Květiny na jeho pohřeb

Květiny na jeho pohřeb https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42423/bmid_kvetiny-na-jeho-pohreb-hRK-42423.jpg 4 68 11

Mitchellová a Markby série

Meredith Mitchellová odjíždí se svým přítelem, vrchním inspektorem Markbym a zároveň nadšeným zahrádkářem, na výstavu květin do Chlesea. Ke svému překvapení zde narazí na bývalou spolužačku Rachel a jejího manžela Constantina. A překvapením ještě není konec. Jednak se ukáže, že Markby a Rachel se rozhodně nevidí poprvé, a vzápětí se Constantin stane obětí velmi rafinovaného vražedného útoku. Meredith a Markby jsou tak proti své vůli vtaženi do luxusního světa, v němž Rachel s manželem žili a kde se s největší pravděpodobností ukrývá i vrah.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Flowers for his funeral , 1994

pepa4081
pepa4081
19.03.2023 4 z 5

Hodně zajímavá zápletka. Celá série se mi líbí.
Velmi uspokojivé.

Awča
Awča
21.05.2022 4 z 5

Příjemné počtení, ze všech dílů se mi tento zatím asi líbil nejvíce. Zápletka byla originální, řešení možná trochu překombinované. Neutkví mi v paměti, ale jako čtení před spaním ideální.

konicekbily
konicekbily
12.12.2021 3 z 5

Klasická anglická detektivka s jednoduchým dějem, neoriginální zápletkou a s vlekoucím se dějem. Tentokrát to není špička, ale pouze průměr!

Pavlnka
Pavlnka
02.11.2021 4 z 5

Tentokrát se mi to docela táhlo. Mám tuto sérii ráda, vždy se při ní odraguji, ale tento díl mi moc nesedl.Uvidíme, jestli se to dalším dílem zlepší.

janastok
janastok
08.07.2021 3 z 5

Čtivá, jednoduchá, odpočinková detektivka. Zápletka se dala brzy uhádnout. Plně jsem nepochopila motivy druhé a třetí vraždy, možná jsem jen špatně četla, konec jsem trochu přeskakovala, neboť byl hrozně ukecaný.

Mi--LADA
Mi--LADA
01.10.2020 4 z 5

U autorky se mi líbí umírněnost, žádné morbidní detaily a navíc má taky nějakou tu omáčku kolem. Líbí se mi, že občas zabrousí v knihách třeba i do romantiky a není to vždycky jen o vyšetřování. Prostě pohodová detektivka, z které nebudu mít noční můry. :D

astroweb
astroweb
10.09.2019 2 z 5

Zjistil jsem, že tato autorka nebude patřit k mým nejoblíbenějším. S největší pravděpodobností si další její díla odřeknu, žádná Agatha, to rozhodně ne.

iška
iška
12.04.2018 3 z 5

Příjemná četba. Klasická detektivka, na cestu vlakem ideální.

Len2očka
Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Další příjemné počtení.Od autorky přečtu vše.

postrach
postrach
23.07.2017 3 z 5

Spoiler

Vypadá to,že ve zdánlivě klidné,ospalé vesničce,není všechno tak,jak se na první pohled zdá.A obyvatelé,nejsou takoví,jak na první pohled vypadají.Závist,lži a nenaplněná láska.je tohle motiv pro vraždu,nebo jde o něco z minulosti?Který z obyvatelů a proč,je vrah?Nebo je vrahů víc?Anglická,dobře čtivá, oddechová detektivka,připomínající seriál Vraždy v Midsomeru.V závěru knihy dojde k rozuuzlení a zvratu.Všechno je naopak.Mrtví není mrtví,ale ukrývá se.Nevinní museli zemřít,aby pravda nevyšla najevo.....I takhle to bývá v seriálech a mnoha dalších knihách.

Titi
Titi
10.12.2012 4 z 5

První kniha od této autorky a jsem spokojená. Klasická detektivka, žádná brutalita, vraha jsem neuhodla. Zvláštní bylo, že jsem dlouho měla pocit, že se děj odehrává v předválečné době, jenže tehdy mobilní telefony nebyly :) Ale i přesto ten pocit ve mě zůstal dál...Určitě sek autorce ještě vrátím.