Budú aj tŕne

Budú aj tŕne https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434484/bmid_budu-aj-trne-D3d-434484.jpg 4 457 71

Květy z půdy série

V tretej časti päťdielneho románu Virginie Andrews sa čitatelia stretávajú hlavnými predstaviteľmi, súrodencami Cathy a Chrisom, ktorí taja svoje príbuzenstvo, aby spolu mohli žiť v partnerskom zväzku. Celý príbeh je vyrozprávaný Cathinými synmi – nevlastnými bratmi, štrnásťročným Jorym a deväťročným Bartom Shaffieldovými. Rovnako ako ostatní, ani oni netušia o desivých tajomstvách rodiny, ani o tom, kto sú tí, čo ich vychovávajú a aké dramatické detstvo prežili. Veselý a dobrosrdečný Jory sa pripravuje na dráhu tanečníka, zatiaľ čo problematický a neobratný Bart žije vo svojom vlastnom svete fantazijných predstáv. Zdanlivo pokojný život nevšednej rodiny naruší príchod nových susedov. Keď vedľajší dom obsadí bohatá stará pani so svojím komorníkom, osamelý Bart v nich nájde svojich jediných priateľov. Zhubný vplyv tajomných neznámych však nenechá na seba dlho čakať, a proti vôli Cathy a Chrisa sa pomaly začína rozmotávať spletité klbko strašných rodinných tajomstiev… Populárna rodinná sága, ktorá sa dočkala aj filmového spracovania, si vďaka zaujímavému a strhujúcemu príbehu našla milióny priaznivcov na celom svete.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Noxi

If There Be Thorns , 1981

bedkniha
03.02.2024 4 z 5

Mám ráda rodinné ságy, proto jsem se rozhodla tuto sérii dočíst. Tato kniha se mi zrovna hodila i do letošní čtenářské výzvy k bodu č. 11 - Kniha, která naráz splňuje dvě témata loňské výzvy a to bylo téma č. 9 - Kniha z bazaru DatabazeKnih.cz + 14 - Kniha, která je součástí série.
Právě jsem na začátku 4.dílu ( Setba minulosti ) a musím konstatovat, že souhlasím se čtenářem Youn@n, že to mělo skončit druhým dílem, který se mi líbil víc než první - Květy z půdy. Ale uvidím.......

Youn@n
29.08.2023 odpad!

nedočteno.. spisovatelka měla skončit u druhého dílu...

uzivatel83509
28.02.2023 4 z 5

Předchozí dvě knihy jsem nečetla, ale viděla jsem několikrát filmové zpracování.... možná proto jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, protože jsem měla před očima film. Kniha je to hezká, čtivá a dobře napsaná, ale člověk musí mít náladu zrovna takovéto věci číst..

Nofar197
09.01.2023 odpad!

Myslim, že Lístky ve větru měla tato série skončit, Vykoupení ohněm je opravdu přes čáru.

Alena_S
10.07.2022 4 z 5

Sérii - a většinu knih paní Andrewsové - jsem četla před lety a pamatuju si, že to byla šíleně silná, spíš silně šílená témata, ale tahle kniha pro mě byla jedna z nejvíc "hardcore" (asi kvůli psoponíkovi).

knihomolka74
26.06.2022 4 z 5

Třetí díl série se mi četl poněkud hůře, než první dva. Méně mi vyhovovalo vyprávění z pohledu Barta a Joryho. Jinak byl příběh trochu děsivý, mrtví mazlíčci, psychicky narušený chlapec, šílený komorník. Asi si dám před dalším dílem chvilku pauzu.

Kniholenka9
20.10.2020 3 z 5

U tohoto dílu mi moc nevyhovovalo vyprávění z pohledu Joryho a Barta. Tahle kniha mě bavila ze všech nejméně z celé série.

Monkas1
10.10.2020 5 z 5

Doporučuji

martunka
04.09.2020 4 z 5

Napínavý a silný příběh....

Alienn
04.04.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil o něco více než předchozí. Moje sympatie hlavní hrdinka ani v této knize nezískala a bohužel je neměl ani Chris. A jsem zvědavá s čím autorka přijde v dalším pokračování.

minde
25.11.2019 5 z 5

Do toho třetího dílu se mi moc nechtělo, protože druhý díl už mě tak moc nebavil, a já jsem si říkala, že už to bude nuda, co se tam bude asi řešit. Ale ještě, že jsem to nevzdala, když se to pak rozjelo, nedokázala jsem přestat číst. Z Bárta jsem fakt měla strach a Cathy mi bylo líto. Fakt skvělé a napínavé pokračování, které mě nutí pustit se do dalšího dílu.

Čendovamáma
14.09.2019 4 z 5

Třetí díl mě bavil, jen stěží jsem knihu odkládala...počtení plné zvratů, dramatických okamžiků, člověk moc nevěděl, co se bude odehrávat dál...
Cathy mi tentokrát lezla na nervy méně než ve dvojce, bylo mi jí někdy líto...dobře propracované charaktery postav, Bart samozřejmě top :-)
Slušné 4*

MirkaProk
28.05.2019 2 z 5

Tento díl byl o trochu lepší než díl druhý, ale na první díl, který mne úplně uchvátil nemá. Bart je psychopat, kterého bych se bála a obdivuji všechny, kteří s nim měli trpělivost a neustále ho omlouvali a zastávali se ho a Amos to byl druhý blázen. Celou ságu nakonec někdy přečtu, protože mne zajímá, jak se to bude vyvíjet dál, ale jinak to nejsou knihy, které bych někdy chtěla číst znovu.

oluskace
05.03.2019 4 z 5

Nevim jak u vás, ale u mě docela sousto na psychiku ( Bart). Musim si přečíst něco jiného než začnu číst další díl. Ale jinak jsem s knihou spokojená

endyelis
07.07.2018 5 z 5

Není to asi pro každého, ale mě to baví :-)
Tento díl je zase o něco napínavější.

Bukina
10.04.2018 3 z 5

Tento díl mi připadal jako dokonalá fantasmagorie,ale zajímavá do poslední stránky.

Netopyr07
03.01.2018 2 z 5

První dva díly byly sice také šílené, ale jako tento třetí díl rozhodně ne. Zřejmě nemám náladu číst o psychopatech, o psychicky narušených chlapcích, zvrhlých komornících a incestech, zabitých domácích mazlíčcích a požárech. Další díly číst nebudu ani omylem.

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

koki.veru
01.10.2017 4 z 5

Oproti prvnímu a druhému dílu byl třetí díl slabší, ale i přesto zajímavý. Kniha už nebyla vyprávěna z pohledu Cathy, ale jejich synů a ze začátku se mi trochu motali.

mautina7
18.06.2017 3 z 5

Mnohem slabší v porovnání s předchozími... Co se však povedlo je vykreslení vlivu rodičů na celý život člověka.