Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1002 228

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

Bukina
30.03.2018 3 z 5

Příběh byl pro mě poutavý a rozhodně mám chuť si přečíst i další díl. Ne všechno mi ale bylo po chuti,proti tři hvězdy.

Janaves
16.03.2018 4 z 5

Prostě skvělé!

Uroborus
12.03.2018 5 z 5

Chlapi, prepáčte, občas som si prečítal aj knihy, ktorými si moja manželka, v krásnom období porevolučnom, vyzdobovala knižnicu. A túto pentalógiu som zhltol na jeden šup! No môžem za to, že je to dobré? A prečítal som si ešte zopár iných manželkiných kníh!

qydko
27.02.2018 5 z 5

Vždycky, když jsem si říkala, že má autorka moc bujnou fantazii, vzpomněla jsem si, že kniha je podle skutečné události... ne, to snad ani není možné, čeho jsou lidé schopni. Kniha čtivá, mrazivě opravdová. Už se těším na další díl.

syky245
11.02.2018 5 z 5

Udělala jsem zásadní chybu a to, že jsem se do knihy pustila až po shlédnutí filmu, ale stejně byla úžasná. Příběh o silném poutu mezi sourozenci, o sobeckosti a falešnosti. Určitě doporučuji přečíst, protože tohle je příběh, který umí pohltit a i vehnat slzy do očí.

nikol2178
03.02.2018 5 z 5

Nádherný příběh, už se těším na další díl. :)

Olous1
19.01.2018 5 z 5

Četla jsem knihu,když byli děti malé...tak jsem po ní opět sáhla a stále mám s toho husí kůži. Je to hodně emotivní příběh dětí. ..doporučuji přečíst.

JustWomen
10.01.2018 4 z 5

Pokud je to opravdu příběh inspirovaný skutečnou události, jde z toho jde mráz po zádech. Příběh čtyř děti vězněných na půdě mě naprosto vtáhl do děje, možná byly jejich rozhovory trochu přitažené za vlasy, jejich chování někdy nepochopitelné, protože starší sourozenci měli příležitost přivést pomoc, ale bylo to čtivé a poutavě napsané. Bohužel i takové jsou matky ...

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

citronekodvedle
03.12.2017 5 z 5

absolutní pecka, ten konec mě dostal, zkuste po dočtení začíst číst znovu, jakoby to byl uplně jiný příběh, určitě dočtěte do konce

evickakyticka
15.11.2017 2 z 5

Začátek příběhu mi přišel takový kostrbatý, ne moc přesvědčivě podaný. Říkala jsem si, že téma za přečetení stojí a taky mě přemohla zvědavost - četla jsem dál. Děti jako postavy mi nevadily, jejich vývoj se i dal tak trochu předvídat. Koho jsem ale nemohla vystát a hned bych mu jednu vrazila, byla postava matky. Ty její sladké řečičky a přitom nic z toho. Postava babičky měla možná působit jako největší zlo, ale u mě vyhrála ulhaná matka. Ke konci příběhu došlo na další rozkrytí a já si říkala, že se to mohlo stát už dřív. Samozřejmě, že nahlédnu i do anotace dalšího dílu, ale nejsem si jistá, že chci číst pokračování. Budu si to muset ještě chvilku uležet...

denisa7400
10.10.2017 5 z 5

První kniha u které jsem chtěla, aby už skončila.

MOu598
04.10.2017 4 z 5

Citát:
"Neexistuje taková nenávist, jako ta, která se narodí ze zrazené lásky."

koki.veru
17.09.2017 5 z 5

Bohužel jsem se k této knížce dostala až po filmu, ale i přesto úžasný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Okamžitě jsem si oblíbila postavu Cathy i Chrise, a okamžitě se jdu vrhnout do dalšího dílu.

locin
11.09.2017 5 z 5

Opravdu příběh inspirovaný skutečnou události?? Z toho jde mráz po zádech. Ale můžu říct, že kniha opravdu naprosto vtáhne do děje, takže okamžitě musíte začít číst další díl, aby ste věděli co se bude odehrávat dál..

Marčullkas
05.09.2017 3 z 5

Ano v polovině jsem chtěla knížku odložit, ale něco mě pořád nutilo číst dál a dál, až jsem knížku dočetla a mé pocity z ní jsou rozporuplné.

KnihomolkaMari
30.07.2017 5 z 5

Ach,jak já tuto depresivní knihu miluji, bohužel někdy až tak, že se mi nechtějí ani dočítat další díly protože se o osudy těchto nevinných dětí bojím až moc.

JessieEx
20.07.2017 5 z 5

Byla to opravdu psycho knížka. Ale vzhledem k tomu, že jsem věděla podle zdejších komentářů, co od knihy čekat, nebyla jsem tak šokovaná, nepřišlo mi to tak úchylné ani morbidní. Naopak to bylo neskutečně čtivé, nedokázala jsem knížku odložit a četla dlouho do noci, i když jsem věděla, že se mi pak bude špatně vstávat. Co mě však šokovalo je to, že je příběh snad napsán na základě skutečné události! Příběh čtyř sourozenců, kteří se po smrti otce ocitli zavření na půdě domu své babičky a několik let tam byli zamčení. Na to, že se děj odehrával převážně jen na půdě byl překvapivě poutavý, když se děti chystaly sníst myši, musela jsem přeskočit pár řádků, ale když se do sebe zamilovali po dlouhé době v izolaci bratr se sestrou, vlastně už mi to ani tak divné nepřišlo... Jsem zvědavá na druhý díl a určitě se do něj co nejdřív pustím!

Luciáš55
22.06.2017 3 z 5

Uff konečně jsem jí zdolala, musím říct, že to taková bomba nebyla. Děj se neskutečně táhl, i když tam byly pasáže, které byly napínavé, ale těch bylo málo. Nesedl mi ani styl psaní autorky, nebo to možná bylo i špatným překlad, co mi nesedl. Při představě, že se tohle stalo, mi nahání husí kůži. Možná si přečtu další díly, ale jen proto, že jsem zvědavá jak to skončí.

nikol1774
31.05.2017 3 z 5

Knihu jsem si koupila na doporučení od mě skvělé paní kadeřnice. Velmi mě zaujalo její podání příběhu, byla jsem neskutečně nadšená, že je tato knížka o něčem co ještě neznám. Děj byl tedy opravdu dobrý, dobrá zápletka, ale proč se to sakra táhlo přes celou knihu. Neskutečně zdlouhavá knížka a zbytečně, četla jsem stránku po stránce a pořád jsem se nemohla dostat ke konci. Myslím si, že kdybych vzala do ruky pár stránek a otočila vůbec byl to nevadilo.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews