Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud

Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374793/mid_kutnohorsti-haviri-aneb-krvavy-soud-xJD-374793.png 4 27 4

Zelený_Drak
11.03.2024 1 z 5

Tyl není můj oblíbený dramatik. Nelíbil se mi jeho slavný Strakonický dudák (na papíře ani v Národním), nelíbili se mi ani jeho slavní Kutnohorští havíři. Je pochopitelné, proč to napsal i proč se hra ujala, ale nebavilo mě to proto o nic víc.

los
25.11.2022 2 z 5

nepotrpím si na kolektivní scény, rétorická prohlášení a patetické sebeobětování, ale Tylovi palec nahoru za tu hamletovskou scénu se zjevením ducha popraveného

PeťkaW.
23.03.2017 2 z 5

Nikdy jsem se netajila tím, že Tyl není právě můj oblíbený autor a odmítala jsem ho číst jak na základce, tak na střední. Až vysoká a jeden opravdu tvrdý profesor a jeho pohrůžka vyhození od zkoušky mě donutily. Nic mě ale nedonutilo mít Tyla a jeho tvorbu ráda. Jeho styl mě opravdu nezaujal. Nebaví mě jeho způsob vyprávění, ani stylistické zpracování. Takže ani tato kniha není výjimkou.

WEIL
11.08.2011 3 z 5

Hra o těžkém životě havířů v Kutné hoře. Pánové drali z havířů kůži, chtěli po nich velké výkony za minimální mzdu. Tyl to věděl, a tak soucítil s těžkým životem havířů a napsal o nich aspoň pěknou sociální divadelní hru.