Kvalitativní výzkum: Základní metody a aplikace

Kvalitativní výzkum: Základní metody a aplikace https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139067/kvalitativni-vyzkum-zakladni-metody-a-aplikace-139067.jpg 4 21 5

Metody kvalitativního výzkumu si získávají ve vědách o člověku a společnosti stále větší význam, ať jsou považovány za doplněk tradičních kvantitativních postupů, nebo jejich protipól. Jsou velmi užitečné v případech, kdy jde o zkoumání života lidí, historie i chodu organizací, společenských procesů apod. Příručka, jejíž přepracované a aktualizované vydání přinášíme, se již stala standardní učebnicí těchto metod u nás. Ukazuje, z jakých zdrojů metody kvalitativního výzkumu vycházejí, a představuje hlavní výzkumné plány užívané v této oblasti. Popisuje kvalitativní metody sběru dat, jejich kódování, vyhodnocování a interpretaci. Pozornost věnuje i počítačovým nástrojům sloužícím kvalitativnímu výzkumu, psaní zprávy o výzkumu a hodnocení jeho kvality.... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Portál

Emik87
22.02.2024 5 z 5

S kolegy spolustudenty jsme vždycky říkali, že tato kniha je biblí našeho oboru. Proto jsem jí opravdu nesnášela :D Ale objektivně musím říct, že je to výborný souhrn kvalitativního výzkumu, který ho pomůže pochopit. Ale může i pomoci s psaním závěrečných prací studentů.

hu_87
26.09.2021 5 z 5

Skvělá publikace, asi nejvíc ocení studenti.

Dandulka
01.07.2020 3 z 5

Uf, to byla fuška! Ale zvládla jsem to, tak mám velkou radost!

IŠ
10.12.2018 5 z 5

Výborná kniha! Pro mě osobně zatím jedna z nejlepších učebnic, kterou jsem kdy četla a mám opravdu velkou radost, že to můžu "vytroubit" do celého světa. Svou roli zde jistě sehrál fakt, že mě toto téma baví. Baví mě výzkum. Baví mě metodologie, tabulky, čísla. Baví mě kvalitativní i kvantitativní výzkum. Možná to někomu může připadat divné nebo minimálně podezřelé, ale je to tak. Ale i přes můj osobní zájem, zůstávám v hodnocení knihy nezaujatá. Je prostě perfektní i bez mé osobní preference pro cokoli. Co skutečně oceňuji je jazyk, kterým je kniha napsaná. Prostě se to dobře čte. Když uvážím tématické zaměření knihy, toto není zcela jistě samozřejmost. Co musím dále vyzdvihnout, je formální a obsahové zpracování textu. Kniha má krásnou logickou strukturu. Od úvodní základní terminologie, přes historický exkurz, který zahrnuje i stručnou charakteristiku jednotlivých škol a teorií, po základní přístupy kvalitativního výzkumu vč. praktických informací, jakým způsobem získat data, vyhodnotit je a interpretovat atd. Není to suchá teorie. Je to čtivé a prošpikované praktickými ukázkami a příklady. Na tuto čtenářskou zkušenost budu moc ráda vzpomínat.

Janina94
29.11.2018 5 z 5

Výborný pomocník při psaní BP.

učebnice

Kniha Kvalitativní výzkum: Základní metody a aplikace je v