Zahrada stínů

Zahrada stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12100/mid_zahrada-stinu-nju-12100.jpg 4 375 59

Květy z půdy série

< 5. díl

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Pátý a poslední svazek rozsáhlé ságy jako by svým návratem ke kořenům prokletí rodu Foxworthů uzavíral kruh. Očima babičky Olivie vrací autorka děj až do jejího mládí, do doby, kdy se jako mladá dívka plná ideálů poprvé setká se ctižádostivým Malcolmem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Garden of Shadows , 1987

milunka21
30.08.2015 5 z 5

Nemám slov.Myslela jsem že mě už nic nemůže v posledním díle překvapit,ale to byl obrovský omyl.A svým způsobem je mi líto Olivie,kdyby si vzala někoho jiného,tak by taková určitě nebyla.Skvělá série.A určitě si od spisovatelky seženu více knih :-)

Lucy2211
20.08.2015 5 z 5

Poslední díl se mi moc líbil, i přesto, že mi nebylo vůbec Olivie líto, jelikož udělala hrozné věci, které se nedají odpustit...
I přesto přišla kniha velmi čtivá, dobře vybarvená do nejmenších detailů a já jsem moc ráda, že jsem si tuto rodinnou ságu přečetla a už nyní vím, že se k ní časem vrátím, i když vím, že už to nebude takové jako nyní...
Doporučuji :)

LéňaM
31.05.2015 5 z 5

Poslední díl z úžasné pentalogie byl velice čtivý a zajímavý. Trošku jsem pochopila proč Olivie byla tak zahořklá, ale přesto jí to neospravedlňuje. Bylo mi jí trošku líto. Corinna byl rozmazlenej fracek a na to doplatily i její děti. Kniha se mi velice líbila a jsem moc ráda že mám celou pentalogii ve své knihovničce. Za pár let se k nim vrátím.

blanickaa1
23.04.2015 5 z 5

Skvělé zakončení. Nepochopila jsem Olivii, nebylo mi jí líto ani za mák. Skrz naskrz hnusná zlá ježibaba. Je mi líto, že je konec, ale skončit se má v nejlepším, takže celá tahle pentalogie je naprosto úžasná a já jsem pyšná, že jí mám ve své knihovně.

cori
27.03.2015 3 z 5

Z celé série jsou nejlepší první a tento poslední díl, který vypráví o osudech babičky Olívie. Překvapila mě story o Corrinině původu. Za všechno mohla Malcolmova matka. Nějak jsem ale nepochopila, proč od syna odešla. Třetí a čtvrtý díl byly jen opakováním stále stejných zápletek a problémů. Jinak jako oddechovka skvělé.

Beruska18
06.03.2015 5 z 5

Ani tento poslední díl mě nezklamal, stejně jako první díl byl příběh velmi čtivý a nutil číst dál a dál. Je vyprávěn pohledem babičky a tak můžeme lépe pochopit její chování vůči svým dětem i vnoučatům. Nelze jinak než vřele doporučit a to celou pentalogii.

Verunka289
05.02.2015 5 z 5

Poslední díl celé série mě donutil úplně přehodnotit pohled na jednotlivé postavy. Najednou jsem sympatizovala s babičkou Olivií, jak byla srdečná ke svým dětem, jak krásně a s láskou se k nim chovala... Koneckonců mě překvapil i Malcolm v druhé polovině knihy, jak moc měl rád svou dceru Corinne, jakou k ní pociťoval lásku a něhu.... Nejvíce nesympatická mi naopak byla sama Corinne, která byla jen rozmazleným spratkem zvyklým dosáhnout všeho, čeho chtěla....
Celou sérii hodnotím velmi kladně! Žádný z dílů nebyl slabší, všechny byly stejně napínavé a čtivé.

petrzel
01.01.2015 5 z 5

Tak jsem dočetla celou serii a kromě rozvláčného 4. dílu se mi to moc líbilo celé.

Ormos Atalia
10.12.2014 4 z 5

Tak jsem dočetla poslední díl pentalogie, který se mi (stejně jako díl 1.) líbil nejvíce.

adorjas
18.09.2014 4 z 5

Rozhodne hodnotím prvý a posledný diel ako najlepšie časti z celej pentalógie. Práve tento posledný diel vysvetľuje mnoho nenapísaného v prvej časti.

Melaanie
11.08.2014 4 z 5

Tak jsem přečetla i poslední díl této pentalogie. Knížka se mi líbila, člověk po přečtení konečně pochopil, proč děti byly zavřené a z jakého důvodu se k nim babička takto chovala, ale přesto je to neodpustitelné. Jen proto že neměla štěstí, neměla právo upírat štěstí i těm nevinným dětem, které za nic nemohly.

Millagros115
28.07.2014 5 z 5

Vyjma prvního dílu nejčtivější ze všech pěti. Na jednu stranu chápu, proč se z mladé a nadějně zamilované dívky stal zahořklý balíček kostelních žalmů a citátů z bible, ale stejně to prostě nějak nepobírám.
Pro mě rozhodně 1. a 5. díl za plný počet.

vikaa
03.03.2014 4 z 5

Tak nakonec jsem přelouskala všech 5 knížek pentalogie a teď se mi zdá, že mi budou moji hrdinové trošku chybět:-). Poslední díl byl pro mě zajímavý. Vyprávění babičky Olivie o tom, jak vlastně všechno začalo a snaha o ospravedlnění jejího činu, který nelze ospravedlnit.

elaro
08.08.2013

První a poslední díl se mi líbl nejvíc. Jak je vše psáno z pohledu babičky je velmi zajímavé. Jen bych chtěla aby autorka prodloužila knihu a napsala ještě kus z pohledu babičky, když byly děti vězněny.

petrak
19.07.2012 3 z 5

První a druhý díl byl skvělý... tyto další už se mi tolik nelíbily.

Zuzvil
04.07.2012 3 z 5

Tak jsem to zvládla a dočetla i pátou, závěrečnou knihu této série :-) Bylo to jako na houpačce. Chvíli hodně zajímavé, chvíli hodně nudné. Proto všechny díly hodnotím průměrně. Budu se opakovat, první díl byl zajímavý, netradiční, poutavý, pak už to byla jízda na horské dráze, ale spíše sešupy, než vzestupy. Na mě asi až příliš dramatické (čti komické), nevěrohodné a přehnané.

princesse
12.06.2012 5 z 5

Poslední díl, ale stejně skvělý jako čtyři předchozí. Výborná série. Doporučuji.

Lenka 13
29.02.2012 5 z 5

Kniha má poutavý děj,vypráví celý příběh pohledem babičky,celá sága je pěkné čtení.

Val
21.02.2012 5 z 5

Tahle sága byla celá úžasná....... určitě se k ní jednou vrátím .