Kytary a řev aneb Co bylo za zdí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Punk rock a hardcore v Československu před rokem 1989. Dnes už naprosto kultovní kniha, která se hned po svém první vydání dočkala takové odezvy, že muselo vyjít hned několik dalších reedicí je nyní po letech opět k dostání! Kniha „Kytary a řev aneb co bylo za zdí“ mapuje dopodrobna historii punku v předrevolučním Československu a to tak kompletně jako žádná publikace předtím a zatím ani poté. Najdete tu kapitoly jak o dřevních dobách punkrocku, tak i statě věnující se jednotlivým nejznámějším skupinám a dále podrobný soupis řazený podle jednotlivých krajů. Nechybí samozřejmě speciální kapitoly zabývající se pořádáním koncertů, fanziny či téměř vyčerpávají soupis dochovaných nahrávek. Vítanou součástí jsou určitě i vzpomínky pamětníků a samozřejmě hromada raritních dobových fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94016/kytary-a-rev-aneb-co-bylo-za-zdi-94016.jpg 4.745
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Papagájův Hlasatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Kytary a řev aneb Co bylo za zdí

Přidat komentář
simecef
21.07.2018

V podstatě první ucelené dílo o historii punku v Československu. Když to v roce 2002 vyšlo, punkeři rabovali knihkupectví! Podrobná historie kapel, texty, dobové fotky (nespoileruju moc?).

Dneska už je samozřejmě knižní trh nasycenější a v průběhu těch patnácti let vyšla řada podobných, neméně kvalitních počinů, nicméně Kytary zůstávají na piedestalu.

Ladys
03.01.2017

Díky čtenářovi Jackjelly!!!!!!
Knížku jsem sháněl roky a díky němu ji konečně mám.
Ač titul vypadá, že není k sehnání, v tuto chvíli je. Vydání z roku 2010. http://www.phr.cz/
Blaženě si knihu prolistovávám sem a tam, kochám se fotkama, textama písní a pročítám příběhy o kapelách, na kterých jsem vyrůstal a jsem nadšenej i množstvím údajů o kapelách, které mě minuly.
Pro kluka, co vyrůstal na punku, je radost mít Kytary a řev doma. Pro ty ostatní, co jsou třeba jen zvědaví je to parádní sbírka informací o době, která stála za h..no, ale děly se i dobrý věci.
6.3. 2017
Tak jsem si knihu poctivě přečetl a má jedinou chybu. Je krátká.
Byla radost to číst.
Rozumím, že ve svý době musela kniha Punk not Dead způsobit poprask a že dnes je to kultovní záležitost, ale na Kytary a řev to prostě nemá ani omylem.
Ať se na mě pan Svítivý nezlobí, protože on je pro mě jinak takový druhý Jiří Černý.
Jenomže co předvedl F. Fuchs a jeho kamarádi je prostě dílo.
Ale jednu malinkou vadu na kráse jsem zjistil. Na začátku autor nešetří informacemi a postupem stran se texty o kapelách bohužel zestručňují, což je trošku škoda.
Trochu se vytratilo kouzlo popisu atmosféry doby.
Buď autor zjistil, že si vzal velké sousto, nebo informací bylo míň. Těžko říct.
A vlastně ještě jedna drobnost. Film o V.Z., o kterém Fuchs píše v kapitole věnované Visacímu zámku, je režisérský vtip pana Zelenky.
Fuchs si v tom závalu informací neověřil o co jde a popisuje film jako věrný dokument z posbíraných dobových záběrů.
Ale to autorovi s klidem odpouštím a knihu řadím k pokladům, co už v knihovně mám.


misantroop
15.05.2016

Bible pro fanoušky punku kde se dozví o jeho historii a vývoji v Českoslovenku před revolucí. Zároveň dobrá připomínka toho, jak zkurvená, profízlovaná a absurdní doba to byla, pro ty kteří by chtěli zapomenout a obracet se k laskavě humornému Pelíškovskému sentimentu.

Cibak
22.02.2016

Tuhle knihu jsem dlouho odkládal. Nakonec jsem se do ní pustil, a super. I když jsem se dostal k punku až v osmdesátém osmém roce, tak jsem kousek toho všeho zažil v uvozovkách (já jsem hodnej kluk z dobrý rodiny). Výborně zmapovaná historie punku u nás. Postahoval jsem všemožné nahrávky z internetu, a užíval si autentické punkové chvíle při čtení této knihy. Všem příznivcům této hudby a nejen jim vřele doporučuji.

Jirka Garfield
25.02.2014

Výborná kniha o historii punkové hudby v Československu před rokem 1989.

bobi.o
24.02.2014

přehledná kniha o kultuře, která nás (některé) tolik ovlivnila a zanechala v nás hromadu vzpomínek na kvalitní hudební produkce :-) ....... příjemná kniha .........

DDPD
20.08.2013

Tuto knihu jsme dostali jako svatební dar .Věnování Daně a Peťovi,aby protančili v rytmu punku celý život!Gita. Knížku napsal náš Filip.Děkujeme autorovi za toto dílo.Je to strhující ,přehledné,tuto dobu jsem prožila v Brně.Petr se narodil v r.77,já jsem o pár let starší.Byla to hrozná doba,ale vznikali krásný věci.DD

Marquis
17.04.2013

To je to, čo mi chýbalo v naivnom filme DonT Stop - surovosť, výpovedná hodnota, šialená doba a šialená hudba. Zábavné i neveselé historky (vytrhávanie náušníc a zicheriek na VB + strihanie čír), no predovšetkým boj proti režimu, ktorý sa vytrvalo hral na demokratický. Niektoré kapely by som síce z prehliadky toho najlepšieho z československého punku vylúčil (údajní eŠTeBáci Plexis), niektoré, naopak, by som ešte trochu vyzdvihol (neviem, či Vzor 60 boli vôbec spomenutí). Tak či onak, poctivá prácička.

1

Doporučujeme

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije
Heroinové deníky
Heroinové deníky
Příběh umění
Příběh umění

Štítky

punk

Autor a jeho další knihy

Filip Fuchs
česká, 1975 - 2016

Kniha Kytary a řev aneb Co bylo za zdí je v

Právě čtených1x
Přečtených64x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených8x
Knihotéce34x
Chystám se číst22x
Chci si koupit8x
dalších seznamech2x