Květy nad peklem

Květy nad peklem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397526/bmid_kvety-nad-peklem-5S9-397526.jpg 4 215 80

Teresa Battagliaová série

Psychologický thriller zavede čtenáře do ponuré zasněžené krajiny italských Dolomit, imaginární furlánské vesničky, jejíž klidný život naruší série vražd. Záhadný pachatel číhá na své oběti v hlubokých lesích a jedná s extrémní brutalitou. Vyšetřování vede šedesátiletá Teresa Battagliová, ostřílená specialistka na vraždy, která pod drsnou slupkou tají křehký vnitřní svět. Životem unavená žena se díky svým výjimečným empatickým schopnostem snaží všemi silami vcítit do myšlení hromadného vraha a zachránit jeho poslední oběť, zároveň se však musí obávat, že právě o svou hlavní zbraň, výjimečný pozorovací talent, už brzy přijde. Autorka zasadila strhující vyprávění do sugestivních obrazů důvěrně známé krajiny svého domova, kde se pod zdánlivě pokojným povrchem skrývá nejedno tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Argo

Fiori sopra l'inferno , 2018

mnohoknih
17.03.2024 3 z 5

Thriller od první stránky. Dvě časové linie. A jen čekáte, kdy se to propojí. Zhruba v půlce příběhu už je dost předvídatelné, kdo, co a jak. Hlavní vyšetřovatelská dvojce je samozřejmě naprosto nesourodá. Ačkoliv se autorka snažila, aby byla dvojice zajímavá, já si neoblíbila ani jednoho. Cekově mi příběh přišel dost klouzající po povrchu, i když se snažil poukázat na zajímavé téma citové deprivace u novorozenců. Možná to bylo tím, že podobné téma, ale daleko, daleko strašidelněji zpracované, jsem už četla. Tohle mi přišlo jako thriller oddechovka, včetně častého popisu krajiny. Což není špatně, jen to odvádí pozornost. K tomu, abych četla další díl, mě to nenalákalo.

Pišta33
18.02.2024 odpad!

Asi už jsem příliš starý na to abych marnil čas nad sáhodlouhými pasážemi popisujícími jak je tráva zelená, voda mokrá, led studený... následně se dovím, že nějaký mimoň coby nový člen vyšetřovacího týmu se na místo činu brodí po kotníky bažinou, patrně si nenašel schůdnější cestu na místo činu jako ostatní.... Po třetí kapitole jsem to vzdal, knihu odkládám

Boby17
10.09.2023 5 z 5

Po delší době jsem pro čtení šáhnul do kategorie thrilleru a byl jsem spokojen. Komisařka Battagliová, navenek nerudná a ostrá, je ve skutečnosti velmi empatická osoba. Vyšetřování mě zavedlo do velehor a byť se jednalo o hrůzné zločiny, přesto skutky byly čtenáři podány citlivě a neodpuzujícím způsobem. Knížka si u mě vysloužila všech pět hvězd.

AndreaTH
08.08.2023 5 z 5

Za mě spokojenost a příjemné překvapení. Prostředí italských Dolomit a ostřílená vyšetřovatelka Teresa, které sekunduje inspektor Massimo. Kniha je psaná zvláštně mile. Nejedná se o detektivku, při které je zločin popsán tak, že se vám až zvedá žaludek. Vlastně i ten vrah z popisu nakonec vychází vcelku kladně :-)) Knihu doporučuji k přečtení.

Radak
05.07.2023

Na knihu z italských Dolomit jsem se moc těšila, také recenze skvělé, ale... Postavy povrchní a jejich jednání a myšlení nelogické a nekonzistentní (pronásledovat podezřelou postavu se vydá šedesátiletá vyšetřovatelka s cukrovkou, zatímco mladý kolega nic? Jako by tam najednou nebyl? Také svou nadřízenou nesnáší, ale to se najednou bez důvodu mění...atd). Snaha o tajemno, prolínání dvou rovin, ale u mne se efekt nedostavil - zápletka a pachatel strašně nepravděpodobní. Za mně zklamání, bylo utrpení snažit se dočíst.

iška
17.02.2023 4 z 5

Autorce se podařilo obklopit mě tajemnem již v první kapitole a přes veškeré indicie mě napětí neopustilo do samého závěru. Teresa je svérázná osobnost. Člověk ji musí poznat a pak ji začne chápat, uznávat a mít rád. Budu doporučovat.

KatyM.
30.01.2023 5 z 5

Kniha mě pohltila od prvních stránek. bezva zápletka, krásné prostředí Dolomit a trochu protivná vyšetřovatelka Teresa, kterou jsem si nakonec oblíbila. Už se těším na další díl.

mosem
29.12.2022 4 z 5

Skvělá detektivka, napínavá, ale bez zbytečné brutality. Hlavní hrdinka, na první pohled sarkastická, ve své práci na první pohled postrádající emoce ve vztahu ke spolupracovníkům se postupně projevuje jinak. Jako žena, která má svoji 13. (a možná i 14.) komnatu. Děj odehrávající se ve světě sice současném, ale přesto svým charakterem vracející se zpět o několik století. Detektivka, která jistě zaujme dějem, ale současně i nabízí něco víc - psychologii postav, kterou můžete objevovat současně s hlavními postavami. Za mne jednoznačné doporučení.

Katulinka69
25.09.2022 5 z 5

Tak tohle je šálek mé kávy. Naprosto úžasný. Vše naprosto tak jak mám ráda. Už beru další díl

kalinka99
19.09.2022 5 z 5

Výborná krimi kniha. Mrazivá atmosféra z ponurých hor. V podstatě vrah je pro mě nevinný.

Jenny46
22.07.2022 5 z 5

Dlouho jsem odkládala sérii, ale to byla velká chyba...
Já se začetla hned od začátku, vyprávění je poutavé, mrazivá atmosféra, napětí je až do poslední stránky. Zasněžená krajina italských Dolomit dodává kouzlo příběhu. Chvíli než jsem si zvykla na vyšetřovatelku Teresu, ale jinak velká spokojenost.
Italský psychologický román čtu poprvé a vřele doporučuji!!!!

Simstr
30.05.2022 3 z 5

Dost průměrná krimi-fantasy knížka. Strašně nesympatická hlavní vyšetřovatelka - protivná postarší ženská, které všichni lezou do zadních partií :-) Dost nereálný děj. Další díl si asi nepřečtu...

Atanone
25.05.2022 5 z 5

Nedivím se vysokému hodnocení a zároveň děkuji svým DK přátelům za to, že mě na knihu upozornili.
Atmosféra příběhu je ponurá a místy strašidelná, což ještě umocňuje fakt, že v centru jeho děje stojí skupinka místních dětí. I když čtenáři časem dojde, že věci nejsou takové, jak se zpočátku jeví, zůstane příběh napínavý až do konce. A nejen to. Najdeme v něm i notnou dávku lidskosti.

Dumicek
23.05.2022 4 z 5

Já jsem byla opravdu mile překvapena..kniha se četla sama..krátké kapitoly,svižné tempo. Hlavní vyšetřovatelka mě bavila i její nový parťák. Zas trochu něco svěžího..vraždy,sirotčinec a malé zapadlé městečko. Opravdu příjemné a těšim se na pokračování.

čika
19.05.2022 3 z 5

Namiešané všeličo, schematické postavy, ústredná zápletka s motívom pritiahnutá za riadne pačesy..... ale nakoniec mi to asi ani až tak nevadilo a ešte jednej knihe od autorky isto šancu dám....

Pája699
29.03.2022 4 z 5

Musím přiznat, že u této knihy jsem měla ze začátku problém jak s jinou formou psaní, tak i s hlavními představiteli Teresou, tak i jejím novým parťákem. Nebudu lhát, chvilku mi trvalo se začíst a přijít tomuhle stylu na chuť a ono se to vyplatilo :-) Dostala jsem nakonec strhující příběh z temných lesů s postarší trhlou vyšetřovatelkou :-D Kdo zatím vším stojí, nebylo zase tak těžké uhádnout. Další díly si rozhodně nenechám ujít.

SilvieSisinka
14.03.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha.Pokusy na dětech v sirotčinci.Pokud bude pokračování ráda si přečtu.

Kizuizi
27.02.2022 5 z 5

Skvělý, napínavý a tajemstvím opředený psychothriller, který by si zasloužil mnohem víc pozornosti. Tíživá atmosféra, brutální vraždy a k tomu policejní šéfka, která musí „zápasit“ s vlastním problémem.

Parwana
20.02.2022 5 z 5

Skvělý thriller, nebo spíš detektivka. Ocitáme se v zapadlé vesničce v Alpách, kde stará komisařka Teresa, omlácená životem a pomalu umírající, za pomoci lehce neohrabaného mladého polisty Massima Mariniho, vyšetřuje bestiální vraždu. Konec mě hodně překvapil, bylo to napínavé až do konce.

janavom
09.02.2022 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Zajímavý a místy temný příběh. Líbilo se mi prostředí hor. Zajímavá postava komisařky Teresy.
Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

thrillery italská literatura psychologické thrillery

Ilaria Tuti
italská, 1974
2019  84%Květy nad peklem
2021  83%Spící nymfa
2022  90%Dcera popela

Kniha Květy nad peklem je v