Kůzlátka a hloupý vlk

Kůzlátka a hloupý vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299808/kuzlatka-a-hloupy-vlk-zqa-299808.jpg 5 15 2

sgjoli
06.01.2021 5 z 5

Tato kniha je výběrem pohádek Františka Hrubína z jeho Špalíčku pohádek. Některé pohádky jsou psané jak v próze, tak ve verších. Všem je ale společný plynulý rytmus českého jazyka, díky němuž se pohádky hezky čtou.
Kniha je vhodná jak pro začínající čtenáře, tak i pro ty menší, kterým knihu přečtou rodiče. Ale ruku na srdce, kdo si tyto pohádky užíval v dětství, užije si je i jako dospělý, o tom žádná. Tohle je prostě pecka!

petraj30
30.12.2019 5 z 5

Jeden čas s touto krásnou knihou můj syn usínal a nepustil ani ve spánku. Jeho nejoblíbenější pohádka byla O Hloupém vlkovi, ostatní pohádky jsem přečetla pouze jednou (aby se neřeklo), ale nejčastěji, klidně i 5x před spaním jsem četla vlka.
Před vánoci zjistil, že z této knížky jim předčítá ve školce paní učitelka a proto hned, jak přijdeme domů ze školky, mu musím přečíst nějakou pohádku, protože před spinkáním máme jinou knížku, tak aby se to nepletlo.
Knížka je opět doplněna překrásnými ilustracemi. Pro ty mladší je to ideální

Autoři knihy

Zuzana Nováková (p)
česká, 1943
František Hrubín
česká, 1910 - 1971
Václav Renč
česká, 1911 - 1973

Kniha Kůzlátka a hloupý vlk je v