Pravá láska

Pravá láska https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121784/prava-laska-121784.jpg 4 21 2

Kvarteto série

Po románe Nezabudnuteľná láska prichádza Mary Baloghová s ďalším očarujúcim príbehom zo série románov o štvorici nevšedných žien – priateliek a učiteliek v dievčenskej škole slečny Martinovej v Bathe. Tentoraz je ústrednou postavou mladá učiteľka Anne Jewellová, krásna žena so škandalóznou minulosťou. Po úderoch, ktoré jej život uštedril, Anne neverí, že ešte niekedy spozná pravú lásku. Keď však spolu so svojím nemanželským synom Davidom prijme pozvanie na waleské panstvo vojvodu Bewcastla, osud jej postaví do cesty nezvyčajného muža – samotárskeho správcu vojvodovho majetku Sydnama Butlera, ktorý si z minulosti nesie bolestné rany na tele i na duši. Anne a Sydnam od prvej chvíle vycítia, že sú spriaznené duše, a nadviažu priateľský vzťah, ktorý čoskoro prerastie do niečoho silnejšieho. Slobodná matka a vojnový veterán sa tak ocitnú pred závažným rozhodnutím, ktoré môže navždy zmeniť ich život...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Simply Love

BlueIvy
BlueIvy
14.10.2017 3 z 5

Je pravda, že väčšinu tvorby Baloghovej príliš nemusím, nesedia mi tam postavy, smiešne zápletky a podobne. No tejto knihe musím jedno uznať. 98% hlavných hrdinov sú neskutočne šarmantný krásavci, ktorým celý svet leží pri nohách (čo pre mňa osobne nepredstavuje absolútne žiadny problém, ak sú dobre premyslené a popísané ich charaktery), no Balogh chcela vytvoriť niekoho výnimočného... ale myslím, že to už naozaj trochu prehnala. Hlavného hrdinu dokonca na prvých stránkach popísala z pohľadu hrdinky tak, akoby vôbec nemal polku tváre (v detstve som v časopise videla fotku muža napadnutého medveďom, ktorý mal len polku tváre a to by som do romantického príbehu rozhodne nedávala, ale proti gustu...). Potom sa teda dozvedáme, že tvár predsa len má, ale znetvorenú, prišiel o ruku a oko, a tiež má zničené svalstvo na jednej strane tela. Akože chudáčisko chlap, Baloghovka sa na ňom teda vyřádila. Nepochybujem, že aj takýto ľudia si zaslúžia milovať a byť milovaní, o tom niet pochýb, ale chcela by som byť o podobných skutočnostiach upozornená dopredu - v anotácii (možno trochu detinské, ale čo už). Názov a hlavná myšlienka knihy znie pekne - Pravá láska, pri ktorej nezáleží na vzhľade, majetku, postavení či názoroch iných ľudí. Nemyslím si, že Balogh celkom zvládla spracovať tému na ktorú sa podujala, ale v rámci jej tvorby považujem túto knihu za taký lepší priemer. Hviezdu dávam aj za obálku knihy.

Mh200877
Mh200877
22.09.2014 3 z 5

Priznám sa, že pre mňa najslabšia zo série "láska". Na romantiku príliš smutná a plná bolesti obidvoch hlavných postáv. Asi bližšie k realite než ostatné diely, ale na týchto knižkách mám rada práve to, že sa človek dostane mimo sveta, číta jedným dychom a skvele si oddýchne. Nechám si ju ako súčasť série, ale už by som sa k nej asi nevrátila.