Květy nad peklem

Psychologický thriller zavede čtenáře do ponuré zasněžené krajiny italských Dolomit, imaginární furlánské vesničky, jejíž klidný život naruší série vražd. Záhadný pachatel číhá na své oběti v hlubokých lesích a jedná s extrémní brutalitou. Vyšetřování vede šedesátiletá Teresa Battagliová, ostřílená specialistka na vraždy, která pod drsnou slupkou tají křehký vnitřní svět. Životem unavená žena se díky svým výjimečným empatickým schopnostem snaží všemi silami vcítit do myšlení hromadného vraha a zachránit jeho poslední oběť, zároveň se však musí obávat, že právě o svou hlavní zbraň, výjimečný pozorovací talent, už brzy přijde. Autorka zasadila strhující vyprávění do sugestivních obrazů důvěrně známé krajiny svého domova, kde se pod zdánlivě pokojným povrchem skrývá nejedno tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397526/kvety-nad-peklem-5S9-397526.jpg 4.532
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

Fiori sopra l'inferno (2018)

Kniha Květy nad peklem

Šánka

Musím zase jednou poděkovat za ty pěkné komentáře u této knihy, které mne nalákaly, a já si užila skutečně skvělý psychothriller.
Děj je zasazený do mrazivého prostředí malého italského městečka, jehož obyvatelé skrývají svá tajemství i za cenu, že pod povrchem doutná pekelné zlo. Je to nádherně napínavé, čtivé, i tu zpočátku protivnou vyšetřovatelku Teresu jsem si nakonec oblíbila :-).
Pokud máte rádi temné thrillery, navíc i s pochopením pro pachatelův motiv, neváhejte, myslím, že tento patří k těm velmi povedeným.

krtecek_1

Tak jo, právě dočteno, budu hodnotit plným počtem. Příběh je vyprávěn tak, že vás nutí číst dál a dál. První dvě třetiny se řeší zločin, poslední třetina vysvětlení. Ta byla pro mě nejemotivnější. Krásné, křehké, velmi dojemné. Uff..

alnahu

Dobrý čtivý thriller z horského městečka Traveni , kde komisařka Teresa Battagliová již skoro důchodkyně ,musí vyšetřit sérii brutálních vražd.Nakonec se jí díky svým výjimečným schopnostem podaří zachránit poslední oběť. Tento příběh je zajímavý a napínavý až do konce.

ArwenAragorn

Bravurní! Tahle autorka mě dostala! Strhující, poutavé, emotivní vyprávění, mrazivá, temná atmosféra, neotřelý motiv, navíc poetické vykreslení horské krajiny italských Dolomit.
Při otáčení stránek jsem cítila takové vnitřní napětí i strach, jako už dlouho ne.
Milovníci thrillerů, nenechte si tuto knížku ujít!

Květ

Nejdřív se mi tento psychologický thriller zdál v některých liniích tak divný, že jsem zapochybovala, jestli se mi bude líbit. Omyl, velký omyl, knížka nabrala spád, šedesátiletá vyšetřovatelka Teresa s břitkým vyjadřováním, i detektivní nováček Marini si mě brzy získali a těšila jsem se na každou stránku. I když se dá celkem odhadnout konec, příběh se mi moc líbil, doufám, že autorka vydá další detektivky s touto dvojicí vyšetřovatelů, ráda bych si je přečetla.

Márinka

Ano, je to drsný, krvavý, místy nervy drásající příběh, který má však i svou emocionální polohu: důležitý je v něm svět dětí a Ilaria Tuti, pocházející z této oblasti, krásně líčí okolní přírodu.
Vzhledem k popisovaným příznakům Alzheimerovy demence by to měla být "povinná četba" pro trenéry paměti. :)
V doslovu se také dovíme, že základní zápletka má reálný základ a Květy nad peklem je sice první, ale nikoli poslední Teresiin příběh. Těším se na další.

Dela111

Na literárním stylu je znát, že thriller k nám nepřišel z Ameriky, ale z Itálie a mně se moc líbil.
Hlavní postava, stárnoucí a nemocná komisařka Teresa, je svérázná osůbka, empatická, s vynikající intuicí, ale umí být i hodně rázná. Dobře ji doplňuje její nový mladý podřízený Marini.
Příběh je výborně vymyšlený, zajímavý, napínavě zpracovaný, motiv je neotřelý. Něco málo je inspirováno skutečností. Autorka pochází z oblasti, kde se děj odehrává, takže popisy zimní horské krajiny italských Dolomit jsou malebné.
Já jsem spokojená na 5* a doporučuji.

zuzana2599

Moc se mi tento italský psychologický thriller líbil. Zasněžená krajina italských Dolomit, ožívající stíny minulosti, záhadný pachatel a neobyčejná komisařka Teresa a hodně napětí do úplného konce. Kniha se velmi příjemně četla, paráda. Doporučuji k přečteni !