Kůže zblízka

Kůže je jako projekční plátno, které zviditelňuje náš žovot. Kůže nás denně zaměstnává: péče, stárnutí, alergie, antiaging, slunce... Má plochu asi dva čtvereční metry a chrání nás před přehřátím. Zahaluje všechno, co v sobě nosíme, je komunikačním prostředkem, je vysoce senzibilní. Žádné vzrušení ani sex se neobejdou bez kožních projevů. Ve své podnětné a zábavné knize vysvětluje dermatoložka Yael Adlerová všechno, co chceme vědět o kůži, a nevyhýbá se ani různým tabu, jako jsou vřídky, vrásky či plíseň. Dozvíme se také, proč sex člověka zkrášluje, muži nemají celulitidu a co důležitého i moudrého lze vyčíst z lidské kůže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360557/big_kuze-zblizka-8UC-360557.jpg 4.313
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví

Vydáno: , Esence

Haut nah, 2016

Kniha Kůže zblízka

hu_87
27.09.2021

Knížka je napsána dermatoložkou a možná si někdo myslí, že vzhledem k nakladatelství či obálce se nejedná o příliš odborné poznatky, ale opak je pravdou. Tuna zajímavostí, ať už se bavíme o zdraví nebo nemoci. Třeba jak se projevuje naše zdraví na naší kůži, něco o různých nemocech kůže nebo to, co všechno kolem nás má na svědomí nezdraví naší pokožky. Kůže je náš největší orgán a je bohužel často opomíjený. Takže jestli chcete napravit tuhle neznalost, sáhněte po téhle publikaci, určitě nebudete litovat.

Zuzka12627
29.07.2021

Tak takhle kniha je úžasná. Přehledná, srozumitelná a čtivá. Kůže jako taková je velmi složitá a zde je velmi hezky rozepsáno jak funguje, co ji ovlivňuje, jak můžeme i my pomoci, aby správně fungovala. Doporučuji všem.

JanaDobby
10.08.2018

Skvělá kniha, konečně někdo sepsal jak to je a jak to není, logicky přehledně a bez příkras.

cubeice
22.04.2018

Kniha, která se umí dostat pod kůži. Velmi čtivě a srozumitelně psaná. Text doprovází několik názorných a zábavných ilustrací, které pomohou k pochopení nebo pobaví. Pravda - s přihlédnutím k tématicky obdobné literatuře jsou tady určité kontroverze (hormony obsažené v antikoncepci, které se uvolňují do vodovodní sítě), ale autorka sama připouští, že mnohé ještě neni známo, ověřeno, nebo existují různé přístupy a jak sama uvádí, tohle nemá být návod na kůži, ale spíše pokus osvětlit, co ta naše kůže vlastně je, jak funguje, co jí ovlivňuje a mnohé, co s ní souvisí. Hodnotím jako velmi povedené. (Jen v těch pár přehledových tabulkách se vyskytl nepřehlédnutelný grafický nedostatek související asi s převodem fontu písma.)