Květy slunce

Květy slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398304/bmid_kvety-slunce-r1F-398304.jpg 4 597 144

Rupi Kaur, autorka bestselleru #1 podle New York Times milk and honey, přichází se svou dlouho očekávanou druhou sbírkou poezie. Živá a transcendentní cesta růstu a zahojení. Původ a vyjádření úcty ke svým kořenům. Vyhoštění a následné nalezení domova v sobě samém. Rozdělené do pěti kapitol a ilustrováno samotnou Kaur, the sun and her flowers je cestou chřadnutí, pádu, zakořenění, růstu a rozkvětu. Oslava lásky a ve všech jejích podobách. „Toto je recept na život, řekla mi matka, když mě držela v náručí a já plakala, mysli na ty květiny, které můžeš zasadit na zahradě každý rok a ony tě naučí, že lidé musí také zvadnout, upadnout, vypustit kořeny a povstat, aby mohli vykvést.“... celý text

Literatura světová Poezie Citáty a přísloví
Vydáno: , Omega

The Sun and Her Flowers , 2017

anez66
28.01.2020 5 z 5

Neskutečné, jakou slova mají sílu. Stačily pouhé tři řádky slov, aby mi vehnaly slzy do očí.

Hanka123
20.01.2020 4 z 5

Básně nutí k zamyšlení nad životem

jengibre
09.01.2020 4 z 5

Mám li být upřímná, na tento druh poezie moc nejsem – nepovažuji ho za plnohodnotný. Toto byla ale nádhera. Sama vlastně pořádně nevím proč :-) Verše jsou tak autentické, intimní, syrové, přímočaré, ryzí... Je cítit, že vychází přímo z autorčina nitra. Nejvíce mě zaujaly „básně“ ve kterých se dotýká migrace a ženských práv – těm vyloženě tleskám. Když jsem dočetla Mléko a med, myslela jsem, že se do další knihy nepustím. Zvědavost mi ale nedala a jsem za to ráda.

Michaela91
09.01.2020 2 z 5

Pro mě poezie prostě není. Přečetla jsem kvůli čtenářské výzvě ale vlastně nevím o čem knížka byla.

Alex.rrr
01.01.2020 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 nebo 4 hvězdami, ale vůči jiným knihám by to nebylo fér. Nejsem na básně, ale dala jsem knize šanci a je svým způsobem pěkné a rozhodně lepší než Mléko a med, ALE... nevím proč, ale v každé části knihy jsem ze všeho měla víc jak ponurou náladu a šíleně pesimistické pocity. Kniha pojednává o těžkých tématech - znásilnění, emigrace, láska, smrt, ale i v části, která má být povznášející na mě ten dojem neudělala. Neznám bližší osudy autorky, jestli prošla něčím z tohoto, ale je to hodně depresivní čtení. Ilustrace v knize jsou velice pěkné, to je malé plus :)

Alethea_k
01.01.2020 3 z 5

Četla jsem v aj.
Kniha pojednává o ještě závažnějších věcech než Milk and Honey, ale... Tím, že se mi drtivá většina věcí nestala, nemohu se s texty plně ztotožnit, téměř nic to ve mně nezanechalo. Jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale jednou stačilo. Bohužel...

Bustedka
28.12.2019 5 z 5

Tahle kniha je o mně. Taky je o mojí ségře a mámě. O mojí spolužačce i kolegyni z práce. Taky o paní co potkávám na chodbě, učitelce ze školky a věřím že i o té paní, co jsem onehdy pustila sednout v MHD. Tahle kniha je o ženách. Každá si v tom najde to své. A nutno říct, že někdy je to opravdu úderné

TerezaJágrová
25.12.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, stejně tak jako mléko a med. Autorky styl psaní je dokonalý. Neustále mám obě knihy na stole a občas si v nich listuji. Moc doporučuji.

Nikol22
16.12.2019 4 z 5

Květy slunce je jasný důkaz toho, že slova dokážou zranit stejně tak, jako činy. V této sbírce se nám autorka snaží ukázat, jak jsme my sami tou nejdůležitější součástí našeho života, který je občas těžký a mnohokrát nás srazí na kolena, ale i přes všechno to špatné, co se nám děje, musíme zůstat silní a být vděční za každou maličkost, která nám je dána, protože jiní takové štěstí mít nemusí. Autorka nám ukázala, že si máme vážit sami sebe, protože na konci stejně zůstanete jen vy a vaše tělo.

Roscata
06.12.2019 5 z 5

Co říci? Někdo to bude nesnášet, někdo milovat. Já to miluju. Především to s jakou otevřeností Rupi Kaur píše.
Řekla bych že je to o kapku lepší než Mléko a med. Asi kvůli textům věnovaným rodině, kořenům a migraci. A zajímavým ilustracím.
Báječná jednohubka na líné odpoledne.

medialstar
24.11.2019 4 z 5

Mnohem vyspělejší než Mléko a med. Některé kousky velmi zdařilé. Ilustrace výborné. Pokud to tak půjde dál, ještě se máme na co těšit.

Anilka13
04.11.2019 5 z 5

Jedním slovem: nádhera!

Kacennnka
03.11.2019 2 z 5

Rupi Kaur by měla zůstat u instagramových postů. Což je prostě ideální formát na čtyř řádkové proudy myšlenk oddělené enterem. Nemluvě o tom, že bez toho enteru by to prostě byla naprosto obyčejná věta. Zkusila jsem to dvakrát, ale prostě se s Kaur nekamarádíme.

clouds
18.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha poezie, myšlenky mířící přímo k srdci, napsáno velmi citlivou a empatickou ženou, překrásné...

Zůzalína
18.10.2019 4 z 5

Nápaditá poezie

Ametymka
27.09.2019 5 z 5

Četla jsem jí spolu s -Mléko a med-. Prolnuly se mi do sebe, obě přišly v tu správnou chvíli.

SweetCake
21.09.2019 5 z 5

Knížku jsem četla v originále a moc se mi líbila. Upoutala mě mnohem více než Mléko a med a určitě bych se k ní někdy ráda vrátila znovu. Kniha je plná emocí a každý si v ní najde to své. Moc hezké jsou také ilustrace, které dokonale podtrhují krásu a jedinečnost knihy.

evelýny
08.09.2019 5 z 5

je nekonečno způsobů
jak můžeme změnit tento svět
-vyber si ten svůj

uzdravit se
znamená
sestoupit ke kořenům
svých ran
a slíbat všechnu bolest

Přestože v mém věku již mám své oblíbené autory i básně, stále nepřestanu hledat novou inspiraci pro svoji duši. A v této sbírce je jí tolik ...

dokud
svítí slunce
květiny rozkvétají
není se čeho bát

ThrisaManx
05.09.2019 4 z 5

Ačkoli nejsem moc zastáncem moderní poezie, přesto jsem se pustila do této knihy. Neměla jsem vůbec žádná očekávání, ale nakonec to bylo fajn. A líbilo se mi to. Spousta pocitů, nahlédnutí do jiné kultury...Mléko a med mě tím málem, co jsem přečetla, nijak neoslovilo, ale tohle bylo zajímavé, navíc ty ilustrace....Takové milé oddechové počtení.

Sarajana
28.08.2019 5 z 5