ušatý osel, nebeský posel
2009  0%Povídala rybě ryba

Kniha Kytice z královské zahrady je v