Kůže zblízka

Kůže je jako projekční plátno, které zviditelňuje náš žovot. Kůže nás denně zaměstnává: péče, stárnutí, alergie, antiaging, slunce... Má plochu asi dva čtvereční metry a chrání nás před přehřátím. Zahaluje všechno, co v sobě nosíme, je komunikačním prostředkem, je vysoce senzibilní. Žádné vzrušení ani sex se neobejdou bez kožních projevů. Ve své podnětné a zábavné knize vysvětluje dermatoložka Yael Adlerová všechno, co chceme vědět o kůži, a nevyhýbá se ani různým tabu, jako jsou vřídky, vrásky či plíseň. Dozvíme se také, proč sex člověka zkrášluje, muži nemají celulitidu a co důležitého i moudrého lze vyčíst z lidské kůže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360557/kuze-zblizka-8UC-360557.jpg 4.49
Pro ženy, Literatura naučná, Zdravotnictví
Vydáno, Esence

Haut nah, 2016

Kniha Kůže zblízka

JanaDobby
10.08.2018

Skvělá kniha, konečně někdo sepsal jak to je a jak to není, logicky přehledně a bez příkras.

cubeice
22.04.2018

Kniha, která se umí dostat pod kůži. Velmi čtivě a srozumitelně psaná. Text doprovází několik názorných a zábavných ilustrací, které pomohou k pochopení nebo pobaví. Pravda - s přihlédnutím k tématicky obdobné literatuře jsou tady určité kontroverze (hormony obsažené v antikoncepci, které se uvolňují do vodovodní sítě), ale autorka sama připouští, že mnohé ještě neni známo, ověřeno, nebo existují různé přístupy a jak sama uvádí, tohle nemá být návod na kůži, ale spíše pokus osvětlit, co ta naše kůže vlastně je, jak funguje, co jí ovlivňuje a mnohé, co s ní souvisí. Hodnotím jako velmi povedené. (Jen v těch pár přehledových tabulkách se vyskytl nepřehlédnutelný grafický nedostatek související asi s převodem fontu písma.)

kůže (anatomie) dermatologie

Yael Adler