Vykoupení ohněm

Vykoupení ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231562/bmid_vykoupeni-ohnem-231562.jpg 4 457 71

Květy z půdy série

Třetí kniha monumentální pentalogie o zradě, pomstě a lásce. - Cathy a Chris žijí jako manželé, i když v nezákonném svazku. Společně vychovávají Joryho a Barta, syny z předchozích Catherininých vztahů, a malou adoptivní dcerku Cindy. Zdá se, že v jejich životě konečně zavládl mír, pohoda a štěstí, avšak jen do chvíle, kdy se do sousedního opuštěného domu nastěhují záhadní obyvatelé. Tajemná dáma v černém a její zlomyslný, intrikářský a úskočný komorník si zanedlouho získávají náklonnost mladšího Barta a probouzejí v něm ty nejtemnější stránky lidské povahy...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

If There Be Thorns , 1981

evca7271
16.01.2016 5 z 5

Tento dil i kdy spoustu lidi rika ze neni to uz ono,tak stejne se me moc libil a nezklamal.

Miška.Miška
06.01.2016 3 z 5

Tento díl mě dost sklamal.

Kristynka44
18.09.2015 3 z 5

Díl, ve kterém není vypravěčem Cathy, ale její dva synové. Z mladšího syna Barta šel někdy až strach. Pro mě je tento díl zatím tím nejslabším...

Hanisek
01.09.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak toho všeho bylo moc.

milunka21
26.08.2015 5 z 5

uf,zase tolik neštěstí,ale zas skvělá kniha

mišaša16
25.08.2015 4 z 5

Třetí díl této úžasné série opět nezklamal. Nebyl sice tak dobrý jako předchozí dily ale i tak se mi četl moc dobře a zase jsem ho sfoukla za pár dní. Kdo četl předchozí knihy tak rozhodne doporučuji pokračovat dál, protože v dalších dílech se postupně vysvětlují všechny souvislosti a záhady a člověk už lépe pochopí proč to tak bylo...
Občas mi ale kniha připadala trochu nudná a přetazená za vlasy, protože to bylo prostě pořád dokola (řeči o tom jak jsou ženy zlé a jak je bůh potrestá apod.) ale i přes to zase hodnotím velmi kladně :)

Lucy2211
20.08.2015 5 z 5

Třetí díl této ságy se mi (bohužel) zdál malinko slabší, něž předchozí, ale i tak se mi moc líbil. Opět je zde napětí, láska, pocity atd. Bylo to vážně strhující a perfektní čtení, které jsem si moc užila :) Doporučuji :)

Rodaw
19.07.2015 4 z 5

Nádherná kniha, pokračování této dechberoucí ságy nezklamalo... Dávám "jen" 4 hvězdy kvůli tomu, že to nebylo stejně tak strhující jako dva díly předchozí (i tak však tato kniha patří ke špičce!!!). Příběh nevyprávěla Cathy, ale její dva synové - Bart a Jory. To, že byla kniha vyprávěná jiným stylem mě trochu zmátlo a překvapilo, ale zvykla jsem si. Nicméně nejraději mám, když příběh vypráví Cathy.. nevím ani proč, prostě je to pro mě nejlepší..
Tato série je zkrátka ÚCHVATNÁ, PERFEKTNÍ a až neuvěřitelně STRHUJÍCÍ.
DOPORUČUJI!! Momentálně čtu čtvrtý díl a je to opět perfektní. Virginia je zkrátka královna!

LéňaM
01.05.2015 3 z 5

Tomto dílu z napínavé pentalogie už není vypravěčem Cathy, ale její dva synové. Tento díl mě moc nenadchnul. Zdál se mi až přehnaný, ale jsem ráda že jsem si to také přečetla. Je to sice nejslabší článek z této pentalogie, a klidně bych ho i vynechala, ale dalo se. Zato následující díl to vynahradil

Burnettka
07.04.2015 2 z 5

Pokračující knihy jsou zajímavé a celkem čtivé, i když stále nedosahují kvalit "Květ z půdy".

Miss Utahraptor
01.04.2015 2 z 5

Dětský úhel pohledu autorce skutečně nejde. Extrémně chápavého náctiletého bych jí možná ještě uvěřila, ale to stařecké desetileté dítě...

TessaJean
24.03.2015 3 z 5

Jak už se tu zmínily ostatní, kniha je zase o něco slabší než ty dvě předchozí. Ale vzhledem k tomu, že autorka má opravdu úžasný styl psaní, kniha se mi četla opět velice rychle.Jen už ale nevím jestli vůbec sáhnu po dalším dílu.. Hrozně moc mě zajímá jak to bude dál ale bojím se že další kniha mě zklame a už to nebude vůbec ono

cori
17.03.2015 3 z 5

I tento díl vrcholí velkým požárem. Malý Bart byl asi psychopat, je neuvěřitelné, že by se nechal tak manipulovat a jeho rodiče by se spokojili jen s občasnou návštěvou u psychiatra. Cathy se moc mateřsky nechovala.

Beruska18
26.02.2015 4 z 5

Kniha je jako předchozí díly velmi čtivá, jen vypravěčem už není Cathy, ale její dva synové a chvílemi se mi příběh jevil trochu absurdní. Přesto kniha má stále děj, trochu depresivní a plný nenávisti malého chlapce.

petrzel
19.12.2014 5 z 5

Za mě zase dobrý pořád to má děj a pořád musím číst dál a dál abych věděla jak to dopadne.

Ormos Atalia
01.12.2014 3 z 5

Tento 3. díl se mi líbil zatím nejméně.

blanickaa1
24.11.2014 5 z 5

Třetí díl mně nezklamal. Zpočátku mi bylo Barta líto, pak mně štval. Jak jsem ve čtení postupovala,tak jsem ho i chápala. Neskutečně mně rozčilovala Cathy i Chris. Je nesmírně snadné ovlivnit mysl malého zmateného kluka. Nemyslím, že by byl zlý, jen pod vlivem zlého člověka a vinu hážu na jeho matku a "otce". Jsem zvědavá jestli další díly dokážou být ještě depresivnější.

Edona
29.10.2014 3 z 5

Vykoupení ohněm nedosahuje kvalit předchozích dvou dílů. Vypravěčem již není Cathy, ale její dva synové Jory a Bart, což se zpočátku jevilo jako výborné zpestření děje, nicméně příběh samotný se mi jevil poněkud absurdní. A to je nejspíše důvod mého nižšího hodnocení.

Verunka289
28.10.2014 5 z 5

Ani třetí díl mě nezklamal! Kniha velmi poutavá a napínavá. Jen nechápu, kde se v malém Bartovi vzalo tolik zloby! Měla jsem z něj strach!

adorjas
18.09.2014 2 z 5

Jemne zostupná tendencia z pentalógie...Trošku mi už prekážalo čítať len o ľudskej zlobe a nenávisti...