Kytice nachových růží

Kytice nachových růží https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84199/bmid_kytice-nachovych-ruzi-eE1-84199.jpg 5 3 2

Josta z Waldova by se měla stát manželkou svobodného pána z Rambergu i když věkový rozdíl mezi manželi bude sedmnáct let. Josta je šťastná, no na její štěstí padne stín, když neúmyslně zaslechne rozhovor mezi jejím otcem a nastávajícím, kde se Rainer svěří s tím, že Jostu nemůže milovat, protože zklamání z ženy, kterou kdysi miloval je příliš velké. Josta je zoufalá a příliš hrdá, aby se později přiznala ke svým citům. Tak oba mladomanžele hrají komedií, která hrozí zničit jejich křehký vztah.... celý text

mirabl
mirabl
20.11.2020 5 z 5

Téma sokyně v lásce zvládla Hedwig Courths-Mahlerová s nevídanou bravurou. Pravda, je to trochu zjednodušené (na můj vkus je tam i dost umírajících), ale četlo se to jedním dechem. Příjemná romantická zábava na jeden večer.

modranka
modranka
25.09.2012 4 z 5

Pekný príbeh dohodnutého sobáša 38-ročného muža s 21-ročnou mladou ženou. Veci sa zapletú keď zlyháva komunikácia medzi manželmi. A keď do takto krehkého vzťahu vstupuje žiarlivá potvora, manželská kríza je na svete. Kto má rád prvorepublikové príbehy, pokojne čítajte.

Hedwig Courths-Mahler
německá, 1867 - 1950
1991  84%Magdin osud
1992  88%Princezna z Nemanic
1992  84%Drama na Glossowě
2004  63%Falešný polibek
2008  70%Zhrzená

Kniha Kytice nachových růží je v