Květy slunce

Květy slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398304/bmid_kvety-slunce-r1F-398304.jpg 4 597 144

Rupi Kaur, autorka bestselleru #1 podle New York Times milk and honey, přichází se svou dlouho očekávanou druhou sbírkou poezie. Živá a transcendentní cesta růstu a zahojení. Původ a vyjádření úcty ke svým kořenům. Vyhoštění a následné nalezení domova v sobě samém. Rozdělené do pěti kapitol a ilustrováno samotnou Kaur, the sun and her flowers je cestou chřadnutí, pádu, zakořenění, růstu a rozkvětu. Oslava lásky a ve všech jejích podobách. „Toto je recept na život, řekla mi matka, když mě držela v náručí a já plakala, mysli na ty květiny, které můžeš zasadit na zahradě každý rok a ony tě naučí, že lidé musí také zvadnout, upadnout, vypustit kořeny a povstat, aby mohli vykvést.“... celý text

Literatura světová Poezie Citáty a přísloví
Vydáno: , Omega

The Sun and Her Flowers , 2017

VeFab
27.10.2023 5 z 5

Stejně dobré jako první díl.
Opět skvělé ilustrace.
Chystám se na další knihu.

MadlenkaM
02.10.2023 5 z 5

Skvělé ilustrace, silný příběh, hodně mi kniha pomohla urovnat si myšlenky a uzavřít určité kapitoly mého života.

klaraj093
21.08.2023 3 z 5

Nejsem zrovna velký čtenář poezie, ale tohle mělo něco do sebe. V hodně básních jsem se našla. Přečtu si určitě všechny ostatní knihy.

_Brunetka_
30.06.2023 4 z 5

Opět pro mě skvělá sbírka moderní poezie, i když jsem ji četla až po autorčině oblíbenější prvotině Mléko a med. Troufám si říct, že se tu zabývá snad ještě vážnějšími tématy, nejde tu totiž jen o sebelásku, rozchody, vztahy, otevírá se nám tu mnohem víc a pomocí svých veršů nám vypráví o společnosti, pro kterou jsou ženy stále podřadné, emigraci z rodné země, úctě, kterou cítí ke svým předkům, znásilnění, jež zažila, Zkrátka, zase se jedná o silné čtení plné emocí. Oceňuju také to, že tu najdeme srozumitelné texty, které si mohou najít cestu k řadě z nás. Za mě tedy určitě doporučení a pokud chcete vystoupit z komfortní zóny tímhle směrem, s Rupi Kaur nesáhnete vedle.

nelcisko
09.06.2023 4 z 5

Hodně jsem se na tuto knihu těšila, protože první kniha autorky "mléko a med" mě uchvátila. Tato nebyla špatná, ale nadšená jsem už rozhodně nebyla.

Vida66
02.02.2023 5 z 5

Úžasné... Ještě mnohem lepší, než mléko a med.

jiri77
21.01.2023 5 z 5

Hodně dobrá básnická sbírka, je pravda ,že je spíše určená pro ženy ,ale i já ,jsem s touhle knihou prožil skvělou moderní poezii. Za mě jednoznačně doporučuji.

Knihotyna
12.01.2023 4 z 5

Druhá sbírka v pořadí (u mě tedy až po Home Body) a za mě byla knížka o malinko slabší. Ze začátku jsem měla problém se do textů ponořit, naladit se na tu správnou vlnu, ale povedlo se a já nelituji, že mám načtenou i tuto sbírku :).
V této sbírce mi přišlo více indické kultuře a jejím přístupu k ženám, k dívkám, k rodinám.
Skvělé a vřele doporučuji!
Každá žena či dívka si v knize zajisté najde úryvky, které jakoby jí mluvily z duše.

CervenaVeronika
07.01.2023 1 z 5

Flop. Zaujal mě jediný text, ostatní bohužel nikoliv. Nevím, jestli bych texty nazvala básněmi, znaky poezie totiž pozbývají.
Měla jsem pocit, že téma, myšlenky i jejich podání bylo velmi repetitivní a nezáživné.

AkiB
09.10.2022 5 z 5

Krásné počtení, některé básně mě chytily za srdce.

VercaV
07.10.2022 odpad!

Ani druhý díl mě neoslovil. Tento styl není pro mě. Pro mě je to nudné a zbytečné. Nic jsem si z toho nevzala.

vendy246
02.09.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Upřímnost a otevřenost. Pocity a myšlenky ve formě poeze nepoezie, která ke mně promlouvala moc.
"když chlapci uvidí ovoce dostanou chuť...
musím přesvědčit polovinu populace
že mé tělo není jejich postel..."

Gabux
25.08.2022 4 z 5

Nemám ráda poezii. Opravdu ne. Musím ale uznat, že tahle kniha mi pomohla, když mi bylo nejhůř. Několikrát. Nevím, jak se ji to povedlo. Ale povedlo se ji to. Kniha je krásně zpracovaná a citlivě vypráví o bolestivých událostech v životě. A následně i o hojení a naději. Za mě něco, co by si měl přečíst každý, kdo čelí nějaké bolístce na duši.

MartinkaSl
13.07.2022 4 z 5

Tato sbírka se mi líbila mnohem více než Mléko a med. V prvních třech částech jsem sice s autorkou tolik nesoucítila, ale poslední dvě jako by mi mluvily z duše.

Krásná sbírka.

Moderní poezie mne baví čím dál více.

_Knihomolka_
24.06.2022 4 z 5

"You must have a
honeycomb
for a heart
how else
could a man
be this sweet."
Sice mě sbírka Mléko a med oslovila malinko více, ale ani u této jsem se nenudila. Opět zde byly básně, které jsem si přečetla několikrát, ale také i ty, které mi přišly slabší. Rupi do nich vložila procítěnost, nadhled a jasné poslání. Stejně jako první, i tuto knihu jsem četla v angličtině, což mi vyhovovalo více, než kdybych ji četla přeloženou do češtiny. Když jsem si totiž na internetu přečetla pár veršů v našem jazyce, přišlo mi, že překlad dílo ochudil o ty správné prožitky a pocity, které do něho autorka původně zakomponovala.

anonymní.Ilja
17.06.2022 2 z 5

Zklamání. Očekávání předčila skutečnost. Pěkně koncipované a zpracované. Hromada pěkných veršů. Ale na knihu o 256 stranách a takovém celosvětovém věhlasu je to málo. Feministický náboj v knize mi přišel zbytečně ostrý a nepůsobil na mne se zdravou přirozeností.

Theliel
31.03.2022 4 z 5

Tohle je druhá sbírka co jsem od Rupi přečetla, a líbila se mi stejně jak první. Je lidská a přirozená. Měli by jsme se sami sebe vážit a toho, že můžeme žít.

holkazbrooklynu
21.03.2022 3 z 5

Novodobá poezie co stojí za přečtení. Autorka zde promítá své zážitky ze života, především cestu rekonvalescence . Skvěle napasované na dnešní dobu a strasti či slasti dnešní mladé generaci. Z knihy přímo cákají emoce co vás chytí za srdce.

Kara28
17.03.2022 4 z 5

Mléko a med byla lepší, ale i tato se mi líbila. Ve spoustě básní se člověk najde.

FejKýý
25.12.2021 4 z 5

Tak zatím se mi kniha Mléko a med líbila více. Ze začátku jsem si myslela že tahle pro mě bude lepší. Strašně mi to sedlo a našla jsem se v tom ale jen nějak ze začátku, čím víc to šlo dál a byla jiná témata, tak už to pro mě nebylo tak osobní. Ale i tak se mi sbírka Květy slunce velice líbila a už se těším až se pustím do té poslední. 3,5*