Květáky se nenosí

Květáky se nenosí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344222/bmid_kvetaky-se-nenosi-3IL-344222.jpg 4 13 3

Molly a Beth jsou nejlepší kamarádky: tráví spolu čas po škole, sdělují si tajemství a vždycky si užijí spoustu legrace, když u sebe mohou přespat. Mít někoho tak blízkého je prima, dokud... se máma jedné a táta druhé do sebe nezamilují. Molly a Beth teď musí bydlet spolu a vůbec se jim to nelíbí. Zvláštním kouzlem se přesunou do 80. let minulého století, kdy lidé nosili podivné účesy. Kvůli vlasům ale v čase necestují, výlet do minulosti jim umožní vidět svět očima rodičů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Time After Time , 2016

broskev28
08.01.2021 4 z 5

Koneckonců ani kvůli tomu, aby viděly svět očima rodičů, Molly a Beth do roku 1984 necestovaly, ale to mě nepřekvapuje, protože nakladatelské anotace beru od jisté doby s rezervou. Takže ani já neprozradím, proč a jak navštívily "šílené osmdesátky", jen konstatuju, že cesta časem tady není samoúčelná.
Slovník obou dvanáctiletých slečen sice hýřil zkratkami typu OMG, jejich kritika doby a módy mého mládí byla vskutku zdrcující a naprosto otřesné byly časté dotazy typu "jak mohli žít, když si nemohli zavolat ani napsat; jak se bez mobilů našli po koncertu?". Navzdory mým výhradám však měl tenhle příběh nejen hlavu a patu, ale nepostrádal ani vtip, pochopení, soucit, toleranci, došlo i na dobré skutky. Zajímavé a přitažlivé pro mě bylo také irské prostředí. A pokud jde o překlad a chyby v textu, nemám co vytknout, a to je u mě co říct! Dokonce si myslím, že český název je rozhodně výstižnější a čtenářky by mohl zaujmout víc než originál, ale kdoví?
Každopádně soudím, že pro dvanáctky (i mladší, klidně knížku v naší knihovně nabídnu čtvrťačkám, páťačkám) by to mohlo být zábavné a čtivé, tak uvidíme.

"Fionin soused byl moc milý pán, který neustále mluvil o kravách, prasatech a tak. Ve chvíli, kdy nás vysadil na nádraží v Kilkenny, jsem měla pocit, že bych mohla mít titul ze zemědělství. (A nejspíš jsem páchla, jako bych se vyválela v prasečím trusu.)"

ali_223
07.03.2020 4 z 5

Knížku jsem začala číst - nuda. Postupně však příběh začínal být zajímavější a zajímavější. S koncem nejsem úplně spokojena kvůli trochu nezajímavému závěru (autorka to mohla utnout už dříve), ale příběh byl sám o sobě dobrý...

EZ.
09.12.2019 4 z 5

Cestování časem mě moc neláká, ale tato knížka se mi hodně líbila.

cestování časem cestování

Autorovy knížky

Judi Curtin
britská
2017  80%Květáky se nenosí

Kniha Květáky se nenosí je v