Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1002 228

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

fruitbueno
22.05.2017 3 z 5

Neupírám knize zajímavý námět a neuvěřitelnou čtivost, knihu jsem zvládla za dva dny. Nepochopitelná však zůstává jazyková úroveň textu. Ten rozpor ve vyjadřování postav, ten bil do očí tak, že mi to mi nedalo spát. Vždyť které dítě (!!!) mluví se svými mladšími (!!!) sourozenci takto: "Připusťme, že tahle půda je ošklivá a pochmurná (...), ale proč bychom nemohli v rámci konstruktivního využití svých tvůrčích nadání provést metamorfózu a změnit tuhle šerednou housenku v krásného, vznosného motýla?" Autorka moc neuvažovala, nad formou zvítězil obsah - stále se něco děje, děj se žene kupředu, zápletky taky. A tak to asi má být.

Anie94
21.05.2017 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá a čtivá. To, co se tam událo bylo určitě kruté, nespravedlivé a podlé. Bohužel i takový rodiče, kteří se vzdají svých dětí z nějakých malicherných příčib, jako že se jim zrovna nehodí do krámu, existují.

katerina.l.
26.04.2017 5 z 5

Tak nevím, jestli se mi kniha líbila, nebo nelíbila. Ať tak nebo tak, nemohla jsem se od ní odtrhnout - už abych věděla, jak to dopadne... Jak tu padlo několikrát - velmi silný příběh a hodně propracovaná psychologie postav. Jsem zvědavá na pokračování.

KnihomolkaSuzan
13.04.2017 5 z 5

Velmi silný a emotivní příběh.Určitě to za přečtení stojí!

ReziEngli
10.04.2017 4 z 5

Sice mi přišel příběh místy dost přitažený za vlasy, ale jinak se mi to líbilo. Stylově je to napsané moc pěkně a poutavě. Sice je to velmi smutný příběh, a u konce jsem i brečela, ale i tak si přečtu další díly, protože chci vědět, jak bude příběh Chrise, Cathy a Carrie pokračovat.

nukulkaf
08.04.2017 4 z 5

jak bylo zmineno, hodne mi to pripominalo betonovou zahradu, casto jsem si na ni vzpomnela....jinak opravdu neskutecny pribeh, jsem zvedava na dalsi dily, akorat obcas mi to prislo "az moc", aby to ty deti mohly zvladnout noo

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Příběh byl velmi silný. Četla jsem, protože jsem prostě musela. Litovala jsem ty děti a nemohla pochopit zlou babičku, když babičky většinou rozmazlují. Nechápala jsem jak se pro peníze a chlapa může vzdát matka svých dětí a úplně je zapřít. Kniha je velmi emotivní.

Lucik87
20.03.2017 3 z 5

Hodně mi to připomínalo Betonovou zahradu. Neoslovilo mě to na 100% a děj mě nedokázal pohltit.

reeper
13.03.2017 2 z 5

Kniha mi nesedla. Začátek byl ok, ale pak byl děj celkem nudný. Dost depresivní. Kniha spíše pro ženy, ikdyž ani mé ženě se téma nelíbilo. Další díly série už číst nebudu. Knihu prodám.

Babo
09.03.2017 5 z 5

Tak jsem dočetla první díl a co napsat. V knihovně mají jen pár výtisků a když jsem jela do pobočky , kde nebyly půjčeny další díly, paní knihovnice se na mě podívala , jak to napsat , tak trochu lítostivě ? Přezíravě ? Nevím ,,,a když řekla, že knihy chtěli vyřadit , napadlo mě, že to bude asi pěkný škvár . Omlouvám se autorce .
Nevím samozřejmě jaké budou další díly , ale tento se mi líbil moc . Někdo by si mohl říct , jak je možné číst víc jak 300 stránek , kdy děj se odehrává v jedné místnosti a na jedné půdě a přesto být poutavým a zajímavým čtením .
A Květy z půdy takové opravdu jsou .
Psychologicky vykresléné postavy jsou opravdu uvěřitelné .Ano, dá se pochybovat jestli 12letá dívka uvažuje tak jak je popsáno ,spíš to beru jako vzpomínka na šílené 4 roky vězení .
Takže to zkrátím a doporučuji ke čtení .

Rad.Una..
01.03.2017 5 z 5

Co napsat.. Asi jen WOW.. Vážně nemám slov, nemohla jsem se odtrhnout a přitom se mi vždycky trochu ulevilo, když jsem knihu na chvíli zavřela. Příběh byl velice silný, možná krapet zdlouhavý, ale po dlouhé době kniha přečtená během dne (noci). Jsem zvědavá na zbytek pentalogie :)

JajaCZ
14.02.2017 5 z 5

Hlavná hrdinka mala až priveľmi intelektuálne myslenie, správanie sa a vyjadrovanie, ale inak bol príbeh pútavý. Doteraz som sa vždy dostala len po koniec 3. časti, tak snáď konečne dočítam celú sériu.

mautina7
10.02.2017 5 z 5

Moje první seznámení s V. Andrews, maličko náhodné, dostala jsem knihu darem. Nejsem příznivce "tlustých" knih, ale musím říct, že mě to úplně pohltilo, prožívala jsem silné emoce s Cathy. A to nejen při četbě, ale i po ní, což se mi stává jen velmi sporadicky.

Lucie.noci.upij
10.02.2017 5 z 5

Kniha je napínavá ač se děj odehrává na malém prostoru. Pocity které nenechají člověka klidným a musí tu knihu dočíst a po dočtení už chce číst další díl.. Jen pár pasáží bylo zbyteně zdlouhavých, ale opravdu jen pár, neubírají na mém hodnocení. Příjemná oddychovka pro odpočinkové večery.

Jane417
04.02.2017 5 z 5

Pět hvězdiček dávám autorce za výborně napsanou knihu, ale jinak.....
Psycho, psycho, psycho!!! Několikrát jsem se sama sebe ptala, proč to vůbec čtu? Jenže nešlo přestat!!! U čtení Květů z půdy mi bylo fyzicky špatně a to po celých 380 stran! Příběh dětí jsem prožívala s nimi! Vše, jako bych na půdě byla zavřená taky! Možná o to víc, že jsem sama máma, mám tříletého synka a absolutně jsem nechápala!!! U žádné jiné knihy jsem se tak nebála! Měla jsem strach otáčet stránky... netušila jsem, že jsem takhle slabá povaha. Přesto jsem knížku přečetla za dva dny, protože byla strhující. Do dalšího dílu se pustím, ale ne hned! To nedám!

Kaja01
01.02.2017 5 z 5

Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díly! Měla jsem vysoká očekávání a autorka nezklamala. :)

peta9726
26.01.2017

Jestli ve mě nějaká kniha vzbudila takové pocity jakoby se mě příběh týkal samotné, tak to byla tato kniha. Chvílemi jsem cítila skoro tak hořkou beznaděj a nenávist jako hlavní hrdinové. O to více mě mrazí, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí.

RyxiraAmyGinger
20.01.2017 5 z 5

Hrozně se mi to líbilo, i přesto, jak neuvěřitelně smutný příběh to je. Rozhodně hodlám zhltnout celou pentalogii, a to co nejdřív. Přesně takovéhle knižní série miluju - ty, jejichž díly mě okamžitě nakazí touhou přečíst si ty následující. Matka Chrise, Cathy, Coryho a Carrie mi připadá tak rozporuplná... zdá se mi neuvěřitelné, co s ní dokázala udělat touha po penězích. Její první manžel v ní zřejmě uspal všechny její špatné vlastnosti, její chtivost a sobeckost... po jeho smrti vypluly na povrch v té nejobludnější podobě. Doufám, že se jí Cathy a její sourozenci pomstí a že bude trpět jako trpěli oni a ještě mnohem víc.

LoveChrismas
03.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.. Tuhle knihu by si měl přečíst každý, až pak si začneme vážit toho co máme

pavlinkaa
27.12.2016 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo. Děj mě pohltil. Četla jsem a četla protože jsem byla zvědavá, jak tohle dopadne.
Jdu číst druhý díl :)

zfilmováno americká literatura