Kybalion: Studie o hermetické filosofii starého Egypta a Řecka

Kybalion: Studie o hermetické filosofii starého Egypta a Řecka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260718/bmid_kybalion-WJp-260718.jpg 5 19 5

Dílo, jenž je pilířem hermetizmu. Jedná se o fragmenty učení pocházející z dob velkého Herma Trismegista, který údajně žil ve starém Egyptě jako současník Abraháma. Rozebírá se zde podstata hermetické filozofie a sedm zákonů, které jsou základem veškerých okultních či ezoterických nauk.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná

Vydáno: , Eugenika

The Kybalion: A Study of a Hermetic Philosophy of Ancient Egypt and Greece , 1908

JP
JP
05.03.2023 4 z 5

Do králičí nory. Loňská Nobelovka za fyziku prokázala, že realita není skutečná. A tady se můžeme zacyklit zpět, k hermetismu, a říct: je mentální. To, jak vnímáte svět je teď vlastně hozeno pod veliký zatěžkávací test, tedy pro toho, kdo se zajímá o "pravdu" a odváží se jít hlouběji, najde některé základní principy starých nauk v téhle knize, více jak sto let staré publikaci, která vychází z dalších století starých nauk, sahajících až do antického Egypta. Nechci tu někomu bořit život a jeho iluze, ale mě to přijde vzrušující, stejně tak to někomu může přijít devastující.

Seabeast
Seabeast
20.12.2022 5 z 5

Před čtením "Kybalionu" jsem měl za to, že se nic moc nového nedozvím, když už jsem v minulosti nějaké ty "ezo knihy pro hledače" přečetl. Veškerý jejich obsah je takřka identický a motá se kolem toho samého tématu. Duchovno sem, duchovno tam podle kterého je třeba se pro spokojenější a harmoničtější život řídit. Stejná básnička v trochu jiném kabátě, která může zpočátku někomu pomoci, ale já už se těch "Tajemství", "Přítomných okamžiků" a "Přání do Vesmíru" jaksi přejedl. Pro někoho je tento rámec životního pohledu úsměvný, pro někoho zase inspirující. Co se týká "Kybalionu", tak vám bude zřejmé, že všechny tito novodobí esoterici, guruové apod. jen vycházejí z Hermetismu, který má svoji dlouhou tradici už od nepaměti. O to víc jsem byl mile potěšen, že přes své útlé vzezření knížky jsem několik čerstvých pasáží pro mě našel. Vše navíc ve srozumitelném podání a dobře čtivém slohu bez přehnaného fantazírování a lavírovaní kolem tématu. Skoro bych si troufl tvrdit, že narozdíl od všech těch "ezo knih" je "Kybalion" jedna z mála, kterou má smysl si přečíst a vracet se k ní. Pěkná studnice moudrosti pro duchovní život.

smazenaryba
smazenaryba
07.01.2020 4 z 5

Na názov Kybalion som narazil pri pozeraní nemeckého seriálu Dark a bol som prekvapený, keď som zistil, že titul s rovnakým názvom je dostupný aj u nás. Zvedavosť mi nedala. Z knihy sa vykľulo staré učenie hermetizmu s veľmi bohatou históriou. Nielenže má hlavu aj pätu, ale ponúka zaujímavé vysvetlenia na mnohé otázky týkajúce sa duchovna, ktoré sa často krát nevylučujú s mnohými oveľa novšími vedeckými poznatkami, či inými učeniami. Takže žiaden ezotericko/okultný blábol, ale materiál, ktorý má čo ponúknuť. Nebolo to zbytočné čítanie.

vodnář
vodnář
21.01.2019 5 z 5

Malá objemem, bohatá obsahem. Rozhodně stojí za přečtení.

JosefHorák
JosefHorák
21.06.2017 5 z 5

Malá, útlá kniha, která ve vás vyvolá spoustu otázek.

hermetismus

Tři zasvěcenci (p)