Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Úsměvná dobrodružství dvou kamarádů, žabáka Kvaka a ropušáka Žbluňka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31773/kvak-a-zblunk-jsou-k-31773.jpg 4.7200

Frog and Toad are Friends, Frog and Toad Together (1970)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

HancaB82

Kvaka a Žbluňka jsem jako malá měla ráda. Nyní jsem jej přečetla mému synovi. Do ruky jsem si vzala jeho plyšovou žábu zelenou,ktere jsme dali jméno Kvak a do druhý ruky jsem si vzala druhou plyšovou žábu do hněda a tu jsme pojmenovali Žbluňk a takto jsme četli vyprávění Kvaka a Žbluňka. Příhody žabaku by se mohly být i divadelním představením. Moc hezky napsané. Doporučuji!

Akademik93

Jako malý jsem Kvaka a Žbluňka miloval. Skvělá kniha pro děti s nádherně nakreslenými ilustracemi.

Garra

Moje oblíbená kniha v dětství.... a teď už i synova.

Hanačka1976
28.11.2017

Nejdivnější příhody, jaké jsem četla. Dětem ale rozvinou fantazii jako máloco. Oldschoolová kresba je parádní a ty průpovídky vtipně přeložené.

Gustik5
10.11.2017

Zvláštní pohádky s moc hezkými obrázky, navíc ještě obohacené velkými písmeny, což je pro malé dítě opravdu plus, mohu jen říct, že se mi dobrodružství dvou žabáků jako malému špuntovi velmi líbily...

Calinda
25.10.2017

Četla jsem já, četly i mé děti a počítám, že budou číst i vnoučata... Všechny díly s žabáky jsou super.

AndreaP.
14.08.2017

Já tady tu knihu, respektive celou sérii, musím dát. A víte proč? Protože to byla první kniha, kterou jsem kdysi dávno jako dítě přečetla a po xx letech se to stejné opakovalo u mého syna a posléze mé dcery. Za mě prostě absolutní TOP, co se dětské počáteční literatuty týče.

Atlantis
09.06.2017

Milá knížečka s někdy až britským humorem (viz plavky). Ocenil bych lepší rozlišení postav, Kvak ani Žbluňk postrádají silnější charakterové vlastnosti.

havranice
07.05.2017

Všechny knihy o Kvakovi a Žbluňkovi jsou super. Dá se číst dětěm od 3 let - sice nepochopí všechny pointy a roviny humoru, ale pochopí dost. Kniha je psaná velmi jednoduchýn jazykem, v krátkých větách, každý příběh je tak na 5 min.max., přitom to ale fakt má styl, pointu, humor, poučení. Má to v sobě také velkou laskavost. Je to jakoby vícevrstevné - dítě to ve 3 letech pochopí nějak a stačí mu to ke štěstí a pobavení, v 5ti letech to pochopí ještě trochu víc a v dospělosti ještě jinak. Což je na tak jednoduchoučké a krátké příběhy prostě super. Když knihu čtu, je chytlavá pro všechny mé děti - 3,5,a 9 let - všechny rády poslouchají, všechny je to osloví a pobaví. Není to žádná těžká filozofie, ale mnoho psychologických fenoménů v lidském životě je tam ukázáno velmi trefně a vtipně (když se někdo bojí, že něco bude trapné, a nechce, aby si toho někdo všiml, začne se chovat právě tak, že to tu pozornost vzbudí..., nebo naše snaha mít pevnou vůli a nepřejídat se a absurdity, které to mohou provázet..., nebo obsese z toho, dělat si přesný plán a pak ho plnit). Miluju také tu krátkost příběhu - při únavě je to super a pokud má člověk naopak trochu energie, může dát celou knihu na jeden zátah. Jsou to také nepřekonatelné knihy jako první čtení pro prvňáčky - fráze se tam opakují, text je velmi předvídatelný, takže dítě rychle získává dobrý pocit, že mu to čtení jde.Vřele doporučuju!

Greengrass
24.01.2017

Velmi příjemná knížka. Se synem jsme ji přečetli během jednoho večera, nemohli jsme přestat číst ty milé příběhy. Moc nás bavily i poučily, určitě se s žábáky znovu sejdeme!

mala.katka
10.12.2016

Toto je perfektní dětská knížka, četla jsem ji malé sestře a později synovi....roztomilé, vtipné příběhy....to musí děti pobavit.

Terezaa
01.11.2016

Moje srdcovka. Miluji tu knížku, je krásná, veselá, milá. Moc mě bavilo číst si příběhy kamarádů Kvaka a Žbluňka.

zichisek
18.08.2016

Četla jsem dětem ve školce při spinkání. Hezké krátké příběhy. Velké písmo pro začínající čtenáře. Krátké a srozumitelné věty. Přidávám k seznamu knih pro dceru, která jde teď do první třídy.

08.08.2016

Kvak a Žbluňk, to byli další moji oblíbení parťáci. Při každém čtení jsem s nimi prožívala jejich skvělá dobrodružství. Navíc má kniha moc krásné ilustrace. Líbila se i dcerám, když byly malé.

bublina84
14.05.2016

Dobrá kniha pro začínající čtenáře. Příběhy krátké a zakončené vtipnou pointou. Oba žabáci jsou rozumově na úrovni malých dětí, proto se v nich děti najdou. Jedná se o překlad z angličtiny, tak se kniha může chvílemi zdát strohá a taková "bez emocí" ale rozhodně je výchovná. Četla jsem ji jako dospělá, v dětství jsem ji neměla. V mé knihovně má své místo ale srdcovka to není.

bara9550
29.04.2016

vzpomínková kniha, kterou jsem četla jako jednu z prvních.
mezi ně patřil medvídek pů, doktor bolíto a pučálkovic amina. zkrátka, skvělá knížka. Ráda vzpomínám

edith79
10.04.2016

Další moji dětští hrdinové. Četla jsem knížku pořád dokola a dokola. Nádherná vzpomínka.

Lucissia
25.03.2016

Mně se kniha nelíbila už v dětství a nedokážu ani pořádně říct proč. Možná ti žabáci, možná ilustrace... Nicméně jsem ji teď přečetla synovi a jeho zaujala, takže hodnocení dávám mezi. :-)

Jujanda
26.02.2016

Dceři se knížka moc líbila, ani jsem ji ke čtení nemusela moc nutit-).

monika7171
08.02.2016

Vzpomněla jsem si na ni při hledání nejoblíbenější knihy mého dětství. Dodnes ji mám v knihovně a když ji občas zahlídnu, musím se pousmát. Potěšilo mne, že se znovu objevila v knihkupectví.

dagmar5477
06.01.2016

Nejmilovanější dětská knížka, kterou miluje i dcera.

livres
06.01.2016

Moje nejoblíbenější dětská knížka.

anetka.repova
13.11.2015

Moc pěkné přátelství Kvaka a Žbluňka :)

vildoff
23.07.2015

hezky BI

jaja1989
21.04.2015

Oblíbená dětská kniha mého bratra asi jediná, kterou kdy přečetl:)

Peter.Melon
30.03.2015

Tuto knihu mě a bratrovi četla jako dětem máma...

bibi.r
31.01.2015

Prostě klasika, která nepostrádá styl a humor.

iva23
24.11.2014

Přečteno s mojí prvňačkou za jeden den, hezky na střídačku - jeden příběh ona, jeden já, a nemohly jsme přestat, dokud jsme nepřečetly celé.

schizmo
18.11.2014

Z dnešního pohledu už to nedokážu nějak objektivně zhodnotit, ale jako kdysu jsem to celkem baštil, i když jsem už nepatřil mezi nejmenší :)

Enmea
21.09.2014