Kybersex

Kybersex https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288028/bmid_kybersex-QLl-288028.jpg 4 54 10

Představte si svět, ve kterém se člověk po dosažení dospělosti změní ve zvíře. Nebo jiný, kde každý vlastní dvě těla. A další, kde si můžete na černém trhu koupit vzpomínky po někom, kdo se jich zbavil. Co byste dělali, kdybyste na ulici viděli svoji vlastní mrtvolu? Na kterou stranu byste se postavili ve světě, který zešílí pod náporem nových náboženství a nových vědeckých teorií, když se na noční obloze začnou objevovat podivné úkazy? Patnáct povídek, odehrávajících se na pozadí alternativní verze reality, často s prvky dystopie, nebo s náznakem pseudo-historie, kde hlavní roli hraje jedinec a jeho boj se zavedenými pořádky, nebo naopak snaha se přizpůsobit a zapadnout.... celý text

houston
houston
24.08.2022 1 z 5

Mizerně napsaná pseudofilosofická povídková hašé. Dočetl jsem jen s extrémním sebezapřením a knihu poté svěřil knihobudce.

woita
woita
05.06.2022 odpad!

Nebýt ohromné slevy v jednom knihupectví, tento titul by se ztěží dostal do mých rukou. Už to zde bylo zmíněno a musím daný fakt potvrdit: povídky různého rozsahu dosahují rovněž různé kvality. Bohužel mi nijak zásadně neutkvěly v paměti a dokonce mě kniha začala nudit. Byl jsem bohužel nucen titul odložit ad acta ...

roso.mak
roso.mak
14.09.2021 2 z 5

Povidky trpí klasickou nemocí daného formátu. Nesou se natolik ve filozofickém az metafyzickém duchu, že jsou skoro nečitelné. Mám raději, když se autor snaží předat nějaký obsah a ne své pocity a hluboké myšlenky. Od toho jsou tu jiné žánry.

dolouš
dolouš
31.08.2021 3 z 5

Kniha povídek, která ničím neurazí, ale ani neohromí. Některé kousek lepší, jiné horší průměr.....

Widow Embalmer
Widow Embalmer
26.02.2018 4 z 5

Sex je jako pizza; i pokud je špatná, je vlastně furt docela dobrá. A i tak je to s timhle Kybersexíkem. Jak to u sbírek povídek zpravidla bývá, jedná se o kolísavou kvalitu vesměs sci-fi minipříběhů, které mají nějakou formu rozmnožování jako společného jmenovatele. Název antologie a obálka trošku klamou tělem. Nejedná se o žádné Matrix čuňačinky, což může být pro někoho zklamání, ale přesto je to fajn knížečka při své tloušťce i klidně jen na jedno deštivé odpoledne.

xxxvodnikxxx
xxxvodnikxxx
21.11.2016 5 z 5

Jo povídky, to by šlo ..
Na knize se mi líbí její netradiční koncept, ať už je to téma- někde mezi sci-fi a fantasy, společně s erotickým a sexuálním kontextem (vnímám zde menší vliv Lukáše Vavrečky s promítáním sebereflexe), tak stejně tak i forma- ve smyslu postrádajícího uzusu co se týká např. delky- jedná povídka je krátká na pár stránek, další delší, na pár desítek stran- to dává celé knize poměrně slušnou dynamiku a tempo pro čtenáře.

Typická knížka, která nějak moc nenadchne, na druhou stranu rozhodně neurazí, ale spíš chvílemi zaskočí- až lehce žasnete- např. vyřčenými otázkami bez odpovědí, anebo i otázkami nevyřčenými, vycházejících z podtextu dané povidky.

dpxcz
dpxcz
15.09.2016 4 z 5

Povedená kniha povídek.

pejty
pejty
09.06.2016 4 z 5

Některé povídky byli dobré, jiné byli spíše slabší. Ale jedno měli všechny společné a to je zajímavá myšlenka a neskutečná fantazie autora, kterou do nich vložil. Oddechová kniha, která rozhodně dokáže pobavit.

QEDS
QEDS
20.05.2016 4 z 5

Velice povedena kniha. Nektere povidky jsou kratke, ale o to vice poucne. Doporucuji precist.

finka
finka
05.05.2016 4 z 5

Na dvou stovkách stránek patnáct povídek, to znamená ne zrovna obsáhlé texty. U některých povídek to nevadí, jsou neslané nemastné, u jiných to zamrzí. Povídka Čísla je fenomenální. Příběhu Kybersex stačí na ten šok i málo stran :-)