Útěk z Kůstkova (01)

Útěk z Kůstkova (01) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45633/bmid_utek-z-kustkova-1ew-45633.jpg 4 149 39

Kůstek série

Mix Pána prstenů a animovaných filmů od Pixaru – tak by se dal popsat legendární fantasy epos Kůstek. Zavede vás do světa, který je plný prapodivných bytostí – věčně hladových krysáků, bojových včel, obřích rudých draků (s doutníkem) a agresivních babiček. Do světa krásného i nebezpečného. Příběh začíná úprkem tří podivných bytostí z rodného města, pokračuje závodem krav a končí bojem o osud světa s tajemným Pánem kobylek a jeho hordami. Je tu všechno, co má klasické fantasy mít (možná až na ten závod krav), jen ti hrdinové jsou na klasické fantasy tak trochu... zvláštní. Kůstek si rychle získal kultovní věhlas, veškerá možná ocenění a post jednoho z nejzásadnějších světových komiksů. Není divu, nabízí rozmáchlý příběh, ve kterém se mísí humor s emocemi, napětím a hororem a jedno plynule přechází v druhé. Příběh, který osloví absolutně každého... ostatně svědčí o tom i skutečnost, že ho vychvaluje jak autor Simpsonů, tak tvůrce Sandmana.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Bone Volume One: Out Frome Boneville , 2010

gonga
12.12.2023 1 z 5

Tak tohle mě minulo tak, jako bych já byl ze Země a Jeff Smith z Neptunu. Úplně mimo, nehumor, kresba, postavy, všechno špatný.

Kopta
09.11.2023 5 z 5

Zajímavý přírůstek. Hravý a zábavný.

elenai
27.06.2023 5 z 5

Velmi vtipné a milé dobrodružství koho že to? Co jsou ti Kůstci vlastně zač? No, doufám, že se o nich dozvím víc v dalších dílech. Tento první byl příjemné civilní, plný netradičních postav, záporáků a brouků a taky jednoho... draka. Jednoznačně u mě ale vede babča Ben. 85%

Lka
24.01.2023 5 z 5

Po velké chvále jsem po knize sáhla taky. Určitě jsem udělala dobře. Kniha plná fantazie, moc krásné ilustrace. Moc mě to bavilo. Určitě se pustím do dalších dílů..

Criosphinxx
15.06.2022 4 z 5

Oddechovka, která má v sobě nějaké to kouzlo. Jsem zvědavý na další díly.:)

Gwilwilethiel
05.06.2021 5 z 5

Do Kůstka jsem se zamilovala jako malá, když mi kdysi maminka koupila počítačové zpracování prvního komiksu (Kostíci). Pařila jsem to pořád dokola a pak jsem v knihovně objevila komiksy, ty jsem tehdy naráz zhltala. To bylo snad už před deseti lety a teď jsem na Kůstka narazila zase a zaplavila mě při tom vlna nostalgie. Překvapilo mě, jak dobře jsem se bavila, spoustu vtípků tam pro mě zůstalo schovaných, abych je objevila až budu dospělá :D

Velice příjemné a oddychové čtení se špetkou napětí a skvělými vtípky :)

Boku
24.04.2021 4 z 5

Vtipný komix s hezkými ilustracemi! Za mě nej komix!

Lili2020
15.02.2021 5 z 5

Moc se mi líbí hlavní postava a děj.

sgjoli
02.10.2020

Dala jsem tomuto komiksu šanci, ale nakonec jsem to odložila nedočtené a nehodnotím hvězdami. Graficky to bylo celkem líbivé, i když osobně bych si to asi v tomto případě užila víc, kdybych to neměla černobílé, ale v barvách. Barevné vydání očividně skutečně existuje, ale mně se do rukou dostalo zatím jen to černobílé, co jsem měla z knihovny... takže tak.
Nicméně hlavním kamenem úrazu byla pro mne dějová linie, která mi moc nesedla. Nebavila mne, nic mi nedávala, nedokázala jsem se pořádně začíst. Bohužel asi nejsem cílový čtenář. Zdá se, že tím asi jdu dost proti proudu a mrzí mne to, ale já to kouzlo, které v tom ostatní čtenáři vidí, bohužel nenašla. :-(

Mišule_11
09.09.2020 4 z 5

Komiks, který je plný fantazie a skvěle rychle se čte :)
Když jsem jej viděla v knihovně nevěděla jsem, co od toho čekat, jelikož komiksy moc nečtu a nevyhledávám, ale odteď už Kůstku znám! A ze všech mi přijde nejrozumnější :)
A už teď se těším na další díly!

KubaHanzelin
01.08.2020 4 z 5

Na Kůstka jsem slyšel hrozně moc chvály a tak jsem po něm sáhl a musím říct, že už chápu proč.
Najdou si v něm něco dospělí i mladí, tohle je komiks, který by měly číst všechny děti, ne ty hovadiny typu "Dogman" atd.

kikikrat
23.06.2020 4 z 5

Krásný oddechový komiks plný fantazie. Moc mě ten svět bavil, hlavně babča. I jako dospělák se těším na další díly.

HDosoudilová
16.06.2020 4 z 5

Na tuto "jednohubku" mě nalákali kolegové v práci a musím říct, že mě to bavilo. Takové roztomilé, nenáročné a rychle přečtené. Tahle baví i dospělé. Akorát je škoda, že není i uvnitř barevný.

martunka
30.12.2019 5 z 5

Super. Tohle je poprvé, co jsem sáhla po tomhle komiksu a musím uznat, že se mi to moc líbilo. Kůstek je prostě jednička! Určitě si chci přečíst další příběhy.

DennisMoore
04.10.2019 5 z 5

Praštěným humorem i kresbou Kůstek místy připomíná mého milovaného Goona, což je samozřejmě super. Neméně super ale je, že si v něm to svoje najdou mladší i starší čtenáři - na první skupinu čeká hlavně hezká kresba (roztomilí hlavní hrdinové) a veselý příběh, na tu druhou, která umí číst mezi řádky a vidět mezi obrázky, čeká hromada anarchie (roztomilí hlavní hrdinové jsou rázem roztomilí jen na pohled), nečekaných situací a point, lechtivých dvojsmyslů a podobně. Nejsem si úplně jistý, jak je možné, že Kůstek funguje tak univerzálně, ale funguje a je to moc fajn.

Anna27
15.08.2019 5 z 5

Ilustrace se mi strašně líbí, i námět knihy. Mám přečtené dva díly a přečtu i další. Tenhle komiks je jak pro deti, tak pro dospělé.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Nechápu, jak může první díl této geniální série mít tak "málo" procent (málo v porovnání s těmi ostatními), protože pro cílovou skupinu - děti okolo deseti let - je tahle kniha jako stvořená. Já jsem jí byl jako malý přímo unesený a nemohl jsem se nabažit vynalézavých stvoření, která jsou ústředními postavami celé téhle série.
Nemohu jinak než doporučit celou tuhle krásnou komiksovou sérii všem dětem nebo rodičům, kteří by jim chtěli Kůstka koupit. Ale nemyslete si, že je to jen pro malé děti - spolu s devítiletým mnou tuhle série zbožňuje i můj táta. Myslím si, že pro každého, kdo nemá chuť na normální knihy, je tahle série přímo perfektní! :)

SeanFifield
31.03.2019 5 z 5

Než jsem dočetl tento první díl v sérii, zjistil jsem, že vychází i barevná verze. Mám však pocit, že tato nebarevná je lepší a vzbuzuje ve čtenáři víc fantasie a kreativity. Kůstka jsem si okamžitě oblíbil a už pracuji na tom, abych si sehnal všechny knihy. Vyhýbám se barevnému provedení a upřímně se ho i bojím. Ať žije černobílý Kůstek!

katallinka
08.03.2019 4 z 5

Komiks na první pohled vypadal jako roztomilé čtení pro děti, ale ve skutečnosti byl příběh skvělý i pro dospělého. Z komiksu jsem nadšená a rozhodně se pustím do dalších dílů.

Sorrow
04.01.2019 4 z 5

Na začátku jsme spolu s Kůstkem trochu bojovali. Kresba mě na první pohled neuchvátila a děj mi připadal nemastný neslaný. Zhruba v půlce ale Kůstek svůj boj nade mnou vyhrál a já knihu nemohla odložit. Stále si stojím za tím, že statické obrazy nenadchnou, nicméně tyhle pasáže zachraňují naprosto dokonalé dialogy; naopak dynamické obrazy jsou bezkonkurenční a fakt jsem měla pocit, že utíkám lesem spolu s Ferdou a Trnkou. A konec? Běžím pro další díl...:D

draci komiksy

Jeff Smith
americká, 1960
2010  86%Útěk z Kůstkova (01)
2011  89%Oči bouře
2015  85%Velké kraví dostihy (01/II)
2018  89%Útěk z Kůstkova (barevné vydání)
2012  88%Čas zabíjet draky

Kniha Útěk z Kůstkova (01) je v