Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc

Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12377/kvak-a-zblunk-od-jara-do-vanoc-12377.jpg 5 148 15

Kvak a Žbluňk série

< 3. díl

Další příběhy dvou kamarádů-žabáků. Přečtěte si, co všechno se nerozlučným kamarádům, které už možná znáte ze dvou předchozích knížek, přihodilo od jara do Vánoc.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Frog and Toad All Year , 1976

KotatkoNellinka
05.04.2021 5 z 5

Dva kámoši žabáci zase prožívají různé příhody. V klidku a pohodě. Nejlepší je asi vyprávění o hledání jara za rohem ostatní jsou také pěkné.

Litocha
07.10.2020 4 z 5

Poslední kvakožbluňskovské příběhy a předposlední lobelovka (už nám toho moc přečíst nezbývá). I tady si braši užijí spoustu švandy a přiměřenou porci pohrom, je to ale i krásná lekce o přátelství, empatii a dětském pohledu na svět.

Laurinka1000
15.06.2020 5 z 5

Moc hezké příběhy.

Y2T
10.01.2020 5 z 5

Výborná kniha. Jen je trochu zvláštní, že zatímco v knize Kvak a Žbluňk jsou kamarádi minimálně Žbluňk prospí celou zimu od listopadu do dubna, tak v této knize je vzůru, sáňkuje a slaví Vánoce.

Aknel26
30.12.2019 5 z 5

Tohle je TAK BOŽÍ!!! První knížku Kvak a Žbluňk jsou kamarádi jsem měla ještě z dětství, a když jsem zjistila, že existují i pokračování, postrčila jsem Ježíška, aby je donesl synovi. Čteme všechny stále dokola a už k tomu vlastně ty knížky ani nepotřebujeme, umíme je zpaměti. Kapitola o hrabání listí je snad nejdojemnější ze všech tří knížek, je na ní krásně vidět, jak to mezi kamarády chodí.

Rilian
18.11.2019 5 z 5

Celý cyklus o Kvakovi a Žbluňkovi je již dnes klasikou. Krásné obrázky, veliká písmena, veselé příhody, co víc si přát. Dodnes je s velikou chutí čtu svému synovi.

Osice
08.11.2019 5 z 5

Tak tady není, co řešit:-) Zbožňuju Lobelovo knížky, i když jsem si k nim našla cestu až v dospělosti po narození dcery. Radši mám ropušáka Žbluňka, baví mě jeho negativnější nátura. Když z knížky předčítám, tak čtu Žbluňka hrubším hlasem:-)

Při čtení prvního příběhu, ve kterém kamarádi sáňkují, mi pokaždé proběhne hlavou otázka "Jak to, že v zimě nespí?". Příběh Roh mě zase fascinuje tím, jak bral Kvak v dětství doslovně frázi "jaro už je za rohem":-)

Kouzlo dodávají příběhům originální ilustrace od A. Lobela.

Tomášek2019
09.01.2019 5 z 5

Krásně se mi četli :-) Žabáci jsou úžasný :-))

zichisek
01.01.2018

První kniha kterou dcera přečetla. Za jeden den. Vtipné příběhy. Ilustrace se mi nelíbily, dceři ano, jen jí přišly moc tmavé. Pro začínající čtenáře super.

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Nikdy nezklamou, nikdy neomrzí, jsou to prostě prima kamarádi.

knihamouder
03.04.2017 5 z 5

Skvělá žabí knížka o dvou přátelích a jejich velkých dobrodružstvích. Titul obsahuje zajímavou ilustraci, text je pro malé čtenáře dobře čitelný-písmenka jsou ve větší velikosti, věty jednoduché, textu tak akorát. Knížka děti opět zaujala a já se těšila z ticha a otevřených pusinek při čtení. Nechybí pobavení. Také jste hledali jaro za rohem?

Chabuba
12.07.2016 5 z 5

Velká písmena, velké obrázky, málo textu. Ideální pro začínající čtenáře.

marukm
04.05.2016 5 z 5

Moje dětská srdcovka, ke které se neskutečně ráda vracím i v dospělosti.

Lasti
11.01.2015 5 z 5

Půjčila jsem Kvaka a Žbluňka synovi v knihovně a jsme z žabáků nadšeni oba. Moc milé knížky.

elpiska
08.06.2012 5 z 5

Myslím, že žabáčci se dají číst v každém věku. A možná v tom dospělém období - poučeni životem - si víc uvědomujeme skryté poselství knížky. Když chceme, tak nějakou životní hodnotu rozkryjeme v každém příběhu...

žáby

Arnold Lobel