Kyberbouře

Kyberbouře https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302452/mid_kyberboure-9l1-302452.jpg 4 31 8

Když v běhu dní zachytíme spojení slov jako virus-banka-mail, obvykle zbystříme. Kdo se nám má co šťourat v soukromí, že? Jenže… Když začnou světová internetová média chrlit čím dál absurdnější zprávy o katastrofách a kolabující kybersvět křiví pohled na realitu, Mike Mitchell, průměrný Newyorčan, který se zrovna snaží zachránit si manželství, najednou zjišťuje, že tady už nejde jen o nějaký nabouraný účet. A když pak série sněhových bouří odřízne New York od zbytku světa, stane se z města ledová hrobka, kde už se nedá nikomu věřit a nic už není takové, jak to vypadá. Někdy ty nejhorší bouře nevyvolá matka příroda a někdy ty nejhorší noční můry nejsou ty, z nichž se můžeme probudit… Technothriller Kyberbouře ocení fanoušci Michaela Crichtona a Toma Clancyho, stejně jako čtenáři knih Williama Gibsona a Neala Stephensona. Vychutnejte si pátrání po podstatě lidství ve světě, který se prolíná s kybersvětem a prožijte drsnou fikci krušné budoucnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Triton

CyberStorm , 2013

Luci-_-
11.08.2020 4 z 5

Téma knihy je poměrně aktuální a většina knihy nemá daleko k realitě. Kniha byla napínavá a konec za mě uspokojující, bylo zde pár dlouhých a nudných pasáží, ale to se dá lehce překousnout. Kniha je za mě dobrá a vzhledem k aktuálnímu dění by si ji mělo přečíst více lidí.

ZaS
01.04.2020 1 z 5

Velké zklamání. Téma sice zajímavé pro každého preppera, ale zpracované nanejvýš amatérsky. Stylově na úrovni průměrného středoškoláka a obsahově úplná slátanina. Hlavní hrdinové se chovají často velmi nelogicky, což je v ostrém kontrastu s těmi logičtějšími kroky. Celé je to pak prošpikované americkým patriotismem zahnaným ad absurdum v závěrečné myšlence 'my jsme nejlepší a proto nás všichni mají rádi'. Dočetl jsem to opravdu jen s vypětím všech sil.

ludek.n
10.06.2019 3 z 5

Matherův technothriller Kyberbouře má hodně blízko k o rok staršímu Elsbergovu Blackoutu. Na rozdíl od něj se však nerozkročil přes půl světa, ale spokojil se jen a pouze s Amerikou, respektive New Yorkem, z něhož udělal smrtící ledovou hrobku. Sledujeme osudy obyvatel jednoho moderního manhattanského domu, kteří se snaží přežít ve světě, který se ze dne na den proměnil v strašidelnou noční můru. Nic nefunguje a nikomu se nedá věřit. Mathera víc než technická stránka katastrofy zajímají lidé, kteří se musejí vypořádat s proměnou lidských hodnot tváří v tvář ztrátě těch nejzákladnějších životních prostředků. Kyberbouře, zmíněná v titulu knihy, je pak jen odrazovým můstkem pro moralizující polemiku o svobodě, právu na informace a soukromí. Nezachází se příliš do hloubky, spousta motivů je jen lehce nahozena a možná i proto je celý příběh lehounce plochý. Tam, kde by člověk očekával eskalaci napětí a přiostření hrotu tužky z toho autor vyklouzne tak nějak na půl plynu. S postavami je to dost podobné. Přestože mají všechny atributy zaujmout, nějak se nedaří, najít si k nim cestu. Výsledkem je pocit jakési neangažovanosti a strnulosti, s nímž čtenář kráčí vstříc závěrečným kapitolám. A ani tady se koneckonců už žádné velké překvapení nekoná.

evismaior
27.05.2019 4 z 5

75% - Téma naprostého blackoutu způsobeného výpadkem počítačové sítě je dost aktuální, zde se navíc přidá mráz, sněhová bouře, výpadek vody, elektřiny, internetu, televize a téměř i všech rádiových stanic, pár partají jednoho newyorkského baráku odkázaných na to, co si katastrofický scénárista (jeden ze sousedů) naškudlil ve sklepě na horší časy, zvěsti o šíření ptačí chřipky a kyberválce, kterou USA vyhlásila možná Čína, možná Rusko (a možná taky mimozemšťani). Jedno se autorovi upřít nedá, a sice, že umí hodně uvěřitelně vykreslovat obyčejné lidské charaktery od obyčejných hlídačů či imigrantů, přes vyděšené rodiče bojící se o své dítě, až po pochybné psychotiky. Dojde na rabování, dojde na násilí a dojde i na hlad a všechny myslitelné scénáře, které jsou s ním spojené. A dojde i na útěk z města a pokus nalézt řešení v životě v opuštěných (možná) lesích. Po všem tom podrobném popisování málem každého dne mě asi nepřesvědčil poněkud uspěchaný závěr, kdy autor jakoby náhle nevěděl, jak to všechno ukončit, tak zvolil rychlou a ne zrovna propracovanou cestu.

Patrik02
15.04.2018 4 z 5

Také býváte naštvaní, když Vašemu telefonu dojdou data, nebo se octnete na místě bez signálu? Vypadne proud a znemožní Vám tak sledovat oblíbený pořad? Přečtěte si Kyberbouři a budete se na tyto problémy dívat jinak.
Zaručeně.

dikobraz
10.05.2017 5 z 5

Dobre to bolo! Mam rad taketo filmy i knihy. Super! Katastroficky scenar, boj o prezitie, zhananie zasob, paradicka. Ta beznadej bola hmatatelna. Ziadne prestoje, ubiehalo to rychlo. U mna velka spokojnost. A nejsom zacinajuci citatel...

Adelschutzova
22.12.2016 odpad!

Tak...knihu jsem nedočetla,nelíbila se mi naprosto vůbec.tahle kniha mě nudila už od prvních stran. Podle mě,by mohla bavit tak začínající čtenáře,kteří ještě na knihy nemají vysoké nároky....za svůj život jsem toho přečetla dost...ale takovou blbost ještě ne.budu dlouho litovat dne,kdy jsem za ní dala nějaké peníze...

trudoš
09.07.2016 4 z 5

Základ románu je naprosto dokonalý, přičemž jeho atraktivita spoutá úměrně s tím, čím blíže centru jakéhokoliv velkoměsta bydlíte. Soudných dnů už tu bylo bezpočet a tak všichni víme, jak se s ním vypořádat v prostředí odlehlého venkova. Jenže když žijete v činžáku o několika desítkách podlaží, jídlo znáte jen z přihrádek obchoďáku a vaše životní potřeby jsou závislé na městských službách, je to úplně jiná legrace. V tomhle ohledu Matthew Mather exceluje, přičemž úvodních sto stran Kyberbouře patří bez debat k tomu nejlepšímu, co jsem v tomhle roce četl. O to víc, že hrdinové nejsou žádní vědátorští supermani, ale obyčejní lidé ze sousedství. Snad jen, že technických popisů a morálně-právních rozprav je zbytečně moc, ale co už, nikdo není dokonalý.
Nejvýraznější slabinou je však závěr, který veškeré dění neúmyslně hodí do zcela nové roviny, nemluvě o třešničce na úplném konci. Má to své kouzlo, ale osobně patřím spíš k té skupině čtenářů, která by uvítala trochu realističtější koncepci.

Autorovy knížky

2016  71%Kyberbouře