Kvak a Žbluňk se bojí rádi

Kvak a Žbluňk se bojí rádi https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4161/kvak-a-zblunk-se-boj-4161.jpg 5 168 26

Kvak a Žbluňk série

Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk bydlí každý ve svém domečku se zahrádkou, ale rádi se navštěvují nebo chodí na procházky a na výlety. Když je venku zima a nevlídno, sedí pěkně v teple u krbu, pijí čaj a vyprávějí si strašidelné historky. A krásně se oba bojí. Celé dny jsou spolu a je jim tak moc dobře. Proč? Protože jsou nerozluční kamarádi. Ten, kdo už je zná z knížek Kvak a Žbluňk jsou kamarádi či Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc, je jistě rád znovu potká, a ten, kdo o nich ještě neslyšel, má právě teď příležitost se s nimi seznámit. A protože má knížka velká písmena, snadno ji přelouská každý začínající čtenář. S Kvakem a Žbluňkem se písmenek nikdo bát nemusí!... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Days with Frog and Toad , 1979

Zemlja
28.08.2023 5 z 5

Všechny knížky s těmito žabáky jsou skvělé. Tolik zábavy a ponaučení v tak krátkém textu.

Janizoun
27.07.2023 5 z 5

Krásné příběhy Kvaka a Žbluňka se dětem moc líbily. Kniha je i poučná a má moc pěkné ilustrace. Na první čtení je ideální.

annatyty
04.03.2023 3 z 5

Knížku čteme před spaním stále dokola. Ilustrace jsou moc pěkné. V příběhu se skrývá ponaučení pro dospělé i děti.
Bohužel si nejsem vůbec jistá, zda je kniha správně přeložena. Čím více ji čteme, tím více tam vidím chyb. Slovosled ve větách je na mnoha místech špatně a ještě nikdy jsem například neslyšela, že by někdo měl pevný spánek. Takže bohužel musím sama překládat, aby věty zněly česky.

Anitram22
17.01.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení pro malé čtenáře. Příběhy žabáků jsou veselé a baví. Kniha je doplněna o pěkné ilustrace. Syn knihy s příběhy Kvaka a Žbluňka má moc rád a já také.

Shuma
15.10.2021

Kniha je obsahově krásná, ilustrace kouzelné. Když však srovnáte předchozí vydání, tak uvidíte, že kniha je sice stejně tlustá, ale díky širokému řádkování obsahuje polovinu textu. Navíc spoustu tiskařských chyb. To není chybou autora, ale klesající kvalitou zpracování nakladatelství Albatros.

Ágnes007
26.02.2021 5 z 5

Moc hezká kniha s milými a poučnými příběhy :)

Lili2020
22.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha o přátelství určitě si přečtu další díl.

kristeen
17.07.2020 3 z 5

Knížka je pěkná, ideální pro první čtení. Naší nejoblíbenější Kvak a Žbluňk jsou kamarádi ale nepředčí. Milé počtení, optimálně jako pohádka na usínání...

Litocha
08.07.2020 4 z 5

Ano, tahle porce žabích dobrodružství se mi líbila ještě více než Kvak a Žbluňk jsou kamarádi. Platí tady totéž, ale příběhy mi připadají dotaženější. Nádherný případ toho, jak může být knížka nenásilně poučná a zároveň zábavná, hravá a poutavá pro malé i velké (a jazykově jednoduchá, ale přesto ne banální). A navíc další příklad výborně fungující kombinace, kterou mám osobně ráda - spisovatele a ilustrátora v jedné osobě. Tak nějak mám ty žabí brachy čím dál radši...

Worbitka89
25.05.2020 5 z 5

Pěkné příběhy, hezké obrázky a skvělá kniha na naučení písmenek

jenda88
01.04.2020 5 z 5

Super knížka

nina123456
01.04.2020 5 z 5

Super knížka

Aknel26
30.12.2019 5 z 5

Tohle je TAK BOŽÍ!!! První knížku Kvak a Žbluňk jsou kamarádi jsem měla ještě z dětství, a když jsem zjistila, že existují i pokračování, postrčila jsem Ježíška, aby je donesl synovi. Čteme všechny stále dokola a už k tomu vlastně ty knížky ani nepotřebujeme, umíme je zpaměti. Kapitola o Černožabákovi je nepřekonatelná!

PetraBery
23.12.2019 5 z 5

Krásné první čtení určené začínajícím čtenářům. Několik příběhů nerozlučných kamarádů psané příjemnou formou, jednoduchými větami a s povedenými ilustracemi. Syn dobrodružství žábáka a ropušáka četl moc rád.

poetree
16.10.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Nejraději jsme četli Samotu a Mrazení v zádech. Drak mi byl svým opakováním trochu protivný. A tady je to k přečtení k dispozici, skvělé na mobil, můžete zhasnout :-) http://pohadky-online.eu/kvak-a-zblunk/

Osice
24.09.2019 5 z 5

Nádherná knížka. Moc se nám líbí všechny knížky o Kvakovi a Žbluňkovi. Taky mám někdy chuť zavrčet "zítra" a dnešek "brát z té lepší stránky":-)

Hania932
08.06.2019 3 z 5

Krásná dětská knížka!

HancaB82
13.10.2018 5 z 5

Krásná knížka. Tak si rikam,ze je těžké rici,ktera kapitola byla ta nejlepší. Všechny jsou pěkné! Ale tak asi nejlepší je Samota, a pak kapitola Zítra a Klobouk :-) Ať se líbí i vám!

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Prostě je miluju ♥

marukm
04.05.2016 5 z 5

Moje dětská srdcovka, ke které se neskutečně ráda vracím i v dospělosti.

přátelství žáby

Arnold Lobel