Kushielova střela

Kushielova střela https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22430/kushielova-strela-22430.jpg 4 69 12

Kushiel série

1. kniha série Kushiel. Země Terre d´Ange je místo nedostižné krásy a půvabu. Říká se, že tu zemi našli andělé a příští potomstvo, které vzešlo ze sémě andělů a lidí, žilo podle jediného prostého pravidla: miluj podle touhy své. Phedre nó Delaunay je mladá žena, kterou jako dítě prodali do cizích služeb. Když její závazek koupí Anafiel Delaunay, je první, kdo pozná, kým a čím je: jednou z těch, které označila Kushielova střela, aby navždy prožívala rozkoš zároveň s bolestí. Phedre, stejně schopná špiónka jako i kurtizána, zavadí o spiknutí, které hrozí zničit samu podstatu její rodné země. Zrada ji přivádí na cestu, láska a smysl pro čest ji ženou dál. Přeložila Olga Machačová.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Kushie's Dart , 2001

Artep071
01.04.2024 2 z 5

V polovině jsem to vzdala ... nějak mě to prostě nechytlo.

Deia
17.09.2022 5 z 5

Prvých pár strán sa mi kniha ozaj nepáčila. Nedokonalé dieťa, ktoré nemôže byť vycvičené na kurtizánu a siahodlhé opisy. Ale potom sa to rozbehlo a od knihy som sa nemohla odtrhnúť. Úprimne som nečakala, že kniha bude mať erotický podtón, ale nakoniec mi to vôbec nevadilo. Phedre mi prirástla k srdcu. Je výnimočná, vie o tom, ale vôbec sa nespráva nadradene. Celý príbeh sa mi veľmi páčil a bola som ním úplne pohltená. Je tam kopa úžasných postáv, okrem Phedre aj jej najlepší kamarát Hyacint, či jej samotný učiteľ Delauney a jeho prvý učeň, Alcuin. Bolo tam aj veľa politikárčenia, teda aj ďalšie množstvo postáv a v ich intrigách som sa niekedy dosť strácala, ale v konečnom dôsledku mi to vôbec nevadilo a nakoniec aj tak všetko zapadlo na svoje miesto. Tiež je tam množstvo zvratov, ktoré som absolútne nečakala a počas čítania som nemala žiadne tušenie, kam to bude celé smerovať. Úprimne som vôbec, ale že vôbec nečakala, že ma táto kniha tak nadchne a už sa teším na pokračovanie.

JK96
24.04.2022 4 z 5

I když jsem si příběh poměrně užila, vzhledem k obtížím, které mne při čtení opakovaně častovaly, nemám nutkání sáhnout po dalším dílu, i když by mne velmi zajímalo, jak to dopadne.

RickyRicardo
30.03.2021 3 z 5

Místy je to dobré, místy trošku pikantní, pak je to dost času totální nuda, poté to na chvíli zaujme a pak se to dost dlouho táhne. Ty sprostý části mi jako chlapovi přišli poměrně dobrý.

Metla
04.08.2018 3 z 5

"Kushielova střela" je rozsáhlý román, který nabízí velmi detailně propracovaný fantasy svět, inspirovaný evropskými dobovými reáliemi 17. století. Země Terre d'Ange připomíná Francii, její obyvatelé jsou nesmírně krásní, kultivovaní a šlechta je prolezlá intrikami skrz naskrz. Zároveň s dětstvím hlavní hrdinky Phédre poznáváme zákonitosti, hierarchii, politické pozadí a náboženství země (i zemí sousedních). Tato seznamovací pasáž má zhruba 90 stran a byla pro mě zoufale nudná, skoro mě odradila pokračovat. Svou zásluhu na tom mají dlouhá souvětí, při jejichž čtení se mi kolikrát podařilo zapomenout, o čem věta vlastně je. Poměrně obtížně se také orientuje v množství jmen, jakými nás autorka zavalí.

Mladičká Phédre je vychovávána jako luxusní kurtizána - v tomto světě jde o úctyhodné zaměstnání, je to doslova životní poslání zasvěcené božstvu. Děj se začíná trochu zajímavěji rozjíždět v okamžiku, kdy je dívka prodána do služeb vlivného šlechtice se spoustou tajemství, Anafiela Delaunayho. Přibývají intriky, sem tam se objeví i nějaký souboj a Phédre dospěje natolik, aby konečně uplatnila svůj komplikovaný výcvik a vzdělání. Zbývající dvě třetiny knihy jsou výrazně čtivější: spousta putování po souši i po moři, variabilnější prostředí, více dobrodružství, více akce, objevují se i nějaké magické prvky. Romantika je zastoupena S/M scénami, ty jsou však popsány v jakési "soft" verzi, všechna ta krev a bolest získává až poetický, vznešený podtón. Hlavní hrdinka je stále zmítána emocemi, miluje toho a miluje támhletoho a neodolatelně ji přitahuje támhleta... Osobně mi Phédre příliš k srdci nepřirostla. Snad pro tu její protivnou dokonalost: je zkrátka nejkrásnější, nejinteligentnější, nejlepší milovnice, každý ji zbožňuje, všechno ví a ve všem se jí daří, veškeré útrapy ji jen zdokonalují, zvyšují její moudrost, atraktivitu a všeobecnou úžasnost.

Jakkoliv nelituji času stráveného s "Kushielovou střelou", tento typ literatury mi úplně nesedí, takže pokud máte v knihách rádi romantiku (lásku, sex a složité vztahy), přidejte si k mému hodnocení libovolné množství procent až do plného počtu. 65%

Kakiko
01.10.2017 4 z 5

Příjemná změna na poli fantasy knih. Začátek mě upřímně tolik nevtáhl do děje, ale jsem ráda, že jsem knihu neodložila a dočetla ji do konce. Jediná věc, která se mi na knize nelíbila, byl Pán průlivu. Celá kniha byla pojatá dost realisticky a toto se mi k ní vůbec nehodilo. Politikaření a zápletka byly ovšem velmi povedené. Hodnotím knihu kladně a k dalšímu dílů se snad brzy dostanu.

jukanek
31.05.2016 5 z 5

Cela trilogie se mi moc libila. Bylo to pro me neco noveho a mile me to prekvapilo. Cely pribeh, postavy a prostredi byli originalni a zajimave. Nemohla jsem se od knizky odtrhnout a kdyz uz jsem ji odlozila, byla jsem nervozni, ze nemuzu cist dal :-)

Jacinda
22.05.2015 5 z 5

velice zajímavě pojatý příběh. jednalo se vlastně o přetavení ašeho světa do fantasy. relativně neklišojdní postavy. akorát je vidět, že autorka vůbec neumí popisovat boj. ale čert to vem

nemoj
29.09.2014 3 z 5

dobrá kniha

Janičta
07.01.2014 5 z 5

Asi na 20 straně jsem si říkala, že takhle kniha by potřebovala proškrtat, protože nic rozvláčnějšího jsem už dlouho nečetla.
Jak já jsem se mýlila! Příběh se krásně rozvinul a byl velmi poutavý. Spousta politikaření a intrik - to já můžu :-) Jen velký příval jmen, která vypadají podobně mě trochu mátl a občas jsem nevěděla kdo je kdo, ale to mi na skvělém zážitku z knihy neubralo!

Kacitko
02.01.2013 4 z 5

Kniha vás vtáhne do děje, přečetla jsem všechny tři díly a ráda bych si od této autorky ještě něco přečetla. Děj má spád, mnoho zvratů a hlavně není předvídatelný :-).

saphe
10.02.2012 5 z 5

Tahle kniha byla velmi zajímavá..,když ji čtete tak máte ten pocit, že uběhlo pár minut ale ono jsou to tři hodiny- patří jednoznačně mezi ty knihy, které čtete a jste přímo v ději... už se nemůžu dočkat až si seženu další díl..

Locus Poll Award (ocenění)

Jacqueline Carey
americká, 1964