Květy slunce

Květy slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398304/bmid_kvety-slunce-r1F-398304.jpg 4 597 144

Rupi Kaur, autorka bestselleru #1 podle New York Times milk and honey, přichází se svou dlouho očekávanou druhou sbírkou poezie. Živá a transcendentní cesta růstu a zahojení. Původ a vyjádření úcty ke svým kořenům. Vyhoštění a následné nalezení domova v sobě samém. Rozdělené do pěti kapitol a ilustrováno samotnou Kaur, the sun and her flowers je cestou chřadnutí, pádu, zakořenění, růstu a rozkvětu. Oslava lásky a ve všech jejích podobách. „Toto je recept na život, řekla mi matka, když mě držela v náručí a já plakala, mysli na ty květiny, které můžeš zasadit na zahradě každý rok a ony tě naučí, že lidé musí také zvadnout, upadnout, vypustit kořeny a povstat, aby mohli vykvést.“... celý text

Literatura světová Poezie Citáty a přísloví
Vydáno: , Omega

The Sun and Her Flowers , 2017

domino1701
25.08.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Prostě nádhera. :)

Nikollinka
18.08.2019 5 z 5

Líbilo se mi více než mléko a med..

Petra024
16.08.2019 5 z 5

Květy slunce jsou nadherné, úžasné a velice prožité citáty. Autorka se dobře zaměřila na to co se právě děje v životě a hlavně na světě. Veliká poklona prostě úžasná knížka. Jako u předchozí knížky Mléko a Med každý by si měl tuto knížku přečíst. DOPORUČUJI!!!!!

Anna 13
04.08.2019 5 z 5

Miluju to...
Budu se snažit žít to.
Miluju to, potřebuju to, prožívám to...

Je to to, co hledá mnoha žen.
Je to zážitek, který můžete mít znovu a znovu...

BUĎME KVĚTY SLUNCE! VŠECHNY.

asanita
31.07.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v originále a po předchozím Mléce a medu mě rozhodně nezklamala. Básně jsem přečetla jedním dechem a celkově sbírku hodnotím jako výrazně povedenější, než bylo Mléko a med.

Pedias
30.07.2019 5 z 5

♥ - víc není potřeba

Andynka
26.07.2019 4 z 5

No sláva !! Tohle jsem očekávala, už když jsem šla číst Mléko a med. Je zde vidět dospívání u autorky. Už to nejsou takové ty přehnané , nebo naivní názory.
Moc se mi to líbilo, jak do toho dala autorka svou duši.
Nechala nás nahlédnout do jejího nitra. Ukázala nám svoji bolest, ale zároveň touhu se nevzdávat a žít život dál.
Moc se mi líbila i poezie o tom, jak těžké je pro její rodinu se začlenit do nové komunity a podobně.
Celou poezii nám doplňují ilustrace od samotné autorky, který to hezky celé podtrhnou.
Přečetla jsem to hezky pomalu a téměř vše si vychutnala.

Ronnie68
22.07.2019 5 z 5

knihu jsem přečetla jedním dechem ... mě se na této knize líbí, že je z ní krásně vyčíst, jak se autorka cítí, a že se musí se svými smutnými tak i šťastnějšími pocity podělit se čtenáři ...

Anna27
15.07.2019 5 z 5

Tyhle básně měly mnohem větší hloubku, než v Mléko a med. Někomu můžou přijít smutné, ale jsou taaaak upřímné. Opravdu, některé si čtu vícekrát za sebou a říkám si wau. U poezie je strašně těžké se zalíbit a nechci srovnávat, ale Rupi je zatím jediná, jejíž básně se mě nějak dotkly a to čtu jak novodobou poezii, tak tu starší. Je v tom příběh. Byla jsem skeptická, ale teď vím, ze příští knihu si opět přečtu.

Corly
27.06.2019 3 z 5

Mám podobný názor jako čtenářka Vlkove.
Taky mám radši básničky s lehkostí...tady se jich sice pár taky našlo, ale spíš na mě působily smutně. Některé se mi líbily hodně, jiné zase vůbec. Takže tři hvězdy.

Nicolka77
20.06.2019 4 z 5

Dávám o * méně, jelikož mě více nadchlo dílo "MLÉKO A MED"..ale i tak byla knížka krásné zprijemneni dne. Četla se velmi dobře a i některé autorciny věty jsem si v knížce vyznačovala. Jde vidět že Rupi psat opravdu umí! :) A určitě se jako k předchozí knize rada někdy vrátím.

Leniii
13.06.2019 5 z 5

Mám ráda tyhle básně. Líbí se mi upřímnost autorky.

markulka
13.06.2019 5 z 5

Tahle sbírka si našla místečko v mém srdci a už navždy v něm zůstane. Pro mě to byla jedna velká duševní očista, která mě neskutečným způsobem dokázala povzbudit!

vlkove
09.06.2019 3 z 5

Moderní poezie je pro mou osobu zajímavým zpestření.
Rupi Kaur píše o ženských tématech ale musím říci, že mi její básně přijdou určitým způsobem těžké. Po přečtení obou sbírek poezie Rupi Kaur jsem byla rozladěná a neměla úplně dobré pocity. Po pravdě v poezii mám ráda určitou lehkost, které se mi v těchto sbírkách nedostalo.
Některé básně jsou lepší a některé horší, přišlo mi jako by se autorka často opakovala a v některých případech to nebylo potřeba.
Hodnotím knihu 3,5 hvězdami.

Simikik
07.06.2019 2 z 5

Kniha je sbírkou básní bez teček a čárek, jakoby bez konce. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, jak autorka píše. Zamilovala jsem se však do upřímnosti a otevřenosti. Oceňuji její odvahu jít "s kůží na trh".

Analady
01.06.2019 4 z 5

Autorka umí opravdu hezky a procítěně popisovat svoje pocity. Je velmi otevřená a jde hodně do hloubky. Když píše o bolesti, cítíte bolest. Když zmiňuje vděčnost, prožíváte vděčnost s ní. Knihu jsem četla v angličtině, které dodává dílu ještě větší poetičnost. Krása.

evasamankova
31.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavá sbírka (ne)básní, která se dotýká hned několika ožehavých duševních témat.

TerkaM
28.05.2019 5 z 5

Tohle bylo super a bavilo mě to daleko víc než Mléko a med. Básně byly daleko více propracovanější a řekla bych, že do nich autorka dala o dost víc sama ze sebe než u předchozí sbírky. :)

ElizabethB
28.05.2019 4 z 5

Lepšia ako Mlieko a med.

marta14
26.05.2019 4 z 5

To je poprvé, co jsem přečetla moderní poezii. A nečekaně se mi to líbilo. Sice ne všechny myšlenky mě oslovily, ale na mnoho z nich jsem potřebovala lepíky. Ke knize se určitě někdy vrátím. Doporučuji. A někdy si přečtu i Mléko a med :).