Kurz tvůrčího psaní

Kurz tvůrčího psaní https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45905/mid_kurz-tvurciho-psani-3F2-45905.jpg 4 84 20

Osamělá, stárnoucí spisovatelka Amy Gallupová vede na místní univerzitě kurzy tvůrčího psaní pro veřejnost. Právě začíná nový semestr a ona se seznamuje se svou novou skupinou, jako obvykle složenou z lidí všeho věku, různých povah a s rozdílnou mírou nadání. Lékařem, který chce být nový Robin Cook, staromódní dámou s překvapivě úderným stylem, zakřiknutým mladíkem píšícím půvabné příběhy pro děti, optimistickou matronou, které se líbí všechno Vše plyne hladce a skupina funguje jako správně vyladěný mechanismus ale pak se studenti začnou stávat oběťmi podivných kanadských žertíků a Amy uprostřed noci bere záhadné němé telefonáty. Je zjevné, že záškodníkem musí být někdo z kurzu. Skupina i Amy se nejprve dobře baví a užívají si příjemného napětí, ale závažnost útoků se stupňuje, až se celá věc donese vedení univerzity a kurz je rozpuštěn. Účastníci jsou však tolik pohlceni vzrušujícím pátráním ve vlastních řadách i dynamikou svého psaní, že se začnou scházet tajně. Nedlouho poté jeden z nich za podivných okolností umírá. A podle všech náznaků nebude poslední...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Writing Class , 2008

janature
19.11.2023 4 z 5

Nemůžu říci, že bych knihu přečetla jedním dechem, ale líbila se mi hodně. V některých pasážích jsem se trochu nudila, jména postav se mi pletla skoro až do konce, ale téma mě zaujalo a příběh byl napínavý. Chvilku jsem se bála, že už znám pachatele, ale nakonec jsem to zbaštila i s navijákem.

Gracian1964
12.08.2021 4 z 5

Pohodové čítanie, príbeh s detektívnou zápletkou z nezvyčajného prostredia Kurzu tvorivého písania. Nedá sa povedať, že by ma ktovieako nadchol, ale ani ma neurazil. Poďme ďalej.

Elka252
17.02.2021 4 z 5

Kurz tvůrčího psaní je přesvědčivě napsaná pěkná kniha. Snajperova totožnost byla do posledních chvílí neznámá což udělalo celou knihu napínavou. V částech kdy se nedělo nic horšího než noční telefonáty my ale běhal mráz po zádech více než při konci knihy která se mi zdála ošizená. Co bych knize mohla vytknout je i povrchní motiv Snajpra (a jeho příliž geniální načasování, detailní propracování každého tahu (spoiler: který ale neměl (jak jsme se dozvěděli) vždy připravený a mnohdy improvizoval) .

michaela2338
23.06.2018 4 z 5

Kurz tvůrčího psaní jsem si užila, byly to pro mne užitečné lekce. Nemyslím, že by šlo o typickou oddechovou, protože mnohé pasáže vyžadovaly pozorné čtení. Totožnost Snajpera byla do poslední chvíle nejasná, což u detektivního příběhu vítám. Závěr mi ale přišel ošizený.

ajka91
09.04.2018 5 z 5

Kniha mne velmi bavila. Je jednoduchá a chápu, že mnoha čtenářům se líbit nebude. Ale jako oddechovka super.

playada
10.04.2017 5 z 5

Mně se to líbilo, určitě si to přečtu ještě jednou, napoprvé mi unikly některé detaily.

d.fogas
08.08.2016 5 z 5

Záleží jaký typ čtenáře jste, já knihu hodnotím jako excelentní, nicméně chápu, že třeba polovina čtenářů může říct, že byla slabá či že je byla moc náročná na sledování. Mě sedla a výborně jsem se bavil.

medvedice3
07.08.2016 4 z 5

Lekce tvůrčího psaní podány velmi přesvědčivě.

trudoš
03.07.2015 4 z 5

Na prvním místě je třeba říct, že jako detektivka Kurz tvůrčího psaní moc nefunguje. Zápletka je dost povrchní a prostá, řešení očekávatelné a stopy vedoucí k vrahovi nejednoznačné. Přesto Jincy Willettová perfektně zvládla postavy i prostředí, ve kterém se děj odehrává. Mám-li to k něčemu přirovnat, napadá mě akorát Pan Kaplan má stále třídu rád, ovšem místo češtiny se tu rozebírají zákonitosti literatury a psaní vůbec (a není to samozřejmě taková legrace jako Kaplan). To vše s příjemným nadhledem a humorem. Je znát, že autorka má zkušenosti s literárními patology, kteří „prostě mají nutkání psát!“
A právě tihle psavci jsou tím nejzábavnějším na celém románu. V popředí pak stojí učitelka Amy Gallupová, která mě měla na lopatě během pěti minut. Takhle zatrpklou, cynickou, samotářskou a nenávistnou postavu jsem už dlouho nezažil (naposledy snad v Citu slečny Smilly pro sníh), takže si obratem získala mé srdce. I když tedy zápletka moc nic, bavil jsem se od začátku do konce.

Pivísek
19.06.2015 3 z 5

Příběh, který neurazí, ale ani nenadchne. Je v něm tolik postav, že jsem si zapamatovala jen pár opravdu výraznějších typů, jinak jsem moc nevěděla, o kom je řeč. Průběhy jednotlivých hodin byly zajímavé, ale zase ne tolik, abych se od knihy nemohla odtrhnout. Detektivní zápletka mohla být podána svižnějším a napínavějším způsobem. Za mě slabší průměr...

Alma-Nacida
16.11.2014 5 z 5

Knihu jsem zhltla za dva večery, je napsaná velmi čtivě, svižně i vtipně a při tom všem postupně přibývá temnoty a obav. Rozuzlení mě překvapilo, zrovna tuhle osobu jsem netipovala na Snajpra. Doporučuji.

nova8907
20.07.2014 1 z 5

Nevím,jak hodnotit,už se touto knihou prokousávám asi 2 měsíce a stále se do ní nemohu začíst,děj mě moc nezaujal :-(

Blanchi
23.03.2014

zajímavá kniha k oddechu.

bovinka
18.08.2013 3 z 5

Nápad na příběh skvělý. Bohužel mi unikala pružnost děje a hodně jsem se ztrácela. Škoda, pro mě ale tím ztratila body

Marčullkas
20.07.2013 3 z 5

Detektivní příběh, který je celkem fajn laděn, a drží vás v napětí až do poslední stránky.

Athena
07.04.2013 3 z 5

Na začátku jsem byla přímo vtažena do děje, ale jak příběh pokračoval, mé "nadšení" sláblo až se úplně rozplynulo torchu nedomyšleným koncem. Nerada kritizuji a tak ještě nakonec něco pozitivního- počáteční hodiny kurzu byly úžasné a některé texty žáků by jistě stály za publikování.

Lidunika
31.01.2013 1 z 5

Nedocetla jsem. Bohuzel mne kniha nezaujala a spise jsem se ke cteni musela nutit. Porad sem cekala kdy uz se tam neco zasadniho stane a furt nic. Pak jsem to vzdala uplne :). Mozna se nekdy ke knize vratim, spis s tim ale nepocitam :).

SaDiablo
21.11.2012 5 z 5

Četla jsem poprvé asi ve čtrnácti letech a zhruba o dva tři roky později jsem se na to vrhla znovu. Mně se to líbilo i napodruhé, byla jsem maximálně spokojená.

soukroma
16.11.2012 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila do dvou třetin - líčení samotného kurzu tvůrčího psaní a osvědčených principů při psaní a zejména hrátky s jazykem (pěkný překlad!) byly úžasné a úplně by mi ke štěstí stačily. Detektivní zápletka (nic moc) jakoby byla navíc, zbytečná a táhla charakter děje a kvalitu celé knihy spíše dolů... Přečtení alespoň první části knihy bych ale právě na tomto foru milovníků psaného slova vřele doporučila opravdu každému.

Agi
01.03.2012 2 z 5

Detektívny príbeh o postaršej lektorke tvorivého písania a účastníkoch jej kurzu. Začiatok je sľubný, pútavo rozohraný dej sa však v druhej polovici knihy rozťahuje do nezáživných popisov a nudných dialógov a končí letargickým finále s chabo zdôvodneným motívom vrážd.

tvůrčí psaní kurzy spisovatelky

Autorovy knížky

Jincy Willett
americká, 1946
2010  73%Kurz tvůrčího psaní

Kniha Kurz tvůrčího psaní je v